"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות צרכנות

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן בוחנת אפשרות נוספת להצגת מחיר

הרשות מפרסמת קול קורא* להתייחסות הציבור להוספת אפשרות לסימון הקיים - בדומה למדינות רבות בעולם, במקום הצגת מחיר על גבי כל מוצר באמצעות "אקדח מחירים", תבחן האפשרות להצגת המחיר על גבי צג אלקטרוני שיוצב על המדף בסמוך למוצרים ◄ככל שתשתכנע הרשות בצורך לבצע שינוי, יתכן והיא תבחר לערוך פיילוט על מנת לוודא, כי ההחלטה אינה פוגעת בצרכנים. את התייחסות הציבור לשינוי הנבחן מבקשת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן. 
עורך דין מיכאל אטלן, הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, ברקע הצגת מחיר מוצר על גבי צג אלקטרוני | עיבוד צילום: שולי סונגו
עורך דין מיכאל אטלן

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, הודיעה אתמול חמישי (כ"א באדר ב' התשע"ט) כי היא בוחנת אפשרות נוספת להצגת מחיר, כלומר; תבחן האפשרות להצגת המחיר על גבי צג אלקטרוני שיוצב על המדף בסמוך למוצרים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

נראה לך? הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, הייתה מאד שמחה לשמוע את דעתך בנושא זה ולכן פרסמה 'קול קורא' להתייחסות הציבור להוספת אפשרות לסימון הקיים – בדומה למדינות רבות בעולם, במקום הצגת מחיר על גבי כל מוצר באמצעות "אקדח מחירים". המידע המלא, נמצא באתר הרשות: http://www.fta.gov.il.

הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עורך דין מיכאל אטלן, הבהיר; "ה'קמעונאות' עוברת מהפכה דיגיטלית, שמאתגרת את החשיבה המסורתית. הרשות לקחה על עצמה לבחון אפשרות נוספת להצגת המחיר תוך הקפדה על כך . ש'ההגנות הקיימות לצרכן' וזכויותיו לא תפגענה".

בשנת 1998, עוגנה לראשונה בדין החובה לסמן את מחירו הכולל של כל מוצר עליו או על גבי אריזתו. חובה זו נתפסת כאחת מהזכויות הצרכניות החשובות במדינת ישראל.

עם זאת, נטען, כי חובה זו, כרוכה בעלויות כספיות לא מבוטלות אשר בסופו של דבר מגולגלות לפתחו של הצרכן בדמות העלאת מחירים.

לאור התפתחויות טכנולוגיות וחקיקתיות מהשנים האחרונות ומתוך הבנה, כי שינוי זה עשוי לשפר את חווית הקניה ולחסוך לצרכן, זמן משמעותי וכמו כן, לחסוך עלויות לעוסקים ולצרכנים, בכפוף ומבלי לפגוע בשמירת ההגנה על הצרכן, בוחנת הרשות לאפשר אסדרה חליפית, לעסקים שיקבלו על עצמם סט כללים רגולטוריים מותאמים להתפתחות הטכנולוגית.

ככל שתשתכנע הרשות בצורך לבצע שינוי, יתכן והיא תבחר לערוך פיילוט על מנת לוודא, כי ההחלטה אינה פוגעת בצרכנים. את התייחסות הציבור לשינוי הנבחן מבקשת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.

מדובר באופציה – במקום בו יוחלט על אפשרות נוספת להצגת המחיר, יוכל עוסק לבחור בין שתי חלופות להצגת מחיר.

 לחסוך עלויות לעוסקים ולצרכנים, בכפוף ומבלי לפגוע בשמירת ההגנה על הצרכן

בחינת הטכנולוגיה ל'הצגת המחיר הדיגיטלית' כפי שקיימת בשוק מעלה. כי;

  • בשוק קיימות טכנולוגיות להצגת מחיר המוצר על גבי המדף באמצעות צגים אלקטרונים וכן סורקים לאיתור והדפסת מחיר במספר נקודות בבית העסק ולעיתים גם בעגלה ובמכשיר הטלפון החכם, כל אלו מחוברים לרשת הקופות. השיטה יכולה להיות מעוצבת בצורה שמאפשרת צרכנות דיגיטלית תוך הותרת האופציה של הדבקת המחיר לצרכנים שירצו בכך.
  • קיימות טכנולוגיות המאפשרות לסרוק את המוצרים במהלך הקניה בחנות, ולשלם ביציאה מבלי לסרוק כל מוצר ומוצר בקופה. לפיכך, טכנולוגיות אלה, עשויות לחסוך זמן רב לצרכן ולשפר את חווית הקניה.

דובר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן עורך דין דודו אבן חן, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי בנוסף לאלה, בשנת 2014, תוקנו תקנות המחייבות את הקמעונאים הגדולים לפרסם את מחירי כל אחד ממוצריהם, בכל אחת מנקודות המכירה, בכל עת.

בעקבות התקנות המידע באשר למחירי המוצרים הפך לנגיש לצרכנים, באמצעות אפליקציות ייעודיות המאפשרות גישה למחירי מוצרים בסניפים השונים וברשתות השונות.

לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות והחקיקתיות שחלו בשנים האחרונות, לצד האפשרות לחיסכון בעלויות של הסימון הידני, בוחנת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן אסדרה חליפית, ולהתיר לעוסק, אם יבחר בכך, להציב בבית העסק צג אלקטרוני על גבי המדף, המציינים את המחיר, המחיר ליחידת מידה.

כל מידע אחר הנדרש על פי חוק ביחס לאותו מספר קטלוגי, חלף להצגת מחיר על כל פריט ופריט, וזאת תחת עמידה בסדרה של כללים, שביניהם;

  1. המידע, כאמור בצג, יהיה ברור והצג, יהיה בגודל שלא יפחת מזה שתקבע הרשות.
  2. צגי המחיר האלקטרוני, יוצגו עבור כל מספר קטלוגי, באופן מובחן וברור, תוך הפרדה ברורה בין המספרים קטלוגיים.
  3. העוסק, יציב ברחבי החנות מכשירים לקריאת הברקוד וכן להדפסת תג המחיר להדבקה על המוצר.
  4. העוסק, לא יעלה מחירים בחנות במהלך שעות הפתיחה של החנות.
  5. צרכן, יוכל לקבל את חשבונית הקנייה באופן דיגיטלי.

קול קורא – לקבלת התייחסות הציבור לבחינת האפשרות לשינוי שיטת הצגת המחיר.
דילוג לתוכן