חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

בורסה בנקאות חדשות כסף מדבר צרכנות

הפיקוח על הבנקים ורשות ני”ע, יחשפו העמלות והתשואות בני”ע

יוצג ללקוחות מידע אודות תשואת פיקדון ניירות הערך, הנכסים הכלולים בו, גילוי אודות הפעילות בפיקדון ניירות הערך, והעמלות שהלקוח משלם עבור השירותים ◄המפקח על הבנקים מר יאיר אבידן; "המידע בדבר תיק ניירות הערך, הינו מידע בעל ערך רב ללקוח. הצעד הנוכחי, לשיפור הצגת המידע הקיים והמידע החדש שיעמוד לרשות הלקוחות, ישפר את יכולתם לקבל החלטה מושכלת באשר לאפיק ההשקעה המיטבי עבורם".
0
0
יושבת ראש רשות ניירות ערך, הגב' ענת גואטה עם המפקח על הבנקים מר יאיר אבידן ברקע: משרדי רשות ניירות ערך | עיבוד ממחושב: שולי סונגו ©
הגב’ גואטה ומר אבידן

הפיקוח על הבנקים, פרסם היום (יום שלישי, ז’ בסיוון, תשפ”א) טיוטת הוראה להערות הציבור שתכליתה שיפור הגילוי ללקוחות אודות העמלות והתשואות בתיק ניירות הערך שלהם. המהלך גובש בשיתוף פעולה עם ‘רשות ניירות ערך’ שתפקידה שמירת ענייניו של ציבור המשקיעים בניירות ערך, כפי שנקבע בחוק.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הפיקוח על הבנקים, בשיתוף פעולה עם רשות ניירות ערך, קבע בטיוטת ההוראה פורמט אחיד של הצגת מידע ונתונים ללקוח אודות פיקדון ניירות הערך שלו בבנק.

במסגרת זו, יוצג ללקוחות מידע אודות תשואת פיקדון ניירות הערך, הנכסים הכלולים בו, גילוי אודות הפעילות בפיקדון ניירות הערך, והעמלות שהלקוח משלם עבור השירותים.

המפקח על הבנקים מר יאיר אבידן; “המידע בדבר תיק ניירות הערך, הינו מידע בעל ערך רב ללקוח. הצעד הנוכחי, לשיפור הצגת המידע הקיים והמידע החדש שיעמוד לרשות הלקוחות, ישפר את יכולתם לקבל החלטה מושכלת באשר לאפיק ההשקעה המיטבי עבורם.

“אני קורא – הוסיף מר אבידן; ללקוחות לעשות שימוש בכלי זה ובכלי השוואה נוספים תוך בחינת חלופות השקעה נוספות ובכך לבחור את המוצר המיטיב והמתאים ביותר עבורם”.

יושבת ראש רשות ניירות ערך, הגב’ ענת גואטה; “אני מודה למפקח על הבנקים שנרתם להובלת הנושא ובכך לקדם תחרות בריאה לטובת ציבור המשקיעים בישראל.

בימים אלה, כאשר גלגלי ‘מהפכת הבנקאות הפתוחה‘ החלו לנוע, המידע הוא כלי המיקוח באמצעותו הלקוח, יוכל לקבל את הצעת השירות המיטבית עבורו.

תחילת פעילותם של נותני שירותי להשוואת מידע פיננסי (API) מייצרת הזדמנות להגברת התחרות ולכן, אני רואה חשיבות ביישום המהלך בקצובי זמן קצרים, ככל הניתן לטובת ציבור המשקיעים“.

דוברות והסברה כלכלית | בנק ישראל מסרה באמצעות הגב’ מיטל רולניצקי לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי הפיקוח על הבנקים, בשיתוף פעולה עם רשות ניירות ערך, קבע בטיוטת ההוראה פורמט אחיד של הצגת מידע ונתונים ללקוח אודות פיקדון ניירות הערך שלו בבנק.

במסגרת זו, יוצג ללקוחות מידע אודות תשואת פיקדון ניירות הערך, הנכסים הכלולים בו, גילוי אודות הפעילות בפיקדון ניירות הערך, והעמלות שהלקוח משלם עבור השירותים.

המידע אודות התשואה על פיקדון ניירות ערך, יוצג ללקוחות באזור האישי באתרי הבנקים באופן שוטף ודינמי, אשר יאפשר להם לקבל את שיעור התשואה עבור התקופה הרצויה בהתאם לבחירתם.

טופס פיקדון רשות ניירות ערך, דוגמא

כמו כן, הוגדרה מסגרת אחידה למידע רבעוני רחב יותר, שיועמד לרשות הלקוחות הכולל מידע על שווי הפיקדון, התנועות בפיקדון, שיעור תשואה מצטבר ברמה רבעונית

וכן, השוואה לשנים קודמות ומידע על עמלות ששולמו בגין הפעילות בפיקדון ניירות הערך.

עבור לקוח שמקבל ייעוץ השקעות, יוצגו בנוסף גם פרטים אודות שם היועץ / מרכז הייעוץ בהתאם לאופן מתן הייעוץ; רמת הסיכון ומידת החשיפה לנכסים ולמַטְבֵּעַ חוּץ (מָטָח) ב-פיקדון ניירות הערך.

ללקוח תהיה נגישות למידע התקופתי שהוצג ברבעונים הקודמים של אותה שנה קָלֶנְדָּרִית (מתאים ללוּח השנה).

כמו כן, הוגדר בהוראה אופן חישוב תשואת ניירות הערך, המבוסס על שיטת TWR  וזאת במטרה לקבוע נוסחה אחידה לחישוב התשואה על מנת לשפר את היכולת של הלקוח להשוות בין מוצרים חלופיים ולבחון חלופות השקעה.

שיטת TWR (Time Weighted Return), תשואה משוקללת זמן,  היא שיטה מקובלת לאומדן תשואה.

על פי שיטה זו התשואה מחושבת בחלונות זמן נפרדים בהם לא מתקיים תזרים מזומנים ונסמכת על פני חלונות הזמן.

*רשות ניירות ערך היא רשות סטטוטורית בישראל העוסקת בשמירת עניינו של ציבור המשקיעים בניירות ערך. הרשות, הוקמה ופועלת על פי חוק ניירות ערך, התשכ”ח-1968.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן