חדרה חדשות תערוכות | מוזיאונים

חוה גדיש אמנית מ-חדרה, מציגה ‘רבדים’ תערוכת יחיד רטרוספקטיבית

היצירה האמנותית עבור האמָּנית חוה גדיש "לשד החיים" צורך בסיסי קיומי, המשמש לה דרך לתעל ולעבד את חוויותיה, רגשותיה ואמונותיה. השפה האמנותית שלה בעלת נטייה חזקה למופשט גיאומטרי, המאופיין באֶקְסְפְּרֶסְיוֹנִיזְם מתפרץ וסוער, כביטוי לתנועה ולמאבקי כוחות סותרים ◄ המבקרים/ות בתערוכה "רְבָדִים" יחוו את האוצר הגלום באמָּנית גדיש, שנוגעת בסגנונות, חומרים וטכניקות שונות, מפתיעות.
0
0
חוה גדיש מ-חדרה, ציירת ואמנית ברקע: ציור המאור הגדול ומשמאל ציור עיניים בתערוכת יחיד רטרוספקטיבית 'רבדים' | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
חוה גדיש, אמנית

האמָּנית חוה גדיש שחגגה בסוף השבוע שעבר, את שנת ה-80 לחייה, נודעה כשהציגה במשך השנים תערוכות יחיד רבות לצד תערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. כעת, תציג תערוכת יחיד רטרוספקטיבית בשם; ‘רְבָדִים‘ בראשית החודש הבא; ראשון, ה- 3.9.2023 בשעה : 19:30, ב’בית האמנים חדרה’ אשר ב-מתחם יד לבנים. נעילת התערוכה; 5.10.2023.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר

רְבָדִים” הינה תערוכה הכוללת בתוכה אוספים של עבודות מגוונות המייצגות תקופות שונות אמנותיות בחייה של האמָּנית והאוֹצֶרֶת הגב’ חוה גדיש.

תהליך הליקוט לתערוכת “רבדים” הביא לתוצאה מרהיבה ועשירה של תצוגת עבודות רחבת היקף תחת קורת גג אחת. אוֹצֶרֶת התערוכה היא; שרית לפיד, אמָּנית רב תחומית.

הציירת חוה גדיש, מעידה על עצמה, כי כבר מגיל צעיר היה טבוּע בה דחף עמוק לעיסוק בציור וביצירה בחומרים שונים ומגוונים, בסגנונות שונים, בשפות ביטוי עשירות ובמיומנויות בלתי רגילות.

“התערוכה ‘רבדים‘ עוסקת ברבדים של חיי” מסבירה האמָּנית גדיש ומוסיפה; “בעיקר ברבדים שעברתי באמנות שלי, כי הם כל כך השתנו במהלך חיי וגם ברבדים שיש ביצירות שלי עצמן.

“אני – מדגישה גדיש; אמָּנית רב תחומית שאוהבת להתנסות בתחומי אומנות רבים, אבל בראש וראשונה אני ציירת.

אני עושה זאת לרוב בצבעי שמן על בד, מָזוֹנִיט (חומר דמוי MDF, משבבי עץ דחוסים ומודבקים) דיקט וכל בסיס אפשרי אחר.

אני מציירת מאז שאני זוכרת את עצמי. במהלך חיי, היו תקופות שונות של יצירה, עד כי נראה היה שלא אותו אדם צייר אותם, ממש עברתי מהפך“!

האמָּנית חוה גדיש; היצירה האמנותית היא עבורי “לשד החיים” צורך בסיסי קיומי

ציוריה של האמָּנית חוה גדיש האמנית ואשת החינוך לשעבר מהעיר חדרה, עוסקים בתפיסת החלל, במֵימַד הזמן, במחזוריות של הטבע ובאינסופיות של היקום, שהוא הסביבה הטבעית והרחבה בה אנו חיים וניזונים ממקורות האנרגיה שלה.

הציורים שלה צבעוניים מאד, אופטימיים, מלאי תקווה ושמחת חיים.

גדיש, הגיעה אל “צומת דרכים אמנותית” שקרתה ב-1 בפברואר 2003, כשאילן רמון, טייס חיל האוויר הישראלי שהגיע לדרגת אלוף-משנה, נבחר להיות טייס החלל הישראלי הראשון, שהיה בצוות מעבורת החלל קולומביה במסגרת משימה STS-107.

רמון, כזכור, נִסְפָּה יחד עם צוות המעבורת, שהתפרקה עם חזרתה לאַטְמוֹסְפֵירָה של כדור הארץ. המקרה הטראגי, היא מגלה, טלטל את עולמה וקבע את סגנונה האישי באַמָּנוּת בשנים שלאחר מכן.

היצירה האמנותית היא עבורה “לשד החיים” צורך בסיסי קיומי, המשמש לה דרך לתעל ולעבד את חוויותיה, רגשותיה ואמונותיה.

השפה האמנותית שלה היא בעלת נטייה חזקה למופשט גיאומטרי, המאופיין באֶקְסְפְּרֶסְיוֹנִיזְם מתפרץ וסוער והמתבטא בצבעוניות חריפה ורוויה, כביטוי לתנועה ולמאבקי כוחות סותרים.

תהליך יצירתה הישיר והסְפּוֹנְטָנִי כתפיסת עולם אמנותית, משקף את מציאות חייה, נבכי נשמתה ודמיונה, המעוּבדים בשלל ו-וָרִיאַצְיוֹת.

המבקרים/ות בתערוכה “רְבָדִים” יחוו את האוצר הגלום באמָּנית גדיש, אשר נוגעת בסגנונות, חומרים וטכניקות שונות, מפתיעות ובשפע רב של עבודות.

לצד פעילותה היצירתית, חוה גדיש לימדה הוראה במשך שנים רבות בשכונת גבעת אולגה בעיר חדרה, אותה לא עזבה והיא מוותיקיה.

היא מחוברת בנפשה אל בית האמנים בעיר חדרה, שהפעילות האמנותית בו החלה בשנת 2009 בהנהלת האַמָּן ד”ר אנטון בידרמן.

היא מטפחת ומעודדת אמנים/יות להציג בה את עבודותיהם/ן. הפעם הגלריה – היא הבית – מארחת אותה ואת עבודותיה בחשיפה עוצמתית של מסע על רצף של שנים, בחגיגות לציון שנת ה-80 לחייה.

חוה השתתפה בכ-150 תערוכות קבוצתיות, בכ-20 תערוכות ברחבי העולם ובספטמבר הקרוב, גם בברזיל המדינה הגדולה ביותר בשטחה ובאוכלוסייתה בדרום אמריקה, חמישית בשטחה ושישית באוכלוסייתה בעולם.

חוה גדיש, הציגה עד כה ב-15 תערוכות יחיד (ועוד ידה נטויה!) ו-אצרה 50 תערוכות אמנות בכל רחבי הארץ.

ליצירת קשר עם; חוה גדיש Chava Gadish – אומנית יוצרת.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן