"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

זכרון יעקב פלילים

זכרון יעקב נרגעה נתפסו שוהים בלתי חוקיים באתר בנייה

במבצע של השיטור הקהילתי במושבה זכרון יעקב, בסיוע של סיירת הביטחון של המועצה המקומית, נעצרו אתמול (שני) שוהים בלתי חוקיים באתר בנייה, שניסו לברוח נלכדו ◄קצין ביטחון ומנהל מחלקת הביטחון, של המועצה המקומית זכרון יעקב, מר אלי עטיה, מסר, כי; "שיתופי פעולה מסוג זה הינם דבר שבשגרה במושבה, והמועצה המקומית שמחה ואף רואה זאת כחובתה לאפשר למשטרת ישראל להסתייע בניידות הסיור של המועצה שמטרתם להגביר את הביטחון של תושבי המושבה" ◄בית המשפט העליון, קבע, כי העונש שיש להטיל על מלינים, מעסיקים ומסיעים של שוהים בלתי חוקיים שלא כדין, צריך להיות עונש מאסר משמעותי.
שני שוהים בלתי חוקיים בזכרון יעקב
שני שוהים בלתי חוקיים בזכרון יעקב

במבצע לאיתור שוהים בלתי חוקיים – פלסטינים תושבי יהודה והשומרון במושבה השלווה זכרון יעקב, אותרו ונלכדו אתמול (שני, כ"ה באב התשע"ח) בבוקר, שני חשודים אשר ניסו לברוח בעת שזיהו את רכבי הסיור של ארבעה מתנדבי משטרה והשוטר הקהילתי במושבה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לזכרון יעקב | אתר חדשות המקומיות' בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מר יניב גטר, יחד עם שני סיירים ורכבי סיור של המועצה המקומית זכרון יעקב, הבחינו בשניים במהלך הסיור באתרי בנייה שונים במושבה. הסיירים של המועצה המקומית מיהרו לחסום בפניהם את הציר משני הכיוונים ובכך אפשרו את תפיסתם של החשודים, תושבי ג'נין.

המשטרה, אזקה את החשודים והעבירה אותם לתחנת משטרת זכרון יעקב למעצר, בו יספרו מי סייע להם לראות את נופי זכרון יעקב וחוץ מלבנות את ארץ ישראל ואולי להתפרנס בכבוד מעבודה, האם היו להם גם תכניות לביצוע עבירות פליליות (כגון; גניבת כלי רכב) ואולי אפילו לפוצץ (הנחת מטעני חבלה) בה כמה מקומות.

המבצע עצמו תתוכנן בסוף שבוע הקודם, כיומיים לפני היציאה למבצע, ביוזמת השוטר הקהילתי בשיתוף עם מחלקת הביטחון של המועצה המקומית.

שני שוהים בלתי חוקיים בישראל מהרשות הפלסטינית נלכדו באתר בנייה בזכרון יעקב | צילום: דוברות מועצת זכרון יעקב
שני השוהים בלתי חוקיים שנלכדו

קצין ביטחון ומנהל מחלקת הביטחון, של המועצה המקומית – זכרון יעקב, מר אלי עטיה, מסר, כי; "שיתופי פעולה מסוג זה הינם דבר שבשגרה במושבה, והמועצה המקומית שמחה ואף רואה זאת כחובתה לאפשר למשטרת ישראל להסתייע בניידות הסיור של המועצה שמטרתם להגביר את הביטחון של תושבי המושבה".

 בית המשפט העליון, קבע, כי העונש שיש להטיל על מלינים, מעסיקים ומסייעים של שוהים שלא כדין צריך להיות עונש מאסר משמעותי.

יצין, כי מסגרת המאבק בתופעת השהייה הבלתי חוקית, נחקק בשנת 1996 חוק שהייה שלא כדין (איסור סיוע) (הוראות שעה), האוסר על העסקה, הלנה והסעה של שוהים בלתי חוקיים.

החוק, נקבע כהוראת שעה, המוארכת מדי שנה או שנתיים, כדי שהכנסת, תוכל לבחון את ההסדר לעתים קרובות ולהכניס בו שינויים.

כזכור, בית המשפט העליון, קבע, כי העונש שיש להטיל על מלינים, מעסיקים ומסייעים של שוהים שלא כדין צריך להיות עונש מאסר משמעותי.

אולם מחקר אמפירי שבחן את מדיניות הענישה של בתי משפט השלום, חשף, כי הוראה זו לא מיושמת וכי במרבית המקרים מוטלים על המורשעים בעבירה זו עונשים שאינם כוללים מאסר כלל.

עם זאת, במספר מקרים הורשעו מסיעי שוהים בלתי חוקיים שהסיעו מחבלים מתאבדים לזירת פיגוע, בסיוע לרצח או הריגה ונידונו לעונשי מאסר בפועל שבין 9 ל-30 שנה בכלא. עוד בנושא; שוהים בלתי חוקיים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן