ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

דת | יהדות חדרה

חדרה יפה עם מקווה טהרה בשכ’ הפארק זכה ב-5 כוכבי יופי

מִקְוֶה הפארק בחדרה, הוא המקווה המפואר ביותר בעיר ועכשיו, מתברר, כי מדובר באחד ממקוואות הטהרה המפוארים ביותר בארץ ישראל על פי משרד הדתות ו'ישראל היפה'. כזכור, לפני כשנתיים לערך, החלו עבודות מקיפות לשיפוץ מאסיבי של המקווה שהיה סגור על מנעול ובריח למעלה מעשור שנים, בעלות של 800 אלף שקלים.
חדרה יפה עם מקווה טהרה בשכ' הפארק שזכה ב-5 כוכבי יופי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
חדרה יפה עם מקווה טהרה בשכ’ הפארק שזכה ב-5 כוכבי יופי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

“אך מעיין ובור מקווה מים יהיה טהור” (ויקרא י”א ל”ו), בתחרות שנערכה השבוע של כלל המקוואות המפוארות בארץ, ומקווה “טהרת ציון”- שכונת הפארק בעיר חדרה, זכה ב’5 כוכבי יופי’ כאחד ממקוואות הטהרה המפוארים בארץ מטעם משרד הדתות ו’ישראל היפה’.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

מִקְוֶה הפארק בחדרה, הוא המקווה המפואר ביותר בעיר ועכשיו, מתברר, כי מדובר באחד ממקוואות הטהרה המפוארים ביותר בארץ ישראל.

כזכור, לפני כשנתיים לערך, החלו עבודות מקיפות לשיפוץ מאסיבי של המקווה שהיה סגור על מנעול ובריח למעלה מעשור שנים, בעלות של 800 אלף שקלים.

מקווה טהרה בשכ' הפארק בעיר חדרה שזכה ב-5 כוכבי יופי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מקווה טהרה בשכ’ הפארק בעיר חדרה שזכה ב-5 כוכבי יופי | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

מי שעיצבה את ‘מִקְוֶה טהרת ציון, שכונת הפארק בעיר חדרה’ היא הגב’ מירה ביטון, תושבת חדרה,מנהלת מחלקת המקוואות ומעצבת פנים שעשתה זאת בטוב טעם וכישרון רב בהתנדבות וללא שכר.

במקום מקווה הפארק בעיר חדרה, נערכו סיורים של קברניטי העיר, כדי לעמוד מקרוב על עבודות השיפוץ המאסיביות שאמורות היו לשדרג את המקווה לבלי הכר.

מי שהובילו את המהלך והוציאו אותו לפועל הם, רבה של צפון חדרה כב’ הרב הגאון ישראל מאיר ביטון, רב המקוואות כב’ הרב אבשלום סויסה, יושב ראש תנועת ש”ס בחדרה והמשנה לראש העיר חדרה ר’ בועז ביטון ויושב ראש המועצה הדתית ר’ מאיר לוגסי.

באירוע המרומם והמרגש שהתקיים, כאמור, נחשף הציבור הרחב לפאר והדר של המקווה המפואר ביותר בתולדותיה של העיר חדרה וכאמור, אחד המפוארים ביותר בארץ ישראל.

█ מִקְוֶה

מִקְוֶה הוא מאגר מים קטן אשר נועד לאפשר לאיש או אישה יהודים לטבול, כדי להיטהר ממצבי טומאה שונים.

כיום השימוש העיקרי במקווה הוא לטבילת אשה נידה כחלק מהלכות טהרת המשפחה וכן לטבילת כלים חדשים שנקנו מגוי. בתקופת בית המקדש, כשהיו נוהגות הלכות טומאה וטהרה, היו טובלים במקווה גברים, כלים ובגדים כדי להיטהר מטומאות שונות.

 מבט מבפנים: מקווה "טהרת ציון" - שכונת הפארק בחדרה, זכה ב'5 כוכבי יופי' | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
מבט מבפנים: מקווה “טהרת ציון” – שכונת הפארק בחדרה, זכה ב’5 כוכבי יופי’ | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

עבור גברים אין בימינו חובה הלכתית לטבול, אולם מקוואות גברים נפוצים בקרב הקהילות הדתיות לשם קיום טבילת מנהג.

בניית מקוואות וניהולם – לטבילת גברים, נשים וכלים – כולל העסקת בלניות וגביית תשלום מהטובלים, היא בין שרותי הדת אשר מדינת ישראל, מספקת באמצעות המועצות הדתיות. לצד מקוואות אלו, בתי כנסת רבים מפעילים מקוואות לטבילת כלים. עוד בהרחבה על מִקְוֶה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן