בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

צבא | ביטחון

הצנזורית תחקר בעתירת התנועה לאיכות השלטון

תת אלוף אריאלה בן אברהם, הצנזורית הראשית, תעלה היום (א) אל דוכן העדים ותחקר על ידי יושב ראש התנועה לאיכות השלטון, עורך דין אליעד שרגא כנגד משרד הביטחון לפרסום הדו"ח הסופי של ועדת שמגר ◄עורך דין תומר נאור, מנהל מחלקת ליטיגציה בתנועה לאיכות השלטון: "מדובר באחד הדוחות החשובים ביותר שנכתבו בשנים האחרונות וקשה מאוד לחמוק מהחשש שמא גורמים בממשלה מנסים למסמס אותו ולהפוך אותו לאות מתה ולא רלבנטית".
עורך דין אליעד שרגא, תת אלוף אריאלה בן אברהם ועורך דין תומר נאור
עורך דין אליעד שרגא, תת אלוף אריאלה בן אברהם ועורך דין תומר נאור

תת אלוף אריאלה בן אברהם, הצנזורית הראשית, תחקר היום (יום ראשון, ז' באייר התשע"ח) על דוכן העדים, בעתירת התנועה למען איכות השלטון בישראל כנגד משרד הביטחון לפרסום הדין וחשבון הסופי של ועדת שמגר כפי שהוגש לממשלה ואל שר הביטחון.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

את תת אלוף אריאלה בן אברהם, המשמשת הצנזורית הראשית, יחקור על דוכן העדים על ידי יושב ראש התנועה לאיכות השלטון, עורך דין אליעד שרגא שהינו בעל ידע רב וניסיון גם בדיני צבא והמשרת בדרגת סגן אלוף במילואים כמגד ביחידת צנחנים מובחרת.

ייאמר מיד, כי עתירת התנועה 'התנועה לאיכות השלטון' הוגשה אל בית המשפט לעניינים מנהליים כבר באוגוסט בשנת 2016.

לטענת התנועה התנועה לאיכות השלטון, כפי שהובאה בעתירה, היא כי המידע המתבקש נוגע לסוגיה בעלת חשיבות יתרה במציאות הישראלית הנוכחית והנוגעת ל'פדיון שבויים וחטופים' ולפרסום המלצות הוועדה שהוקמה ביולי 2008 על ידי שר הביטחון דאז מר אהוד ברק, למען גיבוש מדיניות בניהול משא ומתן עתידי בנושא; חטופים ונעדרים בישראל, בראשות כבוד נשיא בית המשפט העליון לשעבר, מר מאיר שמגר.

עם הקמת הוועדה, נקבע מראש, כי הוועדה לא תפרסם את המלצותיה עד לאחר שחרורו של החייל גלעד שליט משבי החמאס. בהתאם, בשנת 2012, לאחר שחררו, הגישה הוועדה לשר הביטחון את המלצותיה. אך התברר כי מסקנותיה סווגו כ"סודי ביותר" והדוח כידוע לא פורסם במלואו בציבור.

פרסום 'דוח ועדת שמגר' נוגע לסוגיה העומדת על סדר היום הציבורי ואשר חייבת להיות נתונה לביקורתו ולפיקוחו של הציבור. יתרה מכך, חלק מהמלצות הוועדה עוסקות בעניינים פרוצדורליים, כגון; זהות הגוף המטפל בסוגיה (ראש הממשלה או משרד הביטחון) ואלו כבר פורסמו בעבר בתקשורת ועל כן, לא ברור סירובו הגורף של משרד הביטחון להעברת הדוח, ולו בחלקו.

 סירוב משרד הביטחון, מנגד, אינו עומד בתנאים אשר נקבעו בהלכה הפסוקה…"

דוברת 'התנועה לאיכות השלטון' הגב’ רות מרגולין, מסרה לפורטל 'כאן ישראל | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה' כי; "כמו כן, המידע אותו מבקשת 'התנועה לאיכות השלטון' עומד בסייגים אשר נקבעו בחוק, וכן במבחנים אותם קבעה הפסיקה.

סירוב משרד הביטחון, מנגד, אינו עומד בתנאים אשר נקבעו בהלכה הפסוקה, הוא מחטיא את מטרתו המוצהרת והוא רווי פגמים היורדים לשורשי שיטת המשפט המנהלי הישראלי.

מנהל מחלקת ליטיגציה בתנועה לאיכות השלטון עורך דין תומר נאור, אומר; "מדובר באחד הדוחות החשובים ביותר שנכתבו בשנים האחרונות וקשה מאוד לחמוק מהחשש שמא גורמים בממשלה מנסים למסמס אותו ולהפוך אותו לאות מתה ולא רלבנטית.

נזכיר, כי גם שר הביטחון וגם שרת המשפטים, התבטאו בחודשים האחרונים בכך שהדוח חייב לעלות לדיון בממשלה.

"אנחנו סבורים – מוסיף עורך דין תומר; "כי חשיפת הדוח בסוגיית 'הטיפול בנעדרים ושבויים' לעיני הציבור, מהווה צעד חשוב בקידום הדיון בו ואף באימוץ חלקים ממנו בעתיד, תוך קביעתה לראשונה של מדיניות ברורה בסוגיית 'הטיפול בנעדרים ושבויים'".

נוכח הפגמים המנהליים שבסירוב משרד הביטחון, נוכח חשיבותו של המידע המבוקש לשם הגשמת האינטרס הציבורי וכן הגשמת התכליות העומדות בבסיסו של חוק חופש המידע וההלכה המפרשת אותן, מבקשת התנועה מבית המשפט להורות אל משרד הביטחון להעביר או למסור העתק הדוח.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן