קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות מחקרי רפואה

זיהום חיידקים אלימים במערכת העיכול – השתלת צואה ב-רמב"ם

אם סובלים מזיהום של חיידקים אלימים במערכת העיכול? כדאי לכם שתשקלו השתלת צואה... ב-רמב"ם - הקריה הרפואית לבריאות האדם, נחנך באחרונה שירות לטיפול בבעיות קשות במערכת העיכול על ידי השתלת צואה;  "אנו מתחילים עידן חדש ברמב"ם בהתמודדות עם חיידקים עמידים" - אומרים ד"ר מילנה פיטשני, החוקרת העומדת בראש השירות יחד עם דר' חגי בר יוסף מ-מחלקת גסטרו.
דר' מילנה פיטשני ודר' חגי בר יוסף מהמרכז הרפואי רמבם, האחראים לשירות, עם הקפסולות המכילות את האבקה להשתלה | צילום: פיוטר פליטר
דר' פיטשני ודר' בר יוסף

רגע. לפני שאתם מעקמים את האף; התוצר הסופי לא מזכיר את המקור… זה מגיע בקפסולות קטנות עם אבקה לבנה –  זה נקי, בטוח,  והכי חשוב – יעיל לבריאות שלנו. באחרונה, נחנך ברמב"ם – הקריה הרפואית לבריאות האדם, שירות לטיפול בבעיות קשות במערכת העיכול על ידי השתלת צואה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

תכירו את מר ' קלוסטרידיום דיפיציל' (Clostridium difficile) מין חיידק מתג גראם-חיובי אל-אווירני ויוצר נבגים, השייך לסוג Clostridium.

קלוסטרידיום דיפיציל, נחשב בעל פוטנציאל פתוגני הבא לידי ביטוי, בפרט לאחר טיפול אנטיביוטי, בצורה של דלקת מעי מקלוסטרידיום דיפיצילה.

קלוסטרידיום דיפיציל, הוא חיידק אכזרי למדי שגורם לשלשולים מרובים ופגיעה קשה באיכות החיים.

אצל קשישים או אנשים שסובלים ממחלות נוספות – הקלוסטרידיום גם יכול להיות מסכן חיים.

הרפואה, מנסה להתמודד עם המחלה הזו, כבר עשרות שנים, אלא שככל שמטפלים בה יותר באמצעות אנטיביוטיקה, החיידק מחולל המחלה הזה, נעשה עמיד יותר והזיהום חוזר.

דר' חגי בר יוסף רופא בכיר, מכון גסטרואנטרולוגיה רמבם
דר' חגי בר יוסף

בשנים האחרונות, התברר, כי הדרך להתמודד עם החיידק היא לגרום למיליוני החיידקים שב'מערכת העיכול' להיות ב-איזון.

לצד ה"טוב" של החיידקים הנחוצים לנו במערכת העיכול קוראים; "מיקרוביום" וכאשר המיקורביום מאוזן, החיידקים, כמו; הקלוסטרידיום, לא יכולים להשתולל וגורמים לפחות נזק.

אחת מדרכי הטיפול שנועדו להחזיר את האיזון במערכת העיכול, ושנכנסה לשימוש במרכזים רפואיים מובילים בעולם היא; השתלת מיקרוביום, כלומר: העברה של חיידקים טובים מאדם בריא.

למעשה מחקרים מוכיחים שטיפול זה משיג 90% הצלחה בזיהום חוזר בקלוסטרידיום – הרבה יותר מטיפול אנטיביוטי אגרסיבי שהוא בנוסף פוגע עוד במיקרוביום.

את המיקרוביום, אותם חיידקים טובים, מפיקים מצואה של אנשים בריאים שממש תורמים את המיקרוביום שלהם לטובת טיפול בחולים.

מדובר בטיפול מאושר על ידי משרד הבריאות, ואחת הדרכים לצרוך את המוצר המבריא הזה, היא על ידי בליעת קפסולות / כמוסות

קונספטואלית זה קשה קצת לעכל, אבל זה טיפול פשוט, ופחות נורא משזה נשמע…

בעשור האחרון, טיפול ב-השתלות מיקרוביום או השתלות צואה (fecal- FMT microbiota transplantation), מקבל תנופה ברחבי העולם וכן בבתי חולים בארץ.

המרכז הרפואי רמב"ם – המרכז הרפואי הגדול ביותר בצפונה של ישראל, מייצרים את הקפסולות מ'תרומת צואה' מאדם בריא, שעבר סינון קפדני לבדיקת ההיסטוריה הרפואית שלו.

דר' מילנה פיטשני, רופאה בכירה מכון גסטרואנטרולוגיה ב-רמבם
דר' מילנה פיטשני

את המוצר הגולמי, מעבדים ומנקים והופכים לקפסולות לבנות תמימות למראה, שמכילות אבקה שלא מזכירה בשום דרך, אופן וריח את חומר הגלם המקורי…

אולם מכילה בתוכה מיליוני "חיידקים טובים" שמטרתם להחזיר את האיזון למערכת העיכול הפגומה של החולים.

לאחרונה, אושפזה ברמב"ם אישה בת 85 אשר סבלה מאירוע חוזר שלישי של זיהום בקלוסטרידיום לאחר טיפול אנטיביוטי כושל.

החולה נטלה קפסולות שיוצרו ברמב"ם, עם אותם חיידקים טובים ולאחר מספר ימים שוחררה לביתה ללא שלשולים, חשה בטוב וללא תופעות לוואי כלל.

"אנו מתחילים עידן חדש ברמב"ם בהתמודדות עם חיידקים עמידים" – אומרים ד"ר מילנה פיטשני, החוקרת העומדת בראש השירות יחד עם דר' חגי בר יוסף מ-מחלקת גסטרו של הקריה הרפואית לבריאות האדם, רמב"ם.

פרטים נוספים על השירות אפשר למצוא במרכז לטיפול וחקר המיקרוביום.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן