מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל מסחר | תעשייה צרכנות

השר אלי כהן ממשיך בלחץ לביטול שיעורי המכס והמכסות על חמאה

ראש מנהל היבוא במשרד הכלכלה והתעשייה, דני טל, אל משרד החקלאות; "לאור המחסור הקיים בשוק החמאה המקומי, נבקשכם לשקול בחיוב את המלצתנו להמיר את שיטת חלוקת מכסות החמאה הנוכחיות הפטורות ממכס בביטול גורף של שיעורי המכס על חמאה ו'פתיחת שוּק החמאה ליבוא חופשי'. לעמדתנו, חלוקת מכסות החמאה, יוצרת עיוותים בשוק וביטולן במקביל לביטול המכס, תאפשר את פתיחת המשק ליבוא חמאה, גיוון מקורותיו ומניעת מחסור עתידי במוצר צריכה בסיסי זה אותו אין ביכולת המשק לספק ממקורות עצמיים".
שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן עם דני טל, ראש מנהל היבוא במשרד הכלכלה והתעשייה ברקע חמאה מיובאת | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
השר אלי כהן עם דני טל

ההמלצה של משרד הכלכלה שהועברה אל משרד החקלאות ומבקשת לפתוח את שוק החמאה באופן כליל, נפלה על אוזניים קשוּבות ומרוּצות של שר הכלכלה והתעשייה חבר כנסת (הליכוד) אלי כהן, המאמין זה זמן רב בסיסמא; “בלי מכסים, בלי מכסות, ללא פיקוח – שוּק חופשי!”. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

לדברי השר כהן; “ביטול מכסים וכן ביטול הקצאת המכסות הם נושאים שיש לקדמם באופן כללי, קל וחומר, כאשר מדובר בתחומים שבהם אין ייצור מקומי.

“בהתאם לכך” – הוסיף שר הכלכלה והתעשייה, כהן; “פתרון המחסור בחמאה הוא באמצעות שוּק חופשי שמשמעותו ביטול גורף של שיעורי המכס וביטול שיטת המכסות על חמאה. דבר שיביא להגברת התחרות, גיוון המקורות ומניעת המחסור בחמאה“.

כאמור, ממשיך משרד הכלכלה והתעשייה בראשות השר אלי כהן, לטפל בהוזלת החמאה לצרכנים והמלצתו  המנומקת הועברה למשרד החקלאות המבקשת לפתוח את שוק החמאה באופן כליל.

במכתבו של ראש מנהל היבוא במשרד הכלכלה והתעשייה, מר דני טל, אתמול (שני, כ”ט תשרי תש”פ) אל גלעד אלירז, מנהל תחום בכיר סחר חוץ, אל משרד החקלאות ופיתוח הכפר בנושא; ‘ביטול מכס יבוא חמאה’ נכתב; בהמשך לדיונים המשותפים בין משרד החקלאות למשרד הכלכלה והתעשייה על הוספת מכסות חמאה פטורות ממכס לשנת 2020 ולאור המחסור הקיים בשוק החמאה המקומי.

הוסיף, מר טל; “נבקשכם לשקול בחיוב את המלצתנו להמיר את שיטת חלוקת מכסות החמאה הנוכחיות הפטורות ממכס בביטול גורף של שיעורי המכס על חמאה ו‘פתיחת שוּק החמאה ליבוא חופשי’.

שיעורי המכס על יבוא חמאה לישראל נעים בין 126% – 140% ל-חמאה שולחנית ובין 144% – 160% ל-חמאה תעשייתית.

לעמדתנו, חלוקת מכסות החמאה, יוצרת עיוותים בשוק וביטולן במקביל לביטול המכס, תאפשר את פתיחת המשק ליבוא חמאה, גיוון מקורותיו ומניעת מחסור עתידי במוצר צריכה בסיסי זה אותו אין ביכולת המשק לספק ממקורות עצמיים.

אין לנו ספק, כי תמיכתם בעמדה מקצועית זו, תביא למניעת מחסור ב-שוק החמאה המקומית, להגברת התחרות, להפחתת מחירי החמאה השולחנית לצרכן ואף תסייע לפיתוח העצמאות הכלכלית של מחלבות קטנות וביטול התלוּת ביצרן מקומי אחד באספקת החמאה המשמשת חומר גלם מרכזי בהליך הייצור שלהן.

שיעורי המכס על יבוא חמאה לישראל נעים בין 126%140% ל-חמאה שולחנית ובין 144%160% ל-חמאה תעשייתית.

מדובר בשיעורי מכס גבוהים מאוד המייקרים את מחיר המוצר הסופי המיוּבא. בהתאם לכך, המלצתנו, היא ביטול מיידי של המכס וכתוצאה מכך ביטול שיטת המכסות ו-פתיחת השוּק באופן מלא“. סיכם סמנכל יבוּא ויושב ראש וועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה, מר דני טל.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן