קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדרה חדשות כסף מדבר פרקליטי ישראל

חדרה – עו"ד מעלימים בחסות החוק נתפסו על ידי מס הכנסה

מבצע ביקורות של מס הכנסה שנערך באזור חדרה העלה עוד ועוד עורכי דין שאינם מקפידים על החוק. אליהם הצטרפו; גנן, שגידל תירוץ בגן... קבלן איטום והספק שלו לא "אטמו" היטב את העסקה ביניהם... נחשפה תוכנית ל' להתחמקות מתשלומי מס אמת של של מורי נהיגה, עורך דין שרושם קבלות רק אחת לתקופה, עורך הדין, טען, כי הלקוח, שילם לו במקומות ובמועדים שהספרים לא היו ברשותו וכשהם היו בהישג ידו, אירע במוחו דבר מוזר; "הרישום פרח מזיכרוני...".
בעל עסק, מעלים מס שנתפס
בעל עסק, מעלים מס שנתפס

אם חשבתם לרגע, כי עורכי הדין בעיר חדרה וסביבתה, הם מדווחים 'מס אמת' ל'רשות המסים' אז טעיתם בגדול לא מדובר בכולם, ממש לא, אלא רק בקומץ  מטריד, הנמנה על אלה שאינם ממלאים את הוראות החוק וכן על ידי בעלי העסקים מענפי המסחר והשירותים הנוספים. הממצאים מעידים על כך שכ-8% מהם לא רשמו הכנסות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

דוברות והסברה של רשות המסים בישראל, דיווחה אתמול (יום שני, ט"ז אלול תשע"ח) כי 20 צוותים של ניהול ספרים, יצאו אל השטח לביקורות ב-157 ביקורות שנערכו בשבוע שעבר באזור חדרה.

צוותי ניהול ספרים של מס הכנסה, דגו מספר "סיפורים – תירוצים" מרתקים של עורכי דין אשר בסיטואציה אחרת והמתבקשת היו אמורים להגן על לקוחם "המעלים" אבל בוודאי לא כך;

"בני, בחופשה בחוץ לארץ ולכן, ההכנסות לא נרשמו" – תירץ עורך דין מאזור חדרה, אשר בבדיקת חשבון הבנק העסקי שלו, התברר, שלא רשם בספריו הכנסות מתחילת אוגוסט 2018 בסך של כ-58,000 ₪, לטענתו; "רק בני רושם את ההכנסות…".

מעודדים מן "התפיסה" המשיכו צוותי מס הכנסה, בביקורת אצל עורך דין נוסף, שם התברר, כי שולם לו במזומן 5,305 ₪ בארבע הזדמנויות שונות (תכפילו לבד), אלא שהתקבולים הללו כלל לא נרשמו בספרים.

עורך הדין, טען, כי הלקוח, שילם לו במקומות ובמועדים שהספרים לא היו ברשותו וכשהם היו בהישג ידו, אירע במוחו דבר מוזר; "הרישום פרח מזיכרוני…".

עוד עורך דין, שבדיקת 'חשבון נאמנות' שלו חשפה העברות בסך של כ-84,000 ₪, ללא כל תיעוד, טען שלא ידע שעליו להוציא קבלות על העברות בחשבון נאמנות.

עורך דין, נוסף שלא רשם 'העברות בנקאיות' לחשבון נאמנות בסך של כ-13,000 ₪, השיב, כי הוא רושם קבלות אחת לתקופה.

 גנן, גידל תירוץ בגן; "אני לא אספר סיפורים, אין לי הסבר…"

ובעל חברה למתן שירותי עריכת דין, שבדיקה אצלו העלתה אי רישום של שני צ'קים בסך של כ-4,000 ₪, תירץ, כי אחד הצ'קים הופקד על ידי המתמחה שלא רשמה בספרים, והצ'ק השני בכלל לא מיועד להם.

ואם לא ניתן לבנות על עורכי דין הרי שגם לא על בעל עסק לפיקוח על שירותי בנייה, שנתפס כשהוא אינו מנהל ספרים, הוא נחקר וטען להגנתו, כי הוא חדש בתחום, פרש לאחרונה מן המשטרה, והתכוון לרשום קבלות בספרי החשבונות של אשתו, שהיא בעלת גן ילדים.

אם לא די בעורכי הדין באזור חדרה, מיחידת דוברות והסברה של רשות המסים בישראל, נמסר לפורטל 'כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי גם עצמאיים בתחומי עיסוק שונה, כמו בעל עסק לתיקון מוצרי חשמל, שקיבל מלקוחה 450 ₪, עבור תיקון מכונת כביסה.

התברר, כי לא רשם את הכספים שקיבל בספריו, אך מנגד היה יצירתי בנימוקיו בפני אנשי החוק של מס הכנסה, וטען, כי טרם סיים לתקן את המכונה; "כשאסיים לתקנה, אוציא קבלה".

למורי הנהיגה, יש תוכנית ל' להתחמקות מתשלומי מס אמת; מורה לנהיגה מאזור חדרה, שבכרטיס התלמיד היה רשום "שולם 200 ₪" אבל לא רשמה בספרי העסק, תירצה ואמרה; "פספסתי…".

קבלן איטום והספק שלו לא "אטמו" היטב את העסקה ביניהם, כי בביקורת אצל הספק, התברר, כי הסב לקבלן צ'ק בסך 7,010 ₪, והקבלן לא תיעד בספריו.

פנצ'ר בניהול ספרים; "יש בעיה בתוכנה של הקופה" – טען בעל עסק למכירה ולתיקון אופניים אשר לא רשם צ'ק בסך של כ-4,000 ₪.

ולבסוף גנן, גידל תירוץ בגן; "אני לא אספר סיפורים, אין לי הסבר" – אמר גנן, שהסב צ'ק בסך 250 ₪ לספק שלו, אבל לא רשם אותו בספריו.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן