מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מסחר | תעשייה צרכנות

השר אלי כהן, מבטיח ומקיים – רשתות הפארם מורידות מחירים

בדיקת משרד הכלכלה והתעשייה בראשות השר אלי כהן ו'המועצה לצרכנות' מוכיחה, כי התחרות בין רשתות השיווק והפארם, נותנת אותותיה ומגלה; רשתות השיווק ו"הפארם" מורידות מחירים באופן ניכר ובחודש ינואר 2020, אף חלה ירידה נוספת של 1% בסל המוצרים הנבחר! ◄ שר הכלכלה והתעשייה; "'הוראות שקיפות המחירים' שבתוקף, מאפשרות למעשה לצרכנים להשוות בין הרשתות השונות. אני קורא לצרכנים, להשתמש באפליקציות השונות שעומדות לרשותם שיסייע להם לבצע צרכנות נבונה".
אלי כהן שר הכלכלה והתעשייה, ברקע: מוכרת בחנות רשת פארם | צילום: פייסבוק | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
אלי כהן

שר הכלכלה והתעשייה, חבר כנסת אלי כהן (‘הליכוד’) הוא מסוג השרים הראויים להערכה על חריצותו מרצו ובעיקר על כך שפיו וליבו שווים. הבטחותיו עם הקשיים הכלכליים, תרתי משמע, מוכחות ומתקיימות זו באחר זו גם אם לא בדיוק בקצב הוגה הדעות הכלכליים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

אי אפשר להתעלם מן העובדה שעולה מנתוני בחינת ‘סל מוצרי טואלטיקה’ כולל 40 מוצרים מקטגוריות שונות; חיתולים, מגבונים, דאודורנטים, משחות שיניים, שמפו, מרכך, תחבושות היגייניות, סבון ועוד, עלוּת הסל הממוצעת בכל הרשתות אשר מוכרות לפחות 80% מהמוצרים שבסל, ירדה ב-2%; מ-745 ₪ בינואר 19, ל-729 ₪  בינואר 2020, מגמת הירידה נמשכת מתחילת השנה; ירידה של 3% בשנת 2019.

הוזלות המחירים לא מגיעה מתוך חלל ריק. בדיקת משרד הכלכלה והתעשייה בראשותו של שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן ובשיתוף ‘המועצה לצרכנות’ מוכיחה, כי עידוד התחרות בין רשתות השיווק ו‘הפארם’ נותנת אותותיה במקום “הכי רגיש” אצל הצרכן, הכיס.

היא חושפת הלכה ולמעשה, כי רשתות השיווק והפארם, אכן מורידות מחירים באופן ניכר ובחודש ינואר 2020, אף חלה ירידה נוספת של 1% ב’סל המוצרים הנבחר’!

הרקע לשינויים הדרמתיים, נעוצים ב‘שוק הפארם הישראלי’ אשר השתנה משמעותית בשנה האחרונה והתחרות ממשיכה וגוברת; שינויי בעלות של רשתות פארם קיימות, פיצול רשתות וכניסת שחקנים חדשים לשוּק הפארם, מגדילה את התחרות והצרכנים, מרוויחים.

בחודשים האחרונים, ערכו משרד הכלכלה והתעשייה ו‘המועצה לצרכנות’  בחינה של רמת המחירים בין רשתות השיווק והפארם, כדי לאתר את ‘מחירי הסל’ בכל אחת מהרשתות, הפערים ביניהן והשינוי במחיר בין החודשים.

שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן; “התחרות נותנת את אותותיה, המחירים יורדים והצרכנים, יוצאים נשכרים”.

מן הנתונים, שנאגרו עלה, כי ‘רשתות השיווק והפארם’ אכן “הורידו את מחיריהן” בסך הכל של 3% בשנה האחרונה, כאשר רק בחודש האחרון, הייתה ירידה של אחוז אחד (1%).

המועצה לצרכנות בדקה באמצעות מאגר המחירים ו‘אפליקציית פרייסז’ בהתאם לנתונים שמעלות הרשתות עצמן למאגר, למעלה מ- 40 מוצרים.

בין המוצרים שנבדקו, היו; דאודורנטים, משחות שיניים, שמפו, מוצרי היגיינה נשית, ג’ל גילוח ועוד.

מחירם של מוצרים אלו, נבדקו במאות סניפים של “סופר פארם” ושל Be” פארם” אשר מעבירות נתונים אל מאגר המחירים.

חתן השמחה” הוא לא אחר מאשר שר הכלכלה והתעשייה, מר אלי כהן, אשר מגיב לנתונים; “התחרות נותנת את אותותיה, המחירים יורדים והצרכנים, יוצאים נשכרים.

‘הוראות שקיפות המחירים’ שבתוקף, מאפשרות למעשה לצרכנים להשוות בין הרשתות השונות. אני קורא לצרכנים, להשתמש באפליקציות השונות שעומדות לרשותם, באופן שיסייע להם לבצע צרכנות נבונה.

משרד הכלכלה והתעשייה, ימשיך לקדם את התחרות ויפעל למול גופים בעלי נתח שוק גבוה, המנצלים זאת לגביית מחירים מופרזים“.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן