פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

פלילים צבא | משטרה | ביטחון

ועדה לאנרגיה אטומית – עובדת חדרה למחשב ופגעה בפרטיות

הותר לפרסום: כתב אישום נגד עובדת ב'וועדה לאנרגיה אטומית' בגין ביצוע עבירות של חדירה לחומר מחשב ופגיעה בפרטיות; הנאשמת, חדרה בעשרות הזדמנויות שונות אל מערכת מחשוב, שאליה לא הייתה לה הרשאת כניסה וערכה בה חיפושים ממוקדים שלא כדין במחשב ובניגוד ל'חוק הגנת הפרטיות'.
0
0
הדמייה של צללית של אישה מקלידה על מחשב | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
הדמייה אישה מקלידה

מה יש לה לעובדת ב’ועדה לאנרגיה אטומית’ לחפש שם במעמקי קבצי המשרד, בדיוק? העובדת שכנראה אינה מקפידה על הוראות הביטחון, נלכדה, כעת מואשמת בגין ביצוע עבירות של חדירה לחומר מחשב ופגיעה בפרטיות, כך הותר לפרסום היום (יום שלישי, י”ד באדר תש”ף) זאת לאחר ש’מחלקת הסייבר’ בפרקליטות המדינה, הגישה הבוקר, כתב אישום לבית משפט השלום בעיר רחובות, בתום חקירה של הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמב*).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

על-פי כתב האישום, שהגישה עורכת דין אדר לר מטעם מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה במסגרת ‘הסדר טיעון‘ נטען, כי הנאשמת, חדרה בעשרות הזדמנויות שונות אל מערכת מחשוב, שאליה לא הייתה לה הרשאת כניסה וערכה בה חיפושים ממוקדים שלא כדין ובניגוד ל’חוק הגנת הפרטיות’.

זאת ועוד; על-פי כתב האישום, החל מסוף חודש אוגוסט בשנת 2018 ועד לינואר שנה זו 2020, חדרה העובדת לתוך מערכת המחשוב בין 70-100 פעמים וערכה בה חיפושים אסורים.

בעקבות גילוי העבירות על ידי גורמי הביטחון ב-ועדה לאנרגיה אטומית, פתחה יחידת החקירות בממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמב) שבמשרד הביטחון בחקירה פלילית, שנוּהלה בסמל הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב)ליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

ראש שלוחת תל אביב והמרכז אגף דוברות הסברה ותקשורת של  משרד המשפטים עורך דין עדי לבני, מסר לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (*מלמב) הוא אגף במשרד הביטחון שאחראי על אבטחת משרד הביטחון, תעשיות הנשק הישראליות והגופים בישראל העוסקים בפיתוּח וייצוּר של נשק להשמדה המונית.

כמו כן, האמצעים להתגוננות מנשק שכזה, בהם הקריה למחקר גרעיני, המכון למחקר ביולוגי וכן יחידות צהל, העוסקות בתחומים אלו.

המלמב, על פי ויקיפדיה, הוא מהאגפים החשאיים ביותר של משרד הביטחון. באתר האינטרנט של המשרד, מוזכר המלמב, אולם בניגוד לגופים רבים במשרד, לא מוזכר תקציבו, פעולותיו או כל פרט אחר בדוח השנתי, המוגש בהתאם לחוק חופש המידע. למלמב, קשר הדוק עם ארגון השבכ, ששותף בוועדה לבחירת המלמב.

עם הגשת כתב האישום, נגד העובדת, קיבל בית המשפט את בקשת המדינה והורה על איסור פרסום ו-דלתיים סגורות בתיק. זאת מטעמים של ביטחון המדינה והגנה על הפרטיות.

◄ החלטת ביהמ”ש בעניין זה.החלטת ביהמש בעניין זה..

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן