"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדרה חדשות כאן ישראל פרקליטי ישראל

חדרה: ראש העיר צבי גנדלמן, חוסם את התושבים בפייסבוק

ראש העיר חדרה מר צביקה גנדלמן, חוסם את תושבים בדף הפייסבוק שאינם מפרגנים ואו מעבירים עליו ביקורת קשה בלשון המעטה, הדבר אינו מקומם רק אותם אלא גם את חברת מועצת עיריית חדרה הגב' שירלי עודד שהגישה באמצעות עורך דין אדיר בנימיני, ממשרד דוידוב-בנימיני ושות' מהעיר נתניה; עתירה תקדימית בעניין חסימות בפייסבוק. עורך דין בנימיני: כל פסיקה שתתקבל כאן יכולה להיות השלכות על כל נבחרי הציבור בכל הארץ.
חברת מועצת עיריית חדרה, שירלי עודד פנתה לבית המשפט להסיר את חסימת התושבים בדפי הפייסבוק של ראש עיריית חדרה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
חברת מועצת עיריית חדרה, שירלי עודד פנתה לבית המשפט להסיר את חסימת התושבים בדפי הפייסבוק של ראש עיריית חדרה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

חברת מועצת עיריית חדרה, הגב' שירלי עודד, הגישה הבוקר (שני, ו' באלול התשע"ז) עתירה תקדימית אל בית המשפט המחוזי בעיר חיפה, שתכליתה להורות לראש עיריית חדרה מר צבי גנדלמן לבטל חסימת גולשים ולחדול ממחיקת תגובות בדף הפייסבוק הציבורי שלו ובדף הרישמי של עיריית חדרה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

לעתירה שהוגשה באמצעות, עורך דין אדיר בנימיני, ממשרד עורכי הדין דוידוב-בנימיני ושות' ("בית סילבר" במתחם הבורסה בעיר רמת -גן, דרך אבא הלל-סילבר מספר  7, ק. 5), הינה ראשונה מסוגה בישראל ואליה הצטרפו עוד שישה תושבי-העיר אשר נחסמו מדפי הפייסבוק המדוברים. אגב, גילוי נאות; גם כותב שורות אלו נחסם.

העתירה באה בהמשך לפסק דין שניתן על ידי בית משפט פדראלי בארצות הברית בנוגע ליושבת-ראש מחוז לונדון במדינת וירג'יניה, פיליס ראנדל (Phyllis Randall). שם התקבלה פסיקה תקדמית לגבי עותר שנחסם מדף הפייסבוק הציבורי של יושבת-ראש המחוז למשך שמונה שעות בשל התבטאויות שלו כנגד מועצת בתי הספר של המחוז.

בפסק הדין, קבע בית המשפט, כי חסימת גולש בפרופיל ברשת החברתית השייך לנבחר ציבור, הינה פגיעה בחופש הביטוי ולכן, הינה פסולה.

בד-בבד פרסם מבקר המדינה, כב' השופט בדימוס יוסף שפירא, בכובעו כנציב תלונות הציבור דוח המתייחס למספר תלונות שהוגשו בנושא מחיקת תגובות וחסימת גולשים בדפי פרופיל של נבחרי ציבור בפייסבוק מכל הארץ.

בדוח הנציבות, נקבע, כי; "אי-מתן האפשרות לאדם להגיב בדף פייסבוק רשמי של איש ציבור או מחיקת תגובתו, הם בגדר מעשה הפוגע בחופש הביטוי של אותו אדם".

עוד הודגש שם, בין השאר, כי; "מניעת ביקורת לא נוחה לאיש הציבור או לגוף הציבורי אינה בבחינת תכלית ראויה למחיקת תגובה מדף הפייסבוק".

█ עורך דין אדיר בנימיני: כל פסיקה שתתקבל כאן יכולה להיות השלכות על כל נבחרי הציבור בכל הארץ.

חברת מועצת העיר חדרה, הגב' שירלי עודד, טוענת בעתירתה, כי מנהלי ה"ניו-מדיה" בעיריית חדרה, מוחקים תגובות וחוסמים באופן שטטתי וגורף תושבים בעיר חדרה, המביעים דברי ביקורת כנגד ראש העירייה.

לעומת זאת, כל מי שמגדף את חברי האופוזיציה או מהלל ומשבח את ראש העיר, זוכה לקבל את הבמה כולה ורק עמדה אחת קיימת שם.

עורך דין אדיר בנימיני ממשרד דוידוב-בנימיני ושות' עם חברת מועצת עיריית חדרה שירלי עודד
עורך דין אדיר בנימיני ממשרד דוידוב-בנימיני ושות' עם חברת מועצת עיריית חדרה הגב' שירלי עודד | צילום: ארכיון | עיבוד שולי סונגו

זוהי למעשה, הפעם הראשונה בה בית משפט בישראל, ידרש לסוגיה שנוגעת להתנהלות נבחרי ציבור בישראל בדפי הפייסבוק שלהם.

כזכור, רק לאחרונה, שלח העיתונאי, תומר אביטל, מאתר "מאה ימים של שקיפות" מכתבי התראה לשרים וחברי-כנסת הנוהגים לחסום מגיבים ולמחוק תגובות ביקורתיות כלפיהם בדפי הפייסבוק שהם מנהלים.

מכאן שכל פסיקה שתתקבל כאן יכולה להיות השלכות על כל נבחרי הציבור בכל הארץ.

עורך דין אדיר בנימיני, ממשרד דוידוב-בנימיני ושות' מהעיר נתניה; "בלב העתירה עומדת החובה להגן על חופש הביטוי של הגולשים בדפי הפייסבוק הציבוריים; זוהי הזירה המרכזית בה מתנהלים הויכוחים הפוליטיים הן בזירה המקומית והן בזירה הארצית כיום.

זו מעין 'כיכר שוק' מודרנית. הרשתות החברתיות הם שנותנים לתושבי העיר חדרה את האמצעי להביע את דעתם על המתרחש בעירם.

חילופי דעות, ליבון של ההשקפות, קיום וויכוח הציבורי פתוח וגלוי, הם כלים חיוניים הצריכים לעמוד לכל אדם באופן שווה במדינה בעלת משטר מתוקן.

בחדרה הבמה פתוחה היום רק כלפי מי שמבקש להלל את השלטון בעיר, באופן המזכיר את המתרחש במשטרים אפלים".

שירלי עודד;"בעיריית חדרה, קיימת מדיניות של השתקת ביקורת; לאור הקביעה החד-משמעית של מבקר המדינה, אין לי ספק שהתנהלות עיריית חדרה המוחקת באופן שיטתי תגובות וחוסמת אנשים שמעברים ביקורת, אינה חוקית.

אני סמוכה ובטוחה שבית המשפט, יאמץ את התקדים שנקבע בארצות הברית ויקבל את דרישתנו לבטל את כל החסימות".
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן