חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדרה פלילים

חדרה חרדה האם הטרור חוזר? פלסטיני שניסה לדקור שוטר – נורה

שוטר של משטרת חדרה, הבחין הלילה במרכז העיר בצעיר פלסטיני אשר עורר את חשדו, כי מדובר ב'שוהה בלתי חוקי' וביקש ממנו להזדהות. דווח שהצעיר הפלסטיני התקרב אל השוטר ולפתע שלף סכין וניסה לדקור את השוטר. הפלסטיני חשוד כשוהה בלתי חוקי, נורה על ידי שוטר אחר ואין לפי שעה דיווח אם שרד את הירי. כל כיווני החקירה ובהם גם החשד, כי המעשה היה על רקע לאירוע לאומני, נבדקים.
0
0
זירת הירי באירוע הלילה של צעיר פלסטיני שוהה בלתי חוקי ברחוב הנשיא במרכז העיר חדרה | צילום: דוברות המשטרה
זירת הירי בעיר חדרה

העיר חדרה חרדה האם הטרור חוזר? פלסטיני תושב השטחים בן 21, אשר ניסה לדקור שוטר סיור ברחוב הנשיא וייצמן פינת רחוב הלל יפה במרכז העיר, נורה נפגע ופונה אל בית חולים הלל יפה ואין לפי שעה כל דיווח אם שרד את הירי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מתחקיר ראשוני של האירוע, ניתן לפי שעה לדווח, כי הלילה (שלישי, כ’ בתמוז התשע”ט) הבחין שוטר בצעיר פלסטיני אשר עורר את חשדו, כי מדובר ב‘שוהה בלתי חוקי’ וביקש ממנו להזדהות.

מבדיקה ראשונית דווח שהצעיר הפלסטיני התקרב אל השוטר ולפתע שלף סכין וניסה לדקור את השוטר.

שוטר אחר שעמד בסמוך לחברו בזירת אירוע הירי, ירה כמצופה בחשוד בפלג גופו התחתון ואין לפי שעה דיווח אם שרד את הירי.

אל המקום הגיעו כוחות גדולים של משטרת חדרה שבמחוז חוף ויחידת אכיפה עירונית של עיריית חדרה ואמבולנס עם צוות חובשי איחוד והצלה שפינה את הצעיר פלסטיני אל בית החולים הלל יפה.

מבדיקה יסודית של אפשרות למטען נפץ מוסתר על גופו של הפלסטיני שלל חבלן משטרתי הימצאותו.

מן המשטרה, נמסר לכלי התקשורת, כי כל כיווני החקירה ובהם גם החשד, כי המעשה היה על רקע לאירוע לאומני, נבדקים.

הפיגוע באולם ארמון דוד בשנת 2002

העיר חדרה למודת הפיגועים חוותה 4 פיגועים בשנות ה-2000 במסגרת האינתיפאדה הראשונה והשנייה (ספטמבר 2000) ברחובה הראשי רחוב הנשיא וייצמן. התקרית הלילה (23.07.2019) ברחוב הנשיא וייצמן, החרידה לרגע את התושבים.

הפיגוע הקשה מכולם אירע באולם השמחות “ארמון דוד” שהיה פיגוע ירי שאירע ב-17 בינואר 2002, במהלך חגיגת בת מצווה.

ארמון דוד, חדרה בעת פיגוע ירי שאירע ב-17 בינואר 2002
ארמון דוד, חדרה

בפיגוע נרצחו 6 ישראלים ונפצעו עשרות אנשים.חגיגת בת המצווה של נינה קרדשוב, בת למשפחת עולים מהקווקז, שעלו לישראל 4 שנים קודם ב-1998.

סמוך לשעה 22:45 נכנס המחבל הפלסטיני עבד א-סלאם חסונה, פעיל פת”ח מהעיר שכם, לאולם השמחות לאחר שירה במאבטח, החל לירות לכל עבר בנשק אוטומטי, ורצח שישה אנשים. המחבל, הספיק לרוקן מחסנית שלמה.

כאשר הבחין אביה של נינה כי המחבל הפסיק לרגע לירות וניסה החליף מחסנית, הסתער עליו באומץ, יחד עם אחיו.

האב קרדשוב, הכה אותו עד ששתי ידיו נשברו מעוצמת המכות. עד שהגיעה המשטרה, הכו האורחים את המחבל בכל דרך אפשרית ואף עקרו את עיניו.

חרף זאת, המחבל, נותר בחיים, ומת מיריית שוטר אשר חשש, כי נשא על גופו חגורת נפץ.

באינתיפאדה הארורה ההיא, נרצחו למעלה מ-1,000 ישראלים (רובם הגדול אזרחים) ונפצעו כ־6,000.

מאמצע ינואר 2002, שב הטרור והגיע לשיאו בחודש שכונה; “מרץ השחור“, שבו נרצחו למעלה מ־135 ישראלים בפיגועי התאבדות שהתרחשו בתדירות יומיומית.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן