קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות צרכנות תחבורה ציבורית

הרשות להגנת הצרכן מזהירה את ארקיע ו-ישראייר מהטעייה

הממונה על הרשות להגנת הצרכן במכתב חריף למנכלי ארקיע וישראייר: "הפסיקו למכור כרטיסי טיסה משדה דב לאחר תאריך הפינוי שנקבע לשדה – מדובר בהטעיית הצרכנים... הרשות תשקול את צעדיה לגבי ההפרות שכבר בוצעו... מקום יציאת הטיסה הינו פרט מהותי לצרכן בעת רכישת הכרטיס, ואי גילוי העובדה כי השדה יהיה סגור בתאריך הטיסה (לאחר ה- 1.7.19) מהווה הטעייה באשר לפרט מהותי בעסקה שעל החברות לגלות לצרכן טרם ביצוע העסקה".
עורך דין מיכאל אטלן, הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן | רקע: מטוס מדגם A321LR שנכנס לשירות ארקיע שדה דב | צילום: שאולי לנדנר, ו-ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו
עורך דין מיכאל אטלן

הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עורך דין מיכאל אטלן, מאשים היום (חמישי, י"ח שבט תשע"ט) את חברות התעופה 'ארקיע' ו'ישראייר' מהטעיית צרכנים כשהן משווקות ומוכרות גם בימים אלה כרטיסי טיסה שמקום יציאתן 'שדה דב' למועד שחל לאחר יום סגירת השדה, תופעה שיש להפסיקה במהירות האפשרית בטרם הנזק לצרכנים, יהיה גדול ולכן, הוא נאלץ לפעול מיידית ולהנחות את החברות לחדול מלמכור את הכרטיסים הללו. "אני אשקול בהמשך את מיצוי הדין על ההפרות שכבר בוצעו" – הוסיף הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מבדיקה של הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עולה כי חברות ארקיע קווי תעופה ישראליים בעירבון מוגבל שהיא חברת התעופה הפנים-ארצית הגדולה בישראל וחברת התעופה הבינלאומית הישראלית השנייה בגודלה.

ו'חברת ישראייר' בעירבון מוגבל חברת התעופה השלישית בגודלה בישראל שבסיסה בנמל התעופה בן-גוריון. החברה מפעילה טיסות פנים בין נמל התעופה שדה דב, נמל התעופה בן-גוריון, נמל התעופה חיפה, נמל התעופה אילת וטיסות שכר וטיסות סדירות לאירופה ואפריקה.

החברות הללו משווקות ומוכרות כרטיסי טיסה לאחר תאריך ה- 1.7.19 באופן המוצג באתר האינטרנט של חברות ארקיע וישראייר, זאת לרבות בשלב הרכישה של הכרטיס וכאשר חייבת להיפסק פעילותו של נמל התעופה על שם דֹב הוז, הנמצא בצפון העיר תל אביב, עלול להטעות צרכן בפרט מהותי בעסקה בניגוד ל'סעיף 2 לחוק הגנת הצרכן' מקום יציאת טיסה, הינו פרט מהותי לצרכן בעת רכישת כרטיס טיסה.

דובר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן עורך דין דודו אבן חן, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי לאור מצב זה, פנה הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עורך דין אטלן אל מנכלי ארקיע וישראייר והעמיד אותן על חובתן החוקית לחדול מיד משיווק כרטיסים במתכונת הנוכחית כאשר הצרכן, אינו מעודכן בדבר סגירתו של השדה.

עורך דין אטלן, הדגיש בנוסף, כי; "הפרת 'חוק הגנת הצרכן' מקימה עילת תביעה אזרחית ועילה לקיום הליכי אכיפה מנהלית ובפלילית על ידי הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן".

 "לא ברור מה יעלה בגורל הכרטיס – מדובר בהטעייה שיש להפסיק במהירות האפשרית בטרם הנזק לצרכנים, יהיה גדול…"

הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, תוקף את חברות ארקיע וישראייר, באשר לתקוותן של החברות לדחות את מועד סגירתו של שדה דֹב.

הממונה, כתב; "ניסיונות לשנות את ההחלטה המדינית בעניין גורלו של שדה דב או לדחיית המועד שלה אינם נותנת לגיטימציה להטעות את הצרכנים".

מטוס איירבוס A320 של חברת ישראייר בנמל התעופה קורפו | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו
מטוס איירבוס A320 של ישראייר

לגבי כרטיסים שנמכרו כבר, דרש הממונה מן החברות לאתר את רוכשי הכרטיסים ולהשיב להם את כספם, או להסדיר את העסקה עם כל אחד מהם לשביעות רצונו ובלבד שהצרכנים, יבינו מהחברות את המצב המשפטי האמתי של שדה דוב על כל המשתמע מכך.

הנתון לפיו שדה דב, יסגר ב- 1.7.19, מתבסס על חוק שדה התעופה דב הוז (הוראות מיוחדות), התשע"ז-2017, כפי שתוקן ביום 1.1.2019 ולאור הודעת שר הביטחון לשר התחבורה לפי סעיף 2(ב) לחוק, אשר ניתנה ביום 13.6.2018 על מועד הפסקת הפעילות הצבאית בשדה התעופה ביום 1.7.2019.

לאור המשמעות החוקית של הודעה זו, לפי סעיף 2 (א) לחוק, על מועד הפסקת פעילות האזרחית בשדה – שדה התעופה דב הוז, ייסגר ל-תעופה אזרחית מיום 1.7.2019.

הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עורך הדין מיכאל אטלן, מוסיף ומדגיש; "זכות קיומה של הרשות היא להיאבק נגד פרקטיקות צרכניות שיש בהן הטעיית הצרכן.

לא יעלה על הדעת, כי כאשר צרכן, רוכש כרטיס טיסה החברות לא יבהירו לו, כי שדה דב נסגר ב 1.7.19 ולא ברור מה יעלה בגורל הכרטיס – מדובר בהטעייה שיש להפסיק במהירות האפשרית בטרם הנזק לצרכנים, יהיה גדול.

לכן נאלצתי לפעול מיידית ולהנחות את החברות לחדול מלמכור את הכרטיסים הללו.

אני אשקול בהמשך את מיצוי הדין על ההפרות שכבר בוצעו". סיכם עורך הדין אטלן.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן