101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

בני ברק חדשות גזענות | אפליה חדשות כפר סבא מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ צרכנות קהילה

חב’ מ. לסר, סירבה למכור תבניות ביצים לאדם מן המגזר החרדי

בעקבות המקרה, פנה התובע אל יחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים וזו עירבה את הסיוע המשפטי במטרה לבחון הגשת תביעה בשל הפרת חוק איסור הפליה במוצרים, שירותים וכניסה למקומות ציבוריים ◄ חברת מ. לסר, היא חברה המובילה במדינת ישראל לממכר ושיווק ביצים לשוק הקמעונאי והמוסדי ומחזיקה בפלח שוק של כ- 20% משוק הביצים הישראלי.
0
0
עורכת דין בריהאן אבו קאעוד מרכזת תחום עבודה ואפליה במחוז תל אביב של הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, ברקע: מיון ביצים בחב’ מ. לסר | צילום: דוברות משרד המשפטים | עיבוד: שולי סונגו ©
עורכת דין בריהאן אבו קאעוד

תושב בני ברק, המשתייך למגזר החרדי, הגיע למרכז מכירה של חברת מ.לסר – חברה המובילה בישראל לממכר ושיווק ביצים לשוק הקמעונאי והמוסדי בסניף העיר כפר סבא על מנת לקנות תבניות ביצים למשפחתו, בכמות שתספיק עד לאחר חופשת הפסח. משנכנס למתחם המכירה, זיהו אותו המוכרים כמי שמשתייך ל’מגזר החרדי’ והוא זכה ליחס משפיל ומפלה כשנאמר לו מספר פעמים; ‘לך מפה’, ‘אל תגיע לכאן’, וכששאל את המוכרים, מדוע הם נוהגים כך כלפיו, נענה באמירה; ‘שאינם מוכרים לחרדים’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

או-אז נכנסו היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות והסיוע המשפטי של משרד המשפטים, לאחר פנייתו-תלונתו של התובע, תושב בני ברק, בן 34, בעלים-שותף בחברת קרן הון סיכון, המשתייך למגזר החרדי.

בעקבות התלונה של האזרח החרדי, הגיש הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, תביעה נגד חברת מ. לסר, על פי חוק איסור הפליה במוצרים, במתן שירותים ובכניסה למקומות ציבוריים, לאחר שנציגי החברה, סירבו למכור תבניות ביצים לאדם המשתייך למגזר החרדי במתחם שיועד לכך במהלך תקופת ‘סגר הקורונה הראשון’ וזאת לכאורה, אך ורק בשל השתייכותו הדתית.

במסגרת התביעה, נדרשת חברת מ. לסרלממכר ושיווק ביצים, לשלם לתובע, פיצוי בסך 50,000 ₪, זאת בגין העוול שנגרם לו כתוצאה מההתנהלות המפלה, לכאורה, של עובדי החברה.

בתביעה מתואר האירוע שהתרחש סמוך לערב פסח האחרון, כאשר התובע, תושב בני ברק, הגיע למרכז מכירה של חברת מ.לסר בעיר כפר סבא, על מנת לקנות תבניות ביצים למשפחתו בכמות שתספיק עד לאחר חופשת הפסח.

על פי כתב התביעה, משנכנס התובע אל מתחם המכירה, זיהו אותו המוכרים כמי שמשתייך למגזר החרדי, והוא זכה ליחס משפיל ומפלה כשנאמר לו מספר פעמים; ‘לך מפה‘, ‘אל תגיע לכאן‘ וכששאל את המוכרים, מדוע הם נוהגים כך כלפיו, נענה באמירה; ‘שאינם מוכרים לחרדים‘.

עורך דין אווקה זנה; היחידה מהווה כתובת מרכזית לתלונות

לאחר דין ודברים וכשהיה ברור שאנשים ששהו במקום מצלמים את המתרחש במכשירי הטלפון הניידים שלהם, הסכימה החברה למכור לתובע – ולחרדים האחרים אשר היו במקום ‘תבנית ביצים אחת בלבד’ לכל אחד מהם.

כאשר לאחרים אשר לא זוּהו כמשתייכים לחברה החרדית, הסכימה החברה, למכור מספר תבניות ביצים לפי בקשת הקונים.

עורך דין אווקה זנה, המשמש ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
עורך דין אווקה זנה

דובר היחידות המקצועיות של אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים מר יובל גורן, מסר לאתר כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי בעקבות המקרה, פנה התובע אל יחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים וזו עירבה את הסיוע המשפטי במטרה לבחון הגשת תביעה בשל הפרת חוק איסור הפליה במוצרים, שירותים וכניסה למקומות ציבוריים.

במכתב ששלחה בשמו עורכת דין בריהאן אבו קאעוד מרכזת תחום עבודה ואפליה במחוז תל אביב של הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, אל חברת מ. לסר, היא ביקשה את התייחסותם לטענות הקשות שהועלו כלפי חברת מ. לסר, אולם החברה דחתה את הטענות וציינה, כי סירבה למכור לתובע מה שתואר על ידה כ‘כמוּת מסחרית’ של ביצים.

זאת, על אף שבאותו מעמד החברה לא הגבילה את כמות הביצים שנמכרו ללקוחות חילוניים.

ה-תביעה הפליה במוצרים ושירותים – מ.לסר, הוגשה על ידי עורך דין אלון לוריה מטעם הסיוע המשפטי (מחוז תל אביב) במשרד המשפטים.

ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענוּת במשרד המשפטים עורך דין אווקה זנה; “היחידה מהווה כתובת מרכזית לתלונות מכלל הציבור בישראל בנושא; ‘גזענות ואפליה בשירות הציבורי‘ ובקרב נותני שירות ציבורי.

אפליה במתן שירות ציבורי‘ על רקע ‘השתייכות קבוצתית פסולה‘ ומנוגדת ל’חוק איסור הפליה‘ – נמשיך לפעול בנחישות ובעקביות לביעור הגזענות וכל צורות אפליה בישראל, ללא הבדל דת, מוצא, לאום ומין”.

 חברת מ. לסר; מקפידים לדאוג ולשמר את התרבות המשפחתית והערכית שהנחיל מייסד החברה…

ביצי משק טריות של מ. לסר, צילום: אתר החברה

חברת מ. לסר, החלה דרכה כחנות קטנה לממכר ביצים בשוק עלייה בשנות ה- 40, לפני למעלה מ-70 שנה על ידי משה לסר זכרו לברכה.

על פי חברת מ. לסר בחלוף השנים, היא הפכה החנות הקטנה לחברה המובילה במדינת ישראל לממכר ושיווק ביצים לשוק הקמעונאי והמוסדי ומחזיקה בפלח שוק של כ- 20% משוק הביצים הישראלי.

המייחד את החברה המשפחתית של חברת מ. לסר, לדבריה, הוא כי לאורך כל השנים אנחנו מקפידים לדאוג ולשמר את התרבות המשפחתית והערכית שהנחיל מייסד החברה משה לסר זכרו לברכה, המבוססת על כבוד הדדי, שיתוף פעולה ויחסים חבריים.

לצד ערכים אלו אנו דוגלים במצוינות מקצועית, אחריות ויושר הבאים לידי ביטוי ביחסים עם העובדים, הספקים והלקוחות שלנו.

מכון המיון לביצים, נמצא באזור התעשייה בעיר כפר סבא הוא הגדול ביותר במדינת ישראל. הוא משתרע על שטח של 6,000 מר ואליו משוּנעות הביצים מכל הארץ.

בחברת מ. לסר, מציינים, כי במכון, שלוש מכונות מיון הממיינות, מחתימות ואורזות את הביצים בקצב של 360 אלף ביצים בשעה וכל זאת, ללא מגע יד אדם.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות ונכד; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן