101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

אינטימי חדשות יום המשפחה

זוג ישראלי מקיים יחסי מין יותר מאשר רב אחד עם השני

מרביתם של הזוגות משוכנעים, כי פחות ממחצית מהזוגות בוגדים אחד בשני, ועדיין הרוב היו רוצים לדעת על בגידה מצד בן/בת הזוג ♥ למעלה מ-60% מהזוגות כיום לא מתקשרים באופן ישיר אלא באמצעות הוואטסאפ או הטלפון הסלולרי ♥ למעלה מ-90% מההורים בישראל חושבים שהם הורים טובים או טובים מאוד ♥ אלה הם רק חלק מהנתונים שעולים מתוך הסקר השנתי שביצע מכון אדלר לכבוד יום המשפחה 2019 ♥ החלפת עבודה היא הגורם המרכזי שיכול לשפר את איכות החיים.
0
0
אסנת הראל מנכלית מכון אדלר | ברקע: זוג אוהבים | עיבוד צילום: שולי סונגו
אסנת הראל

 לכבוד ‘יום המשפחה’ החל היום (יום שלישי, ל בשבט התשע”ט, 5.2) ביצע “מכון אדלר” את הסקר השנתי והפעם בקרב זוגות נשואים בעלי ילד אחד לפחות, מן הסקר עולה, למשל, כי הזוגות הישראלים מקיימים יחסי מין, יותר מאשר רבים אחד עם השני. כ-47% מהזוגות מקיימים יחסים לפחות פעם בשבוע, ובאשר למריבות ביניהם ? רק כ-30% רבים לפחות פעם בשבוע.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

רק 4% מהזוגות בישראל, מקיימים יחסי מין מדי יום, 8.8% מקיימים יחסי מין בין 3-5 פעמים בשבוע וכ-34.3% מקיימים יחסי מין בין פעם לפעמיים בשבוע. 17.7% מקיימים יחסי מין פחות מפעם בשבוע.

5.8% מקיימים יחסי מין עד פעם אחת בחודש ו-6% מקיימים יחסי מין פחות מפעם בחודש. 2.2% מהזוגות כלל לא מקיימים יחסי מין ואילו 21.3% סירבו להשיב לשאלה זו, או השיבו, כי אינם יודעים.

הסקר בוצע על ידי “מכון מדגם” בראשות מנו גבע והדר’ מינה צמח וכלל 502 מרואיינים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת דוברת העברית בישראל בגילאי 18+ חברי הפאנל האינטרנטי iPanel, עבור מכון אדלר בישראל הוא מרכז טיפולי המאוגד כעמותה ללא כוונת רווח.

מטרתו של מכון אדלר היא להנחיל וליישם בחברה פילוסופיית חיים המבוססת על גישתו של אלפרד אדלר, פסיכולוגיה אינדיבידואלית, המשלבת רעיונות מתחום הפסיכולוגיה החברתית, ההומניסטית והמערכתית.

המכון, הוא אחד ממספר רב של מכוני אדלר בעולם והגדול שבהם.

מנכלית מכון אדלר הגב’ אסנת הראל, בוגרת ב-‏‎Webster University‎‏ בלימודי פסיכולוגיה וטיפול משפחתי‏ ומדעי התנהגות‏ ב-‏אוניברסיטת בן גוריון, התייחסה לתוצאות הסקר השנתי ואמרה, כי; “ליחסים בתוך הבית, יש משמעות קריטית על מהלך חייהם של ההורה והילדים, בתוך ומחוץ לבית.

בכל שנה, עורך מכון אדלר, סקר, כדי להבין מהלכי רוח ועמדות באשר ליחסים הללו. הבית, מהווה מגרש אימונים לחיים והילדים סופגים בתוכו את האווירה, הערכים והאמונות ומפתחים לעצמם את הסגנון שלהם.

המרכז ליחסים במשפחה, במכון אדלר, נותן מענה מקצועי מותאם של יעוץ, טיפול והדרכה לאדם הפרטי, לזוגות, להורים, לאנשים בגיל השלישי ולמשפחות.

הסקרים שאנחנו מקיימים בכל שנה, מאפשרים לנו לדייק מענים ולבנות תכניות המאפשרות למידה, התנסות ומתן כלים לכל אדם לשפר ולצמוח בתוך מערכות היחסים” – סיכמה הגב’ הראל.

 כ-80% מהזוגות שבעי רצון מהזוגיות שלהם ומדווחים שעיקר המריבות הן סביב חלוקת נטל העבודה בבית 

בין השאר, עולה מהסקר, כי הזוגות הישראלים מקיימים יחסי מין יותר מאשר רבים אחד עם השני. כ-47% מן הזוגות מקיימים יחסים לפחות פעם בשבוע ובאשר למריבות ביניהם? רק כ-30% רבים לפחות פעם בשבוע.

4% מהזוגות מקיימים יחסי מין מדי יום, ו-8.8% מקיימים יחסי מין בין 3-5 פעמים בשבוע וכ-34.3% מקיימים יחסי מין בין פעם לפעמיים בשבוע.

17.7% מקיימים יחסי מין פחות מפעם בשבוע, ואילו 5.8% מקיימים יחסי מין עד פעם אחת בחודש ו-6% מקיימים יחסי מין פחות מפעם בחודש. תאמינו או לאו 2.2% מהזוגות כלל לא מקיימים יחסי מין ו-21.3% סירבו להשיב לשאלה זו או השיבו, כי אינם יודעים.

ביחס לוויכוחים או מריבות בין בני זוג, עולה, כי 4.4% מן הזוגות, השיבו שהם רבים/מתווכחים כל יום, אותו האחוז 4.4% השיבו, כי הם רבים/מתווכחים בין 3-5 פעמים בשבוע, 21.3% רבים/מתווכחים בין פעם לפעמיים בשבוע.

19.7% מהזוגות רבים פחות מפעם בשבוע, 15.1% רבים עד פעם אחת בחודש, 19.3% רבים פחות מפעם בחודש ו-8%, השיבו, כי כלל אינם רבים. 7.8% מהנשאלים, סירבו להשיב לשאלה זו או השיבו, כי אינם יודעים.

ובאשר לנושאי המריבותהזוגות בישראל רבים הכי הרבה סביב חלוקת נטל העבודה בבית, כש-32.1% מן המריבות/ויכוחים נסבות סביב סוגיה זו.

הסוגיה הבאה בתור בדירוג הסיבות למריבות/ויכוחים היא הילדים – 25.5% מן המריבות בין בני הזוג הן סביב נושא זה, 14.1% מ”הריבים” בין זוגות נסובים סביב ענייני כספים, ו-4.6% סביב ענייני עבודה ורק 2.4% סביב פוליטיקה.

לא תאמינו יש 9% מן הזוגות, טוענים, כי לא קיימים ביניהם חילוקי דעות ואילו 12.4% מן הנשאלים סירבו להשיבו לשאלה זו או השיבו, כי אינם יודעים.

ומה בנוגע לאיפה ואיך רבים? ביחס לדרך התקשורת המועדפת על הזוגות בישראל, הנתונים מראים, כי יותר מ-60% מהזוגות, כיום אינם מתקשרים באופן ישיר אלא באמצעות הוואטסאפ או הטלפון הסלולרי.

זוג מקיים יחסי מין
זוג מקיים יחסי מין

המשיבים נשאלו לגבי אמצעי התקשורת העיקרי עם בן זוגם, כאשר 33.3% מהזוגות מתקשרים באמצעות הודעות ב‘וואטסאפ’ עוד 25.1% בשיחה בסלולרי, 2.4% בלבד מתקשרים באמצעות שיחות בטלפון קווי וכ-38.4% בלבד מתקשרים אחד עם השני באופן ישיר בשיחות פנים אל פנים.

עם זאת, כ-80% מהזוגות בישראל שבעי רצון במידה רבה או רבה מאוד מהזוגיות שלהם, 42.8% מהזוגות שבעי רצון מהזוגיות שלהם במידה רבה מאוד ואילו 35.9% שבעי רצון מהזוגיות שלהם במידה רבה.

רק 14.5% מהזוגות שבעי רצון מהזוגיות שלהם רק במידה בינונית ו-3.8% מהזוגות בלבד שבעי רצון מן הזוגיות שלהם במידה מועטה. כאשר 1.2% מהזוגות מהנשאלים, השיבו, כי כלל אינם שבעי רצון מהזוגיות שלהם ו-1.8% סירבו להשיב.

כ-50% מההורים בישראל מתאמים “מנהלות” בנוגע לבית ולילדים מדי יום, כאשר כ-5% כלל לא מתאמים “מנהלות” או עושים זאת פחות מפעם בחודש.

 כ-23% יוצאים לבילוי משותף לפחות פעם בשבוע

כ-45% מהזוגות אוכלים או שותים יחדיו כל יום, מתברר, כי רק 2.8% מהזוגות, אוכלים או שותים יחד פחות מפעם בשבוע וכרק 1% מהזוגות כלל לא אוכלים או שותים יחדיו או עושים זאת פחות מפעם בחודש.

22.7% מהזוגות בישראל, יוצאים לבלות יחדיו לפחות פעם בשבוע, 31.1% מהזוגות, יוצאים פחות מפעם בשבוע אך יותר מפעם אחת בחודש, ו-24.5% יוצאים יחדיו עד פעם אחת בחודש.

17.1% יוצאים יחדיו פחות מפעם בחודש וכ-5% לא יוצאים כלל או שלא יודעו/סירבו להשיב לשאלה.

עוד עולה מהסקר, כי למעלה מ-90% מההורים בישראל, תופסים עצמם כהורים טובים או טובים מאוד. כאשר 38% מההורים בארץ, רואים עצמם כהורים טובים במידה רבה מאוד, עוד 53.4% רואים עצמם כהורים טובים במידה רבה, מה שמסתכם לכ-91.4% מההורים בישראל שמרוצים מאופן ההורות שלהם.

רק 7.6% מההורים, השיבו, כי הם רואים עצמם הורים טובים במידה בינונית ו-0.6%, השיבו, כי הם הורים טובים במידה מעטה.

לשאלה ממה אתם הכי שבעי רצון במשפחתם – עולה, כי 44.8% מן הנשאלים הכי מרוצים מהיחסים בין ההורים לילדים במשפחתם, לאחר מכן, מהיחסים הזוגיים שלהם (30.1%) ובמקום השלישי מהיחסים עם המשפחה המורחבת (11.3%).

כ-13.3% לא ידעו להשיב לשאלה, מאיזה נושא הם הכי שבעי רצון במשפחתם.

ביחס לשאלה מה בעיקר יכול לשפר את איכות חייך – החלפת בן זוג, החלפת עבודה, מאהב, עזרה בגידול הילדים, או טיפול פסיכולוגי – 43% השיבו, כי אינם יודעים או סירבו להשיב.

אולם מקרב המשיבים בעלי הדעה 38.2% אמרו כי החלפת עבודה, תשפר את חייהם במידה הרבה ביותר.

 45% מהזוגות אוכלים או שותים יחדיו בכל יום

32.2% השיבו, כי עזרה בגידול הילדים תשפר את איכות חייהם במידה הרבה ביותר, 17% חושבים שטיפול פסיכולוגי הוא הדבר שהכי יסייע להם לשפר את איכות חייהם, 8.1% השיבו, כי מאהב/ת ישפר את איכות חייהם במידה הרבה ביותר ו-4.6% השיבו, כי החלפת בן זוג תשפר את חייהם במידה הרבה ביותר.

מרבית הזוגות בישראל, מאמינים, כי פחות ממחצית מהזוגות הנשואים בישראל – בוגדים. הנשאלים נשאלו לגבי דעתם ביחס לשיעור הבגידות בקרב זוגות נשואים בישראל – רק 21.5% מאמינים, כי לפחות מחצית מהזוגות או יותר מכך בוגדים, אולם 59.6% מאמינים, כי פחות ממחצית מהזוגות בוגדים.

23.5% מאמינים, כי בין רבע למחצית מהזוגות בוגדים, 27.9% מאמינים, כי בין 10% לרבע מהזוגות בוגדים ו-8.2%, מאמינים, כי רק עד 10% מהזוגות בוגדים. 18.9%, השיבו, כי אינם יודעים להשיב לשאלה זו.

ביחס לשאלה האם הייתם רוצים לדעת במידה ובן זוגכם בגד בכם – יותר ממחצית מהאנשים, השיבו, כי היו רוצים לדעת במקרה כזה.

55.8% היו רוצים לדעת במידה ובן זוגם בגד בהם, 21.7% השיבו, כי נראה להם שהיו רוצים לדעת אך הם לא בטוחים, 10.6% חושבים שלא היו רוצים לדעת במקרה כזה ו-6.4% בטוחים שלא היו רוצים לדעת. 5.6% אינם יודעים להשיב האם היו רוצים לדעת או לא.

  ממצאי סקר יום המשפחה – ינואר 2019.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן