בריאות הציבור חדשות בריאות מלחמת חרבות ברזל

חובש מד”א שנורה בעצמו, טיפל בנכדו שנוּרה בשבת השחורה 7.10.23

חובש רפואת חירום ונהג אמבולנס במגן דוד אדום מר רפי סמט, משחזר: "הנכד שלי, חייל שהיה בחופשת שבת בבית, לקח את הנשק האישי שלו ויצא ל'מיגונית' כדי להתמגן מפני טילים, התברר, כי אלו, היו מחבלים של החמאס שלבשו מדי צה"ל שירו עליו... מצרור היריות הזה, ספג נכדי, כדור בזרוע ובירך השמאלית. למרות הפציעה, הוא הצליח להגיע אלי הביתה ולצעוק לי שהוא נפצע".
0
0
רפי סמט חובש רפואת חירום ונהג אמבולנס במגן דוד אדום | צילום: מדא | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
רפי סמט, חובש

“הנכד שלי, חייל שהיה בחופשת שבת בבית ב’קיבוץ כִּסּוּפִים’ לקח את הנשק האישי שלו ויצא ל’מיגונית’ כדי להתמגן מפני טילים בשבת השחורה 7.10.23, שנורו לעבר הקיבוץ ‘קיבוץ כִּסּוּפִים’ אחרי מספר דקות, יצא החוצה וראה מספר חיילים שעומדים שם, הוא ניגש לכיוון שלהם, כדי לשאול אותם אם הם צריכים עזרה, אך אלו, היו מחבלים של החמאס שלבשו מדי צה”ל שירו עליו, מצרור היריות הזה, הוא ספג כדור בזרוע ובירך השמאלית. למרות הפציעה, הוא הצליח להגיע אלי הביתה ולצעוק לי שהוא נפצע” – כך סיפר היום (יום שני, י”ד כסלו תשפ”ד) חובש רפואת חירום ונהג אמבולנס במגן דוד אדום מר רפי סמט.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

על הנס הגדול שקרה לו, ממשיך ומספר סמט, חובש ונהג אמבולנס; “בערב שלפני פתיחת “מלחמת חרבות ברזל” הייתי בכוננות והֶחֶנָתִי את האמבולנס ליד הבית שלי, בשעה 06:30 בבוקר של השבת השחורה 7.10.23, החלו לפעול “אזעקות צבע אדום“.

“הפעם זה היה שונה, חריג. התחלנו לשמוע נפילות ופיצוצים של רימונים ומטעני חבלה… התלבשתי מהר והייתי מוכן ליציאה במקרה שתהיה “נפילה” ב’קיבוץ כִּסּוּפִים‘ שבמערב הנגב הצפוני בעוטף עזה, ככה זה בשגרה אצלנו, מחכים שה”נפילות” ייפסקו ואחר כך, יוצאים לסרוק ְהִמָּצְאָם שֶׁל פְּצוּעִים“.

“הנכד שלי, חייל שהיה בחופשת שבת בבית, לקח את הנשק האישי שלו ויצא ל’מיגונית‘ כדי להתמגן מפני טילים, התברר, כי אלו, היו מחבלים של החמאס שלבשו מדי צה”ל שירו עליו…

מצרור היריות הזה, ספג נכדי, כדור בזרוע ובירך השמאלית. למרות הפציעה, הוא הצליח להגיע אלי הביתה ולצעוק לי שהוא נפצע“.

דובר מדא, מר זכי הלר, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה‘ כי החובש רפי סמט, המשיך ושיחזר; “הכנסתי אותו למרחב מוגן דירתי (מָמָ”ד) ורצתי החוצה לאמבולנס, כדי להביא את תיק עם הציוד הרפואי

בדרך גם אני נפצעתי מכדור בכף היד, המשכתי לרוץ הביתה, חבשתי מהר את עצמי והמשכתי לטפל בנכד שלי.

שלחתי הודעה בקבוצת המתנדבים של תאגיד ארגון ההצלה הלאומי מגן דוד אדום, ואמרתי שאני זקוק לפינוי. עלתה בי המחשבה לראות את מצב האמבולנס, כדי להצליח “לברוח” איתו מן הקיבוץ.

הסתכלתי וראיתי שהאמבולנס הרוּס לחלוטין. הם ירו בכל ארבעת הגלגלים, בדופן ובחלונות. רק ב-23:00 בלילה, הצליח כוח צה”ל לחסל את מחבלי החמאס ולפנות אותנו מהבית, ניצלנו ב… נס“.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן