איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות צרכנות רשויות מקומיות

הרשות להגנת הצרכן: 94% מהעסקים במגזר הערבי מפרים חוק

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, קיימה מבצע אכיפה ממוקד לעסקים ב'מגזר הערבי' בכל רחבי הארץ (ירושלים באזור העיר העתיקה, כפר קאסם, טייבה, טירה, קלנסווה, לוד, רמלה, רהט, חורה, לקיה, נצרת, יפיע, עכו, חיפה) במהלכו נבדקו עסקים מתחומים רבים (מזון, ביגוד,ריהוט וכו'); ב-90 עסקים מתוכם, נמצאו הפרות של חוק הגנת הצרכן.
איש מוסלמי מצביע באצבע ברקע: שני גברים עומדים בסופרמרקט מכולת באזור העיר העתיקה של בירושלים | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
מוסלמי ברקע: מכולת

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, ממשיכה בחריש העומק שלה בעסקים. הפעם ערכה בחודש האחרון מבצע אכיפה ממוקד בקרב עוסקים בישובים ערבים ובישובים מעורבי אוכלוסייה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מבצע האכיפה, החל בעקבות עבודת מודיעין שנעשתה ב’רשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן’ וכחלק מאכיפה יזומה שהרשות מבצעת.

במהלך המבצע נבדקו 96 בעלי עסקים בתחומים מגוונים (קמעונאי מזון, ביגוד והלבשה, מוצרי חשמל, ריהוט, בתי קפה, מגרשי רכב, מאפיות ועוד), מתוכם ב-90 עסקים נמצאו הפרות של חוק הגנת הצרכן.

הרשות פועלת במגוון ענפים ומגזרים ובתוכם המגזר הערבי, לאור ממצאים קודמים ומידע מודיעיני שקיים בידי הרשות הוחלט לתגבר את האכיפה במגזר הערבי תוך מטרה אחת ברורה – העלאת הציות לחוקי הצרכנות לטובת ציבור הצרכנים.

אניטה יצחק, סגנית הממונה על הרשות וראש אגף חקירות ומודיעין | צילום עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
אניטה יצחק

הערים בהם בוצעה הפעילות;

  • ירושלים – אזור העיר העתיקה
  • מרכז הארץ – כפר קאסם, טייבה, טירה, קלנסווה, לוד, רמלה
  • דרום הארץ – רהט, חורה, לקיה
  • צפון הארץ – נצרת, יפיע, עכו, חיפה.

ההפרות שנמצאו; אי הצגת מחיר, אי הצגת מחיר לאחר הנחה במכירה מיוחדת, אי סימון טובין על מוצרים, אי הצבת שלט על מוצרים בפיקוח, הקצאת שטח מדף למוצרים בפיקוח, הבדל מחיר מדף למחיר בקופה, אי הצגת מחיר ליחידת מידה.

העסקים שנמצאו מפרים, קיבלו בעת המבצע, הודעה על יידוע בדבר הפרה ובהמשך התיקים, נמסר, על ידי דובר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עורך דין דודו אבן חן, יועברו לקבלת החלטה בדבר ‘עיצום כספי‘.

סגנית הממונה על ‘רשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן’ וראש אגף חקירות ומודיעין, הגב’ אניטה יצחק, מסרה, כי; “הרשות פועלת כל העת להילחם בהטעיות כנגד צרכנים ולספק להם את המידע והגנה הנדרשת.

כמעט ולא מתקבלות תלוּנות מצרכנים במגזר הערבי מסיבות שונות. עובדה זו בשילוב אחוז ההפרות הגבוה מאוד שקיים בקרב עסקים במגזר, מחייבים אותנו בביצוע אכיפה יזומה ולכן, ה’רשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, פועלת בפורמט זה מזה מספר שנים”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן