101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות כאן ישראל נדל"ן

הפרטת תעש תאפשר הקמת יותר מ-30,000 יחידות דיור

מנהל אגף בכיר אסטרטגיה תכנון ומדיניות ברשות מקרקעי ישראל מר מאיר פרי; "מדובר בהסכם אסטרטגי חשוב ביותר אשר יאפשר בטווח הארוך הקמתן של למעלה מ-30 אלף יחידות דיור למגורים בלב אזור הביקוש מחד, ויצירת מחולל כלכלי משמעותי מאד לנגב ולצפון הארץ, מעצם העתקת הפעילות מהעיר רמת השרון לרמת בקע מחד וליקנעם, מאידך" ◄אלביט, תפנה את מתחם תעש ברמת השרון, היקף של כ-6,000 דונם, בשלבים וזאת עד לשנת 2023 ובתמורה ל- 1.5 מיליארד ₪ ותעתיק הפעילות למתחם ייעודי ב'רמת בקע' דבר שיאפשר ל-רשות מקרקעי ישראל להקים בשטח המתפנה כ-34,000 יחידות דיור במהלך שנים הבאות.
0
0
שמרון ​עדיאל ראש רשות מקרקעי ישראל ברקע התעשייה הצבאית לישראל
שמרון ​עדיאל ראש רשות מקרקעי ישראל

החתימה אמש (שני, י”א בכסלו, התשע”ט) בין חברת אלביט ו’רשות מקרקעי ישראל’ על מתווה להסכם מקרקעין בעקבות הפרטת התעשייה הצבאית לישראל (תעש) ומכירת מניות המדינה, תאפשר הקמת למעלה מ-30,000 יחידות דיור באזור השרון.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

ומכלל המתחמים שהיו בידי התעשייה הצבאית לישראל (תעש), יוותרו בידי חברת ‘אלביט’ שני מתחמים בלבד; רמת בקע ו-נצרת עלית.

ההסכם התגבש בהובלת אגף החשב הכללי במשרד האוצר ובשיתוף רשות מקרקעי ישראל בכל הקשור להסדר המקרקעין.

הסכם  המקרקעין אשר שמר על עקרונות החלטת הממשלה מח/2 משנת 2013 וההסכם הבין משרדי משנת 2014, עם התאמות נדרשות.

מעיקרי ההסכם עולה, כי חברת אלביט, תפנה את מתחם התעשייה הצבאית לישראל (תעש) בעיר רמת השרון, שטח בהיקף של כ-6,000 דונם, בשלבים וזאת עד לשנת 2023 ובתמורה ל- 1.5 מיליארד ₪ ותעתיק הפעילות למתחם ייעודי ב‘רמת בקע’ דבר שיאפשר ל-רשות מקרקעי ישראל להקים בשטח המתפנה כ-34,000 יחידות דיור במהלך שנים הבאות.

בשלב הראשון, יפונו כ- 600 דונם, אשר יאפשר פיתוח של כ- 10,000 יחידות דיור כבר במהלך שנת 2019 וזאת לאחר שיושלם טיהור הקרקע ותאושר התכנית המקודמת על ידי המדינה ל-מגורים.

דוברת וממונה על יחסי ציבור של רשות מקרקעי ישראל, הגב’ אורטל צבר, מסרה לפורטל ’כאן ישראלkanisrael |כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; בהתאם להחלטת הממשלה, רשות מקרקעי ישראל מקדמת למתחמי התעשייה ברמת בקע (בנגב) ובשטחי העיר נצרת עלית, תכניות סטטוטורית, כדי ש-אלביט תוכל לממש את השטחים כחברה אזרחית.

תכניות אלה, צפויות להיות מאושרות במהלך 2019, דבר אשר יאפשר לחברת אלביט להתחיל את הבנייה לקראת העתקתם של המפעלים.

ברמת בקע, יוקצה רק חלק משטח המתחם לחברת אלביט, הכל בהתאם לצרכי הפיתוח והפעילות של החברה. יתרת השטח, כ-2,000 דונם שוריינו במסגרת התכנית שבהליכים לצרכים עתידיים של המדינה.

 הסכם אסטרטגי חשוב ביותר שיאפשר בטווח הארוך הקמתן של למעלה מ-30 אלף יחידות דיור למגורים בלב אזור הביקוש

מתחם פעיל נוסף שהחברה התחייבה לפנות תוך שנים אחדות במסגרת ההסדר, הנו מתחם תעש בעיר טירת הכרמל, בשטח של 242 דונם, אשר פעילותו תועתק למפעל קיים של חברת אלביט בעיר יוקנעם וזאת בתמורה של עד 200 מיליון ₪ עבור עלויות העתקה.

פינוי המפעל בטירת הכרמל תאפשר לחב’ אלביט לרכז את פעילותה ביוקנעם ומצד שני, תאפשר לרשות לממש חלק נכבד מתכנית למגורים, הכוללת 5,000 יחידות דיור מהן 1,700 יחידות דיור המתוכננות על שטח המפעל.

הסכמות אלה חוסכות כסף רב לרשות, הקצאת קרקע חליפית ועלויות הקמת מפעל חלופי כפי שהתחייב מההסכם הבין משרדי שהוערכו בשעתו במאות מיליוני שקלים.

כמו כן, אושרה לאלביט הארכת השימוש הזמני בשטח של 80 דונם בשטחי רמת השרון, בשטח המיועד בעתיד לתעסוקה לתקופה של 10 שנים נוספות ממועד הפינוי (מתוך 300 דונם אופציונליים על פי החלטת הממשלה) עבור משרדי הנהלה ומשרדים.

ככל שתאושר תכנית לתעסוקה כמתוכנן, החברה (אלביט), תוכל להחכיר הקרקע לטווח ארוך על פי כללי הרשות.

מנהל אגף בכיר אסטרטגיה תכנון ומדיניות ברשות מקרקעי ישראל מר מאיר פרי, אמר, כי; “מדובר בהסכם אסטרטגי חשוב ביותר אשר יאפשר בטווח הארוך הקמתן של למעלה מ-30 אלף יחידות דיור למגורים בלב אזור הביקוש מחד, ויצירת מחולל כלכלי משמעותי מאד לנגב ולצפון הארץ, מעצם העתקת הפעילות מהעיר רמת השרון לרמת בקע מחד וליקנעם, מאידך.

ההסכם אשר נחתם  לאחר תהליך ארוך ומורכב של משא ומתן להסדרת המקרקעין, מול חברת אלביט, מצטרף לשורה ארוכה של הסכמים אסטרטגיים משמעותיים שנחתמו בהובלת רשות מקרקעי ישראל בשנים האחרונות, אשר מאפשרים ברמת ניהול הקרקע פינוי עתודות בלב אזורי הביקוש לטובת יחידות דיור למגורים, שטחי תעסוקה ומסחר.

וכן, מאפשרים להסב לשימוש יעיל ונכון יותר של צרכים העדכניים של המשק זאת בראייה לאומית בהיבטי דיור ותעסוקה לתועלת הציבור”.

0
0דילוג לתוכן