פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות הרשויות המקומית חדשות כאן ישראל מאזני הצדק

הרשויות המקומיות יבטלו הודעות קנס ‘תקנות הקורונה’ על בתי האוכל

המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, עורך דין שלמה (מומי) למברגר, החליט, כי הפרשנות הנכונה היא שבהתאם לנוסח 'תקנות שעת חירום' האמורות, בתקופה שבין 25.3.20 ל-25.4.20 פתיחה של בית אוכל, אף אם בניגוד לתנאים שנקבעו בתקנות, אינה מקימה עבירה פלילית ◄ ההנחיה האמורה, חלה גם על הקנסות שהוטלו על-ידי משטרת ישראל.
0
0
עורך דין שלמה (מומי) למברגר המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים ברקע: מאזני הצדק ונגיף הקורונה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך דין שלמה (מומי) למברגר

המחלקה להנחיית התובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה, הבהירה אמש (שני,‏ ‏ז’ תמוז תש”פ) לתובעים ברשויות המקומיות, כי יש לבטל את הודעות הקנס שהוטלו בעקבות “תקנות הקורונה” על בתי האוכל (מסעדות, בתי קפה, ועוד) בתקופה שבין 25.4.20 – 25.3.20.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

ההחלטה באה בעקבות ספק משפטי שהתעורר באשר לשאלה אם ה’איסור לפתוח את בתי האוכל‘ בתקופה הרלוונטית, נחשב לאיסור פלילי, על פי התקנות.

במחלקה להנחיית התובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה, מדגישים, כי אין חולק על כך שהתקנות, אסרו בתקופה זו לפתוח בתי אוכל אלא שהשאלה המשפטית, היתה האם האיסור האמור, נקבע כ-איסור פלילי.

לאחר עיון ובחינה מעמיקים, החליט המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, עורך דין שלמה (מומי) למברגר, כי הפרשנות הנכונה היא שבהתאם לנוסח ‘תקנות שעת חירום‘ האמורות, בתקופה שבין 25.3.20 ל-25.4.20 פתיחה של בית אוכל, אף אם בניגוד לתנאים שנקבעו בתקנות, אינה מקימה עבירה פלילית.

רשויות המקומיות; מההנחיה שהופצה אתמול (שני) על התובעים ברשויות המקומיות לבטל את הקנסות הרלוונטיים.

מטעם אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, מסרה עורכת דין  ויטה זק, לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; זאת בין היתר, מאחר ולפי נוסח התקנות שהיה בתוקף אותה עת, ניתן היה לסבור, כי המונח “בית אוכל” אינו נכלל במונח “חנות” שלגביה נקבעה עבירה פלילית.

בהודעה מטעם המחלקה להנחיית התובעים מוסמכי היועץ המשפטי לממשלה, הובהר, כי כעולה מההנחיה אשר הופצה אתמול (שני) על התובעים ברשויות המקומיות, לבטל את הקנסות הרלוונטיים, שהוטלו על ידי הרשות המקומית, לפי תקנה 6(1) ל-תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות) תש”ף-2020.

ההנחיה האמורה, חלה גם על הקנסות שהוטלו על-ידי משטרת ישראל.

אל ההנחיה על ביטול קנסות שהוטלו על בתי אוכל לפי תקנה 6(1) לתקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות) תשף-2020.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן