קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל מופעים קהילה

השרה לשוויון חברתי: עברנו חלק מהחוסן הלאומי שלנו

נסתיימה ההרשמה המוצלחת ל'אירוע המרכזי לציון יום היציאה והגירוש של היהודים מ-ארצות ערב ו-איראן'  ולאור הביקוש הגבוה, המשרד לשוויון חברתי, הקצה 1,000 כרטיסים נוספים ולאירוע בארנה ירושלים, יגיעו 8,000 איש ◄ השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל; "שמחה ומברכת על הביקוש הגבוה להגיע לאירוע החשוב הזה. באנו לתת קול לפרק שלם וחשוב שלא סופר עד היום בתולדות ישראל, הפרק של יהודי המזרח...".
גילה גמליאל השרה לשוויון חברתי
גילה גמליאל השרה לשוויון חברתי

המשרד לשוויון חברתי, בראשות השרה לשוויון חברתי חברת כנסת הגב' גילה גמליאל, יקיים ביום חמישי הקרוב (כ"א כסלו, התשע"ט, 29.11.2018) זו השנה הרביעית, את האירוע המרכזי לציון 'יום היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ומאיראן'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

נוכח הצלחת האירוע בשנים הקודמות, החליטה השרה לשוויון חברתי לקיים את האירוע השנה ב'היכל ארנה ירושלים' ולדבר הוקצו בתחילה 7,000 כרטיסים שחולקו ללא תשלום למקדימים להירשם, גידול של יותר מ-פי שניים משלוש השנים הקודמות, אז התקיים האירוע ב"בנייני האומה" לעיני 3,000 צופים.

לאור הביקוש הגבוה מאוד, הוחלט בשבוע האחרון להקצות 1,000 כרטיסים, שנחטפו תוך ימים ספורים. ההרשמה נסתיימה ולאירוע צפויים להגיע 8,000 איש, יותר מ-פי שניים וחצי מכמות הצופים שהגיעה בשנה שעברה.

נציין, כי בין האמנים שיופיעו השנה, הזמרים; ריטה, שירי מימון, עידן עמדי, נדב גדג', מרגלית צנעני, זהבה בן, רגב הוד, בן סנוף, פירקת אל נור ו-אלי לוזון. תנחה; רותם אבוהב.

נזכיר, כי בשנתיים האחרונות מובילה כב' השרה גמליאל את מיזם "רואים את הקולות", מיזם ייחודי לגביית עדויות מצולמות מ-אזרחים ותיקים יוצאי ארצות ערב ואיראן, כדי לכתוב את הפרק המזרחי בסיפור תולדות העם היהודי.

יצויין, כי בקרוב תושק אפליקציה לתיעוד סיפורי מורשת יהודי המזרח, שתאפשר לילדים ונכדים לתעד את סיפורי העלייה של אבותיהם וסביהם.

השרה גילה גמליאל העומדת בראש המשרד לשוויון חברתי, אמרה, כי; "שמחה ומברכת על הביקוש הגבוה להגיע לאירוע החשוב הזה. באנו לתת קול לפרק שלם וחשוב שלא סופר עד היום בתולדות ישראל, הפרק של יהודי המזרח.

העבר שלנו הוא חלק מהחוסן הלאומי שלנו, ואנחנו צריכים להכיר ולהוקיר את כל פרקיו". סיכמה השרה גמליאל.

█ יום לציון היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ומאיראן

יום לציון היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ומאיראן, הוא יום זיכרון, שמצוין בישראל, מדי שנה החל בשנת 2014, ב-30 בנובמבר, במטרה לציין את היציאה והגירוש של יהודי ארצות ערב ואיראן.

התאריך 30 בנובמבר, נקבע באופן סמלי משום שהוא למחרת כ"ט בנובמבר, יום החלטת החלוקה בעצרת האומות המאוחדותאוּ״ם) כאשר קהילות רבות של יהודים בארצות ערב וב-איראן, חשו לחץ מצד שכניהם, וכתוצאה מלחץ זה, נאלצו לעזוב את מדינותיהם (ראו למשל, פרעות בעיר חַלַבּحلب).

בעקבות 'ועדת ביטון' (להעצמת הזהות של יהדות ספרד והמזרח במערכת החינוך, הייתה ועדה בראשות המשורר ארז ביטון, שמונתה בפברואר 2016 על ידי שר החינוך, מר נפתלי בנט, כדי שתציע כיצד להעשיר את תכניות הלימודים בהיסטוריה, בספרות ובמסגרות הבלתי פורמליות, בתכנים שיביאו; "לאיזון ביחס למורשתן של קהילות המזרח ולהעמקת תחושת האחדות בעם".

המלצות הוועדה התפרסמו ב-7 ביולי 2016) במוסדות החינוך ברחבי ישראל, מציינים, החל משנת 2016 את 'יום היציאה והגירוש ממדינות ערב ומאירן' בתאריך ה-30 בנובמבר.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן