קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

א.א.ג חדשות בריאות לב וכלי הדם

התקן קרדיולוגי לאיטום חור בין קנה הנשימה לצינור העיכול

המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, ביצע לראשונה בבית החולים, ופעמים בודדות בארץ ובעולם, שימוש ב'התקן קרדיולוגי' לצורך "סגירת חור" שנוצר בין צינור הנשימה לצינור העיכול, כל זאת במסגרת שיתוף פעולה מוצלח וייחודי בין 4 מחלקות שונות במרכז הרפואי הלל יפה, אשר הוביל לפתרון יצירתי ◄ מנהלת המכון הגסטרואנטרולוגי פרופ' משנה יעל קופלמן; "עד היום, מרבית החולים נאלצו לעבור ניתוח לסגירת החור על ידי רופא מומחה לכירורגית חזה. בזכות שיתוף פעולה נהדר של הרופאים מהתחומים השונים, נוכל בעתיד להעניק טיפול מקצועי ומהיר, ללא צורך בניתוח מסובך, הכרוך בסיכונים גדולים הרבה יותר".
מנהלי מחלקות המרכז הרפואי הלל יפה, מימין: דר' חכים אבו ראס, דר' יעל קופלמן, דר' אהרון פרימרמן ודר' יצחק ברוורמן | עיבוד צילום: שולי סונגו
מימין: דר' אבו ראס, דר' קופלמן, דר' פרימרמן ודר' ברוורמן

שיתוף פעולה מוצלח בין מכון הגסטרואנטרולוגיה, היחידה לאף אוזן גרון, המערך הקרדיולוגי ומחלקת ההרדמה במרכז הרפואי הלל יפה, הוביל לפתרון ייחודי ומתוחכם לסגירת פיסטולה – פתח שנוצר בין צינור הנשימה לוושט. מדובר בפעולה שנעשתה לראשונה במרכז הרפואי הלל יפה, אך גם בארץ ובעולם בוצעה פעמים בודדות בלבד, שעיקרה, כאמור, שימוש בהתקן קרדיולוגי לצורך סגירת פיסטולה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

זוהי פריצת דרך חדשה ומתוחכמת אשר תאפשר להעניק למטופלים טיפול מקצועי וחדשני ובפרט תמנע בעתיד את הצורך בניתוח מורכב, הכרוך בסיכונים רבים.

שיתוף פעולה זה עלה מתוך צורך למצוא פתרון יצירתי עבור מטופל שסבל מפיסטולה בעקבות החייאה ממושכת שעבר לפני מספר חודשים, לאחריה נזקק לפתח בקנה הנשימה ולמכשיר הנשמה, קבוע דרך פתח זה.

לאחר אשפוז ממושך במוסד רפואי גריאטרי, הגיע המטופל למרכז הרפואי הלל יפה עם מחלת חום, בעודו מורדם ומונשם.

במסגרת הטיפול המורכב שהוענק לו, נעשתה הדמיה בה נמצאה "פיסטולה", אשר גרמה לאוויר ההנשמה לנפח את הקיבה, ובמקביל למיצי הקיבה להיכנס לקנה הנשימה, תופעה המובילה לדלקות ריאה.

קיימים מספר פתרונות אפשריים לטיפול בפיסטולה, ביניהם הדבקה או סגירה על ידי קליפסים, אך לרוב פתרונות אלה, אינם נותנים מענה טוב והחולים, נאלצים לעבור ניתוח.

 דר' יעל קופלמן; "השתמשנו בסטנט – תּוֹמְכָן, המשמש את הקרדיולוגים לסגור חור במחיצה ב-לב על ידי טכניקה ייחודית שנעשתה פעמים מעטות בארץ ובעולם"

"במקרה המדובר, היה מסוכן מאוד לנתח את המטופל בשל מצבו הרפואי המורכב. נאלצנו למצוא פתרון יצירתי, כדי לסגור את החור. בזכות שיתוף פעולה מוצלח בין 4 המחלקות, התאפשר הדבר.

השתמשנו בסטנט – תּוֹמְכָן (באנגלית: סְטֵנְט, Stent) המשמש את הקרדיולוגים לסגור חור במחיצה ב-לב על ידי טכניקה ייחודית שנעשתה פעמים מעטות בארץ ובעולם", מציינת דר' יעל קופלמן, מנהלת המכון לגסטרואנטרולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.

דוברת המרכז הרפואי הלל יפה, הגב דפנה נבו, מסרה לפורטל 'כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי 4 מנהלי מחלקות, התכנסו יחדיו בחדר פעולות של המכון לגסטראונטרולוגיה, כדי לבצע את הפעולה; דר' יעל קופלמן, מנהלת המכון ואיתה דר' יצחק ברוורמן מנהל היחידה לאף אוזן גרון, שהיו אחראים על חיבור הסטנט משני צדי החור, כל אחד בהתאם להתמחותו.

מנהל מחלקת הרדמה, דר' חכים אבו ראס, פיקח על מצב המטופל מבחינת הליך ההרדמה ודר' אהרון פרימרמן מנהל יחידת הצינתורים, התקין את הסטנט במקומו. הפעולה הסתיימה בהצלחה רבה.

"עד היום, מרבית החולים, נאלצו לעבור ניתוח ל"סגירת החור" על ידי רופא מומחה ל'כירורגית חזה'. בזכות שיתוף פעולה נהדר של הרופאים מהתחומים השונים, נוכל בעתיד להעניק טיפול מקצועי ומהיר, ללא צורך בניתוח מסובך, הכרוך בסיכונים גדולים הרבה יותר", סיכמה דר' קופלמן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן