איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדרה חדשות כאן ישראל משה נעים

חדרה צוחקת האם ראש העיר צבי גנדלמן לקה בנרקיסיזם

חברת מועצת העיר חדרה הגב' שירלי עודד לראש העיר צבי הגנדלמן; אביא בפניך גם לא מעט טענות ומענות שונות אשר התקבלו ממספר הורים לילדים ב-מערכת החינוך העירונית. הורים שלא יכלו להימנע מלהבחין מיד בדיוקנך המרשים התלוי במרכז לוח על הקיר בגני הילדים, בסמוך לתמונתו של לא פחות ולא יותר מאשר ראש הממשלה. עלה במוחי הרעיון, נקים לכבודך מונומנט מפואר במרכז ה"פיאצה" בה נעמיד פסל הפרש “צבי הגנדלמן”.
צבי גנדלמן מול שירלי עודד | רקע: נרקיסוס ציור של קאראווג'ו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
צבי גנדלמן מול שירלי עודד | רקע: נרקיסוס ציור של קאראווג’ו | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

ראש עיריית חדרה מר צבי גנדלמן, קם לפני מספר שבועות מן השינה מבועת ואחוז חרדה. הוא ראה את תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות הצפויות להיערך ביום כ”א בחשוון, ה’תשע”ט, 30 באוקטובר 2018. התמונה, הייתה קודרת מאד. הוא נוצח באופן ברור על ידי איזה מועמד מאחת השכונות, צעיר ואלמוני חסר כל ניסיון.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

לרגע סינן גנדלמן, מפיו; “שילכו לכל הרוחות כל בעלי המקומונים חלקם בלתי קריאים בעליל וזניחים שנקנו על ידו ללא בושה ובניגוד לכללי המינהל התקין ב-4 השנים האחרונות ולא סיפקו לו את הסחורה, שילכו לעזאזל כל מקדמי הרשתות החברתיות”, יועצים תקשורת, יחצנים ועוד כל מיני לוחשי לחשים למיניהם על אוזניו שקיבלו קרוב למיליון ₪ בשנה מכספי משלם המסים, רק כדי שיטפחו ויאדירו את שמו.

גנדלמן, התיישב על מיטתו וסילק את קורי השינה והחרדה שעטפה אותו. ואז לפתע, הבריק במוחו הרעיון הבא. איך לשווק את עצמו שכך “תדע כל אימא חדרתית” על לפחות קיומו לאחר 4 שנים בבניין עיריית חדרה ללא שום קשר לעשייתו אם בכלל, הייתה כזו למען קידומה של חדרה ותושביה.

גנדלמן, לבש את המדים, סליחה את הבגדים, הגיע למקום העבודה שלו וצעד לעבר לשכתו בבניין העירייה כפקיד הבכיר בה. חמור סבר, נבח את הפקודה הבאה; “מהיום תוצב תמונתי בכל גן ילדים“.

עד כאן החלום. עכשיו, העיר חדרה מתפוצצת מצחוק ראש העיר גנדלמן, לקה ככל הנראה או אם תרצו לכאורה ב‘הפרעת אישיות נרקיסיסטית’. אם יש לגנדלמן, חוות דעת אחרת נשמח לפרסם אותה.

 האם ראש העיר צביקה גנדלמן לקה בנרקיסיזם?

נרקיסיזם, (מאנגלית: Narcissism; בעברית גם; מְאֹהָבוּת בְּעַצְמוֹ או נַרְקִיסִיּוּת), הוא מונח עם מגוון רחב של משמעויות, בין אם הוא משמש, כדי לתאר את אחד הרעיונות המרכזיים של התיאוריה הפסיכואנליטית, מאפיינים אישיותיים, בעיה חברתית או תרבותית.

מלבד המובן של נרקיסיזם כאהבה עצמית בריאה, “נרקיסיזם” בדרך כלל משמש כדי לתאר סוג של בעיה במערכות היחסים של האדם או הקבוצה עם עצמו ועם אחרים. בלשון הדיבור; “נרקיסיזם” מפורש לעתים קרובות כאנוכיות, יהירות, או שחצנות.

בפסיכולוגיה, המונח משמש לתיאור נרקיסיזם הקיים אצל כל אדם במידה מסוימת, אך בדרגה קיצונית מדובר ב’הפרעת אישיות נרקיסיסטית’.

מקור המונח נרקיסיזם הנו באגדה המספרת על נסיך יווני יפה תואר בשם נרקיסוס, שהתאהב בבבואתו הנשקפת ממי הביצה ולא יכול היה להינתק ממנה עד שגווע. עוד על נרקיסיזם.

תמונת דיוקנו של גנדלמן, הדהימה את ההורים. על פי יושבת ראש ‘סיעת שקיפות במועצת העיר חדרה’ חברת מועצת העיר חדרה הגב’ שירלי עודד, הלוחמת הבלתי נלאית והיחידה במועצת העיר למען תושבי חדרה ושכונותיה, מזה 4 שנים, גם היא נדהמה מתוצאת חלומו המבעית של גנדלמן.

לדבריה, כשהתאוששה היא הזדרזה וכתבה אל הפקיד הבכיר בעיריית חדרה מר גנדלמן; “הורים אשר לא יכלו להימנע מלהבחין מיד בדיוקנך המרשים התלוי במרכז לוח על הקיר בגני הילדים ובאגפי העירייה בסמוך לתמונתו של לא פחות ולא יותר מאשר ראש הממשלה.

מעולם לא הרשתי לעצמי להחמיץ הזדמנות לשמח אותך במחמאות על פעילות מבורכת, כאשר יש מקום לכך; אם כי במקרה זה מתלווה לא מעט טעם לפגם בדברי ההוד וההדר”.

חברת מועצת העיר חדרה הגב’ עודד, אליה פנו מספר הורים המומים אף יותר ממנה, ממשיכה כותבת; “לא אצא לידי חובתי, אם לא אביא בפניך גם לא מעט טענות ומענות שונות אשר התקבלו ממספר הורים לילדים ב-מערכת החינוך העירונית. הורים אשר לא יכלו להימנע מלהבחין מיד בדיוקנך המרשים התלוי במרכז לוח על הקיר בגני הילדים, בסמוך לתמונתו של לא פחות ולא יותר מאשר ראש הממשלה.

“לטענת הורי הילדים” מדגישה עודד; “אין לכך מקום, היות וראש הממשלה ממלא תפקיד של דמות ממלכתית ראשונה או שנייה במעלה, תפקיד שאין שני לו. לא ראוי ולא נהוג, לעניות דעתם, לנסות וליצור זיקה בין תפקיד פוליטי-ביצועי כמו ראש עירייה נבחר (עם כל הכבוד וההערכה הראויים) לבין דמות חשובה כמו ראש הממשלה”.

 הגב’ שירלי עודד; נקים לכבודך מונומנט מפואר, במרכז ה”פיאצה” של העיר, בה נעמיד פסל הפרש “צבי הגנדלמן”

חברת מועצת העיר חדרה הגב’ עודד, ממשיכה כותבת וגם עוקצת; “לטענת אחד ההורים, הדבר מזכיר לו אלמנטים מן השלטון בצפון-קוריאה ופולחן האישיות הקיים במדינה זו, במסגרתו מלמדים את הילדים מגיל הינקות לסגוד למנהיג העליון הנערץ

אם לא די בזאת, הועלתה גם הטענה על ידי הורה אחד, כי אם כבר נערכת מצגת שכזאת, אזי יש מקום להוסיף גם תמונה של חברי מועצת העיר, ביחד עם שלל התמונות האחרות התלויות על קירות גני הילדים, כאקט חינוכי-דמוקרטי, שילמד את הילדים שהתושבים מיוצגים על ידי מספר רב של נציגים ולא בידי שליט עליון יחיד.

אתכבד להביא לידיעתך, כי הדפתי את כל הטענות הללו באופן נחרץ והשבתי להם ש”אדרבא ואדרבא!” ראש העיר שלנו באישיותו ולאור התנהלותו ומעשיו המבורכים, ראוי למעמד הרם והחשוב הזה! הגיע הזמן שבמדינת ישראל, יתנו את הכבוד גם לראשי הערים, הנושאים בנטל קשה מנשוא ודואגים באופן יומיומי ופרטני לרווחת מרבית תושבי המדינה.

קל וחומר, כאשר מדובר בך אדוני ראש העיר, העומד בראש רשות כל כך חשובה כמו חדרה שהינו מוצלח ומוכשר עד מאוד. אורך הזוהר הבוקע ממך מעמיד בצל חיוור אפילו את מועצת העיר והופך את הוספת תמונת חברי המועצה למיותרת. הרי תמונתך, מייצגת נאמנה גם מוסד חשוב זה, כך שכל המוסיף גורע.

לאור האמור לעיל, עלה במוחי הרעיון, כי באמצעות ‘כספי הפיתוח’ אותם ניתן לאשר באמצעות מועצת העיר, נקים לכבודך מונומנט מפואר, במרכז ה”פיאצה” של העיר, בה נעמיד פסל הפרש “צבי הגנדלמן”, כראוי למעמדך הרם והנישא.

אין לי ספק, כי לאור קשריך הטובים עם חברי המועצה הדתיים, תצליח לשכנעם לשים בצד את הציווי השני; “לא תעשה לך כל פסל וכל תמונה” ולאשר את הסממן המלכותי המתבקש הזה, כראוי לשליט נעלה במרום מעמדך החשוב.

בכך תאפשר לתושבי העיר כולם (ולא רק לילדי הגנים) לבוא, תוך הפגנת יראה ושפולות-רוח מתבקשים ולצפות במונומנט המפואר והמרשים בדמותך כפרש רכוב על סוס“. סיכמה את מכתבה – הודעתה “כמעט לא נגענו“, יושבת ראש ‘סיעת שקיפות במועצת העיר חדרה’ חברת מועצת העיר חדרה הגב’ עודד.

כפי שהבנו “נרקיסיזם” בדרך כלל משמש כדי לתאר סוג של בעיה במערכות היחסים של האדם או הקבוצה עם עצמו ועם אחרים, כעת נשאלת השאלה האם מר גנדלמן הפקיד הבכיר של עיריית חדרה, נקלע שלא ברצונו כשנה לפני מועד הבחירות (ביום כ”א בחשוון ה’תשע”ט, 30 באוקטובר 2018) ב”סוג של בעיה” שכזו האם היהירות, או השחצנות הזו? יובילו אותו לקדנציה נוספת? הציבור החדרתי, ייקבע בסופו של דבר בקלפי.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן