קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות צרכנות

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן בוחנת אפשרות נוספת להצגת מחיר

הרשות מפרסמת קול קורא* להתייחסות הציבור להוספת אפשרות לסימון הקיים - בדומה למדינות רבות בעולם, במקום הצגת מחיר על גבי כל מוצר באמצעות "אקדח מחירים", תבחן האפשרות להצגת המחיר על גבי צג אלקטרוני שיוצב על המדף בסמוך למוצרים ◄ככל שתשתכנע הרשות בצורך לבצע שינוי, יתכן והיא תבחר לערוך פיילוט על מנת לוודא, כי ההחלטה אינה פוגעת בצרכנים. את התייחסות הציבור לשינוי הנבחן מבקשת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן. 
עורך דין מיכאל אטלן, הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, ברקע הצגת מחיר מוצר על גבי צג אלקטרוני | עיבוד צילום: שולי סונגו
עורך דין מיכאל אטלן

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, הודיעה אתמול חמישי (כ"א באדר ב' התשע"ט) כי היא בוחנת אפשרות נוספת להצגת מחיר, כלומר; תבחן האפשרות להצגת המחיר על גבי צג אלקטרוני שיוצב על המדף בסמוך למוצרים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

נראה לך? הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, הייתה מאד שמחה לשמוע את דעתך בנושא זה ולכן פרסמה 'קול קורא' להתייחסות הציבור להוספת אפשרות לסימון הקיים – בדומה למדינות רבות בעולם, במקום הצגת מחיר על גבי כל מוצר באמצעות "אקדח מחירים". המידע המלא, נמצא באתר הרשות: http://www.fta.gov.il.

הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עורך דין מיכאל אטלן, הבהיר; "ה'קמעונאות' עוברת מהפכה דיגיטלית, שמאתגרת את החשיבה המסורתית. הרשות לקחה על עצמה לבחון אפשרות נוספת להצגת המחיר תוך הקפדה על כך . ש'ההגנות הקיימות לצרכן' וזכויותיו לא תפגענה".

בשנת 1998, עוגנה לראשונה בדין החובה לסמן את מחירו הכולל של כל מוצר עליו או על גבי אריזתו. חובה זו נתפסת כאחת מהזכויות הצרכניות החשובות במדינת ישראל.

עם זאת, נטען, כי חובה זו, כרוכה בעלויות כספיות לא מבוטלות אשר בסופו של דבר מגולגלות לפתחו של הצרכן בדמות העלאת מחירים.

לאור התפתחויות טכנולוגיות וחקיקתיות מהשנים האחרונות ומתוך הבנה, כי שינוי זה עשוי לשפר את חווית הקניה ולחסוך לצרכן, זמן משמעותי וכמו כן, לחסוך עלויות לעוסקים ולצרכנים, בכפוף ומבלי לפגוע בשמירת ההגנה על הצרכן, בוחנת הרשות לאפשר אסדרה חליפית, לעסקים שיקבלו על עצמם סט כללים רגולטוריים מותאמים להתפתחות הטכנולוגית.

ככל שתשתכנע הרשות בצורך לבצע שינוי, יתכן והיא תבחר לערוך פיילוט על מנת לוודא, כי ההחלטה אינה פוגעת בצרכנים. את התייחסות הציבור לשינוי הנבחן מבקשת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.

מדובר באופציה – במקום בו יוחלט על אפשרות נוספת להצגת המחיר, יוכל עוסק לבחור בין שתי חלופות להצגת מחיר.

 לחסוך עלויות לעוסקים ולצרכנים, בכפוף ומבלי לפגוע בשמירת ההגנה על הצרכן

בחינת הטכנולוגיה ל'הצגת המחיר הדיגיטלית' כפי שקיימת בשוק מעלה. כי;

  • בשוק קיימות טכנולוגיות להצגת מחיר המוצר על גבי המדף באמצעות צגים אלקטרונים וכן סורקים לאיתור והדפסת מחיר במספר נקודות בבית העסק ולעיתים גם בעגלה ובמכשיר הטלפון החכם, כל אלו מחוברים לרשת הקופות. השיטה יכולה להיות מעוצבת בצורה שמאפשרת צרכנות דיגיטלית תוך הותרת האופציה של הדבקת המחיר לצרכנים שירצו בכך.
  • קיימות טכנולוגיות המאפשרות לסרוק את המוצרים במהלך הקניה בחנות, ולשלם ביציאה מבלי לסרוק כל מוצר ומוצר בקופה. לפיכך, טכנולוגיות אלה, עשויות לחסוך זמן רב לצרכן ולשפר את חווית הקניה.

דובר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן עורך דין דודו אבן חן, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי בנוסף לאלה, בשנת 2014, תוקנו תקנות המחייבות את הקמעונאים הגדולים לפרסם את מחירי כל אחד ממוצריהם, בכל אחת מנקודות המכירה, בכל עת.

בעקבות התקנות המידע באשר למחירי המוצרים הפך לנגיש לצרכנים, באמצעות אפליקציות ייעודיות המאפשרות גישה למחירי מוצרים בסניפים השונים וברשתות השונות.

לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות והחקיקתיות שחלו בשנים האחרונות, לצד האפשרות לחיסכון בעלויות של הסימון הידני, בוחנת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן אסדרה חליפית, ולהתיר לעוסק, אם יבחר בכך, להציב בבית העסק צג אלקטרוני על גבי המדף, המציינים את המחיר, המחיר ליחידת מידה.

כל מידע אחר הנדרש על פי חוק ביחס לאותו מספר קטלוגי, חלף להצגת מחיר על כל פריט ופריט, וזאת תחת עמידה בסדרה של כללים, שביניהם;

  1. המידע, כאמור בצג, יהיה ברור והצג, יהיה בגודל שלא יפחת מזה שתקבע הרשות.
  2. צגי המחיר האלקטרוני, יוצגו עבור כל מספר קטלוגי, באופן מובחן וברור, תוך הפרדה ברורה בין המספרים קטלוגיים.
  3. העוסק, יציב ברחבי החנות מכשירים לקריאת הברקוד וכן להדפסת תג המחיר להדבקה על המוצר.
  4. העוסק, לא יעלה מחירים בחנות במהלך שעות הפתיחה של החנות.
  5. צרכן, יוכל לקבל את חשבונית הקנייה באופן דיגיטלי.

קול קורא – לקבלת התייחסות הציבור לבחינת האפשרות לשינוי שיטת הצגת המחיר.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן