איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חדשות ישובי ישראל קיבוץ

התנועה הקיבוצית: ניר מאיר לעוד כהונה כמזכל התנועה הקיבוצית

למנצח בבחירות לתפקיד מזכל התנועה הקיבוצית, חבר קְבוּצַת שִׁילֶּר, ניר מאיר, הצביעו 11,084 קולות לעומת 8,803 קולות למתחרהו החבר ליאור שמחה. אחוז ההצבעה בבחירות עמד הפעם על 32.93% אחוזים שהם 19,894 קולות כשרים מתוך 60,407 חברות וחברי קיבוצים שהם בעלי זכות הבחירה.
ניר מאיר מזכל התנועה הקיבוצית | צילום: ראובן קופיצ'ינסקי | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
ניר מאיר

סוס מנצח לא מחליפים, אליבא-דהתנועה הקיבוצית בבחירות למזכיר הכללי של התנועה שנערכו ביום שלישי, 17/12/19, נבחר המזכל המכהן, ניר מאיר (חבר קיבוץ קְבוּצַת שִׁילֶּר | גַּן שְׁלֹמֹה) לכהונה נוספת של 4 שנים לאחר שזכה ב55.62% אחוזים מקולות הבוחרים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

לחבר ניר מאיר, הצביעו 11,084 קולות לעומת 8,803 קולות למתחרהו החבר ליאור שמחה. אחוז ההצבעה בבחירות עמד הפעם על 32.93% אחוזים שהם 19,894 קולות כשרים מתוך 60,407 חברות וחברי קיבוצים שהם בעלי זכות הבחירה.

 בין המברכים הרבים שהתקשרו לנבחר ניר מאיר ביום שאחרי, בלט יושב ראש מפלגת כחול לבן, חבר כנסת רב אלוף (מיל’) בני גנץ.

ועדת הבחירות לבחירת מזכל התנועה הקיבוצית הודתה לכל הקיבוצים, חברות וחברי הקיבוצים שלקחו חלק בתהליך הבחירות וכן לפעילי התנועה ועובדיה שעזרו לתפעול הבחירות בצורה תקינה.

מועצת התנועה הקיבוצית תאשרר את התוצאות הרישמיות בישיבה מיוחדת שתערך ביום שלישי בשבוע הבא (24.12)  ואת בחירותו של מזכל התנועה, ניר מאיר, לכהונה נוספת.

על פי תקנון הבחירות למזכל התנועה הקיבוצית, ניתן לערער על תוצאות הבחירות בתוך שלושה ימים.

בין המברכים הרבים ששוחחו או שלחו הודעה למזכל הנבחר ביום שאחרי, בלט במיוחד יושב ראש מפלגת “כחול לבן” חבר כנסת ראל (מיל’) בני גנץ, שבירך את מאיר על ניצחונו ושוחח עמו על מצבם של הקיבוצים והחקלאות וכיצד ניתן לשפרו.

ניר מאיר; “נמשיך ונפעל יחד, בשיקול דעת, באחריות ועם כל הניסיון העומד לרשותנו, מול הניסיונות הבלתי פוסקים לפלג ולפגוע בנו”.

לאחר היוודע התוצאות, פרסם מזכל התנועה הקיבוצית, המנצח-הנבחר, ניר מאיר בעמוד הפייסבוק שלו; “תודה. תודה לכל חברות וחברי הקיבוצים שהגיעו היום ולקחו חלק בבחירות לראשות התנועה שלנו.

תודה לאלפי החברות והחברים שבאו והביעו אמון מחודש בנו, בדרכנו, בעשייתנו ובערכינו. תודה ענקית לאנשי המטה שלי בכל קיבוץ וקיבוץ.

אני גאה בכם ומודה לכם מקרב לב. שלב הסיכומים עוד יגיע. על אף האמון הברור והחד משמעי, אני חש עצבות רבה מהצורה בה התנהלה מערכת הבחירות הזו, שבה לצערי, נחצוּ קווים אדומים רבים.

אנו אמורים להיות עמוד אש ערכי אשר מוביל את ישראל ולא לאמץ נורמות שליליות הזרות לנו ולדרכנו. לאור הערכים האלה, ניהלתי את מערכת הבחירות שלי. אני גאה בכך מאוד.

החל ממחר, נחזור כולנו, חברות וחברי הקיבוצים מכל רחבי הארץ, שיתופיים ומתחדשים, לעבוד במשותף למען עתידה של התנועה הקיבוצית. בפניו אתגרים גדולים, ואיומים מורכבים.

נמשיך ונפעל יחד, בשיקול דעת, באחריות ועם כל הניסיון העומד לרשותנו, מול הניסיונות הבלתי פוסקים לפלג ולפגוע בנו.

הלילה, אני מבקש לומר לכל חברות וחברי התנועה הקיבוצית – אעשה הכל, כדי להמשיך להיות ראוי לאמונכם המחודש ולהמשיך ולהוביל את התנועה, הקיבוצים ואתכן חברות וחברי הקיבוצים כולם.

תודה. תודה. תודה. ועכשיו, הגיע הזמן. לחזור לעבודה.” סיכם המנצח-הנבחר, ניר מאיר.

ליאור שמחה, חבר קיבוץ נצר סרני התנועה הקיבוצית | איור: פייסבוק | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
ליאור שמחה, נצר סרני

ליאור שמחה; “שרטטנו את המגדלור המוסרי של התנועה הקיבוצית

המתחרה שנוּצח ליאור שמחה, בן וחבר קיבוץ נצר סרני, הוא בעל ניסיון בתעשיית הון סיכון והסטרטאפים בישראל וב-6 השנים האחרונות, מכהן כיושב ראש קיבוץ נצר סרני.

שמחה, הגיב אתמול (רביעי, כ’ בכסלו, התש”פ) לתוצאה בעמוד הפייסבוק שלו; “אמש (שלישי), נפל דבר בתנועה הקיבוצית. לראשונה, מזה שנים רבות נדרשה התנועה הקיבוצית להכריע בין שתי תפיסות עולם.

לצערנו, יותר מ- 66% בחרו שלא להצביע מה שמעלה סימני שאלה קשים על הרלוונטיות של התנועה.

נכון לרגע זה, מחצית מהמצביעים, בחרו בדרך החדשה אותה הצגנו.

הקבוצה הגדולה, אלפי חברות וחברים, שהצטרפה לדרך זו, עשתה את הצעד הראשון בדרך להתמודדות על צלמה ודמותה של התנועה הקיבוצית.

התחייבתי בפני אנשים אלה שבכל תוצאה שלא תהיה, דרך לא עוזבים. כשתתקבלנה התוצאות הסופיות (ראה למטה), נתייחס בצורה מסודרת ואחראית לתוצאות כפי שתהיינה.

כפי שהצהרנו מהיום הראשון, בחרנו לנהוג בדרך הישר והתנהלנו בניקיון כפיים, הצגנו דרך חדשה ושרטטנו את המגדלור המוסרי של התנועה הקיבוצית.

אני גאה בשותפים שלי לדרך, בחברים שלמרות האיומים, בחרו באומץ ציבורי רב להצטרף למסע. המסע לא נגמר.

אני רוצה לומר תודה ענקית לכל אחד ואחת אשר לקחו חלק סייעו ועזרו בהתנדבות מלאה ובמסירות”. סיכם המנוּצח, ליאור שמחה.

אל התנועה הקיבוצית – תוצאות בחירות סופי 18.12.2019.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן