איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

א.א.ג חדשות בריאות לב וכלי דם

התקן קרדיולוגי לאיטום חור בין קנה הנשימה לצינור העיכול

המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, ביצע לראשונה בבית החולים, ופעמים בודדות בארץ ובעולם, שימוש ב'התקן קרדיולוגי' לצורך "סגירת חור" שנוצר בין צינור הנשימה לצינור העיכול, כל זאת במסגרת שיתוף פעולה מוצלח וייחודי בין 4 מחלקות שונות במרכז הרפואי הלל יפה, אשר הוביל לפתרון יצירתי ◄ מנהלת המכון הגסטרואנטרולוגי פרופ' משנה יעל קופלמן; "עד היום, מרבית החולים נאלצו לעבור ניתוח לסגירת החור על ידי רופא מומחה לכירורגית חזה. בזכות שיתוף פעולה נהדר של הרופאים מהתחומים השונים, נוכל בעתיד להעניק טיפול מקצועי ומהיר, ללא צורך בניתוח מסובך, הכרוך בסיכונים גדולים הרבה יותר".
מנהלי מחלקות המרכז הרפואי הלל יפה, מימין: דר' חכים אבו ראס, דר' יעל קופלמן, דר' אהרון פרימרמן ודר' יצחק ברוורמן | עיבוד צילום: שולי סונגו
מימין: דר’ אבו ראס, דר’ קופלמן, דר’ פרימרמן ודר’ ברוורמן

שיתוף פעולה מוצלח בין מכון הגסטרואנטרולוגיה, היחידה לאף אוזן גרון, המערך הקרדיולוגי ומחלקת ההרדמה במרכז הרפואי הלל יפה, הוביל לפתרון ייחודי ומתוחכם לסגירת פיסטולה – פתח שנוצר בין צינור הנשימה לוושט. מדובר בפעולה שנעשתה לראשונה במרכז הרפואי הלל יפה, אך גם בארץ ובעולם בוצעה פעמים בודדות בלבד, שעיקרה, כאמור, שימוש בהתקן קרדיולוגי לצורך סגירת פיסטולה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

זוהי פריצת דרך חדשה ומתוחכמת אשר תאפשר להעניק למטופלים טיפול מקצועי וחדשני ובפרט תמנע בעתיד את הצורך בניתוח מורכב, הכרוך בסיכונים רבים.

שיתוף פעולה זה עלה מתוך צורך למצוא פתרון יצירתי עבור מטופל שסבל מפיסטולה בעקבות החייאה ממושכת שעבר לפני מספר חודשים, לאחריה נזקק לפתח בקנה הנשימה ולמכשיר הנשמה, קבוע דרך פתח זה.

לאחר אשפוז ממושך במוסד רפואי גריאטרי, הגיע המטופל למרכז הרפואי הלל יפה עם מחלת חום, בעודו מורדם ומונשם.

במסגרת הטיפול המורכב שהוענק לו, נעשתה הדמיה בה נמצאה “פיסטולה“, אשר גרמה לאוויר ההנשמה לנפח את הקיבה, ובמקביל למיצי הקיבה להיכנס לקנה הנשימה, תופעה המובילה לדלקות ריאה.

קיימים מספר פתרונות אפשריים לטיפול בפיסטולה, ביניהם הדבקה או סגירה על ידי קליפסים, אך לרוב פתרונות אלה, אינם נותנים מענה טוב והחולים, נאלצים לעבור ניתוח.

 דר’ יעל קופלמן; “השתמשנו בסטנט – תּוֹמְכָן, המשמש את הקרדיולוגים לסגור חור במחיצה ב-לב על ידי טכניקה ייחודית שנעשתה פעמים מעטות בארץ ובעולם”

“במקרה המדובר, היה מסוכן מאוד לנתח את המטופל בשל מצבו הרפואי המורכב. נאלצנו למצוא פתרון יצירתי, כדי לסגור את החור. בזכות שיתוף פעולה מוצלח בין 4 המחלקות, התאפשר הדבר.

השתמשנו בסטנט – תּוֹמְכָן (באנגלית: סְטֵנְט, Stent) המשמש את הקרדיולוגים לסגור חור במחיצה ב-לב על ידי טכניקה ייחודית שנעשתה פעמים מעטות בארץ ובעולם“, מציינת דר’ יעל קופלמן, מנהלת המכון לגסטרואנטרולוגיה במרכז הרפואי הלל יפה.

דוברת המרכז הרפואי הלל יפה, הגב דפנה נבו, מסרה לפורטל ‘כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה‘ כי 4 מנהלי מחלקות, התכנסו יחדיו בחדר פעולות של המכון לגסטראונטרולוגיה, כדי לבצע את הפעולה; דר’ יעל קופלמן, מנהלת המכון ואיתה דר’ יצחק ברוורמן מנהל היחידה לאף אוזן גרון, שהיו אחראים על חיבור הסטנט משני צדי החור, כל אחד בהתאם להתמחותו.

מנהל מחלקת הרדמה, דר’ חכים אבו ראס, פיקח על מצב המטופל מבחינת הליך ההרדמה ודר’ אהרון פרימרמן מנהל יחידת הצינתורים, התקין את הסטנט במקומו. הפעולה הסתיימה בהצלחה רבה.

“עד היום, מרבית החולים, נאלצו לעבור ניתוח ל”סגירת החור” על ידי רופא מומחה ל’כירורגית חזה‘. בזכות שיתוף פעולה נהדר של הרופאים מהתחומים השונים, נוכל בעתיד להעניק טיפול מקצועי ומהיר, ללא צורך בניתוח מסובך, הכרוך בסיכונים גדולים הרבה יותר”, סיכמה דר’ קופלמן.
דילוג לתוכן