חינוך ירוק נעים סביבה | אקולוגיה

הצלצול בשביל הסביבה: הרצאות על משבר האקלים בבתי הספר

הצלצול הוא בשביל הסביבה; השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג; מנכלית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן וחברי הנהלת המשרד חוזרים אל ספסל הלימודים עם סדרת הרצאות בנושא; 'משבר האקלים' בבתי הספר בשבועות הקרובים; השרה פתחה היום (יום חמישי, ה' באלול התשפ"ב) את שנת הלימודים יחד עם תלמידי ישראל בהרצאה על שינוי האקלים בתיכון בליך בעיר רמת גן, שבו למדה.
0
0

הצלצול הוא בשביל הסביבה; שנת הלימודים תשפ”ג (2022-2023) היא הראשונה שבה, ביוזמה משותפת של המשרד להגנת הסביבה בראשות תמר זנדברג ומשרד החינוך בראשות דר’ יפעת שאשא-ביטון, ייתקיימו ‘לימודי אקלים’ אשר יהיו ‘לימודי חובה במערכת החינוך’.

■ רוצים עוד עדכוני סביבה? הצטרפו אל ירוק נעים | אתר הגנת הסביבה של המדינה’ בפייסבוק’ או בטוויטר.

השרה להגנת הסביבה; מנכלית המשרד הגב’ גלית כהן וחברי הנהלת המשרד, חוזרים אל ספסל הלימודים בשבועות הקרובים, הפעם עם סדרת הרצאות בנושא; ‘משבר האקלים’ בבתי הספר.

תמר זנדברג השרה להגנת הסביבה של ישראל בהרצאה על שינוי האקלים בתיכון בליך ברמת גן, שבו למדה | עיבוד צילום: שולי סונגו©
תמר זנדברג

נודע, כי במהלך החודש הקרוב, יעבירו הרצאות דומות בתיכונים שונים ברחבי הארץ גם גלית כהן, מנכלית המשרד להגנת הסביבה, וחברי הנהלה נוספים וגורמי מקצוע נוספים.

השרה זנדברג, פתחה היום (יום חמישי, ה’ באלול התשפ”ב) את שנת הלימודים החדשה, יחד עם תלמידי ישראל בהרצאה על שינוי האקלים בתיכון בליך בעיר רמת גן, שבו למדה.

“לימודי האקלים במערכת החינוך הכרחיים לדור העתיד. תוכנית הלימודים תספק לתלמידי ישראל סוג של ארגז כלים חשוב על הסביבה, על מצב כדור הארץ, על הגורמים למשבר האקלים, ודרכי התמודדות.

המאבק במשבר האקלים והשמירה על הסביבה הם צו השעה עבור כולנו – וחלק עיקרי הוא חינוך ילדינו” סיכמה השרה להגנת הסביבה.

ההרצאות בקרב תיכונים שונים ברחבי הארץ, יעסקו ב’משבר האקלים‘ הגורמים לו, ההשפעות הצפויות על כדור הארץ ובארץ ישראל, מהן הפעולות שנוקטת מדינת ישראל על מנת להתמודד עם משבר האקלים, צעדי ההיערכות, ומה כל תלמיד ואזרח במדינת ישראל, יכולים לעשות על מנת להתמודד עם משבר האקלים.

 השרה להגנת הסביבה, זנדברג; “לימודי האקלים במערכת החינוך הכרחיים לדור העתיד. תוכנית הלימודים תספק לתלמידי ישראל סוג של ארגז כלים חשוב על הסביבה, על מצב כדור הארץ…”

סדרת ההרצאות, מהווה פתיח חגיגי לתחילת יישומה של תוכנית הלימודים בנושא; ‘משבר האקלים‘ שהשנה לראשונה תהיה ‘חובה לתלמידי ישראל‘ ביוזמת המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך.

מטעם דוברות המשרד להגנת הסביבה נמסר לאתר ירוק נעים | אתר הגנת הסביבה של המדינה‘ כי התוכנית תהיה השנה לראשונה חלק מלימודי החובה מ-גילאי גן עד י”ב.

בנוסף, יבצעו המשרדים הכשרות של צוותי חינוך בגנים ובבתי הספר בנושא אקלים וסביבה.

תוכנית הלימודים המקיפה בנושא משבר האקלים תפעל בכיתות, בגני הילדים, ב-שטחי טבע ותשולב במסגרת מקצועות הלימוד; מדע וטכנולוגיה, גאוגרפיה מדעי הסביבה, ביולוגיה, חקלאות, כימיה, פילוסופיה, אזרחות, אומנות חזותית וחינוך חברתי, אדם וסביבה ומדעי החברה. בתוכנית, ישולבו טיולים, סיורים לימודיים וימי שיא ירוקים.

בחלק שמחוץ לבית הספר, תפעל תוכנית משבר האקלים באזורי; נחלים, בחופי ים, באזורי מדבר, בשטחים ירוקים בעיר וב-שטחי חורש.

 אל; המשרד להגנת הסביבה – מצגת לפתיחת שנת לימודים.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן