בנקים

הפיקוח על הבנקים ורשות המסים מקלים פתיחת ניהול חשבון לבתי עסק

לאור התקופה שחלפה והניסיון שנצבר במערכת הבנקאית, הפיקוח על הבנקים ערך במכתב מספר שינויים, בשיתוף רשות המסים ובתאום עם הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, שמטרתם להקל על תהליכי פתיחת חשבון לעסקים וניהולו והוא מפורסם כעת כ"טיוטת הוראה להערות הציבור" ◄הפיקוח על הבנקים, מעריך, כי תיקונים אלה, שצפויים להגביר את הוודאות לבנקים בניהול סיכוני הציות, יסייעו בהפחתת החיכוך עם הלקוחות ובהקלה על פעילותם.
0
0
זוג מול תוצאות מדאיגות המוצגות כל גבי מסך המחשב
זוג מודאג מול מסך המחשב

הפיקוח על הבנקים ורשות המסים, הודיעו היום (יום רביעי, ג’  בתשרי התשע”ט) על צעדים שכל מטרתם היא להקל על תהליך פתיחה וניהול חשבון לבתי עסק.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כזכור, על רקע הכללת עבירת מס במסגרת החוק לאיסור הלבנת הון ומימון טרור בישראל ב- 2016, פרסם הפיקוח על הבנקים ביום 13.11.2016 מכתב בנושא; “היערכות לניהול סיכוני ציות נוכח קביעת עבירת מס כעבירות מקור” (קישור), שפירט מספר דגשים, כמו גם דגלים אדומים שעשויים להיות רלוונטיים יותר לעבירות מס לצורך ניהול סיכוני ציות בבנקים.

לאור התקופה שחלפה והניסיון שנצבר במערכת הבנקאית, הפיקוח על הבנקים ערך במכתב מספר שינויים, בשיתוף רשות המסים ובתאום עם הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, שמטרתם להקל על תהליכי פתיחת חשבון לעסקים וניהולו והוא מפורסם כעת כ”טיוטת הוראה להערות הציבור“.

█ תיקונים אלה, שצפויים להגביר את הוודאות לבנקים בניהול יסייעו בהפחתת החיכוך עם הלקוחות ובהקלה על פעילותם.

דוברות והסברה כלכלית של בנק ישראל ודוברות תקשורת והסברה של רשות המסים בישראל, פרסמו הודעה משותפת לעיתונות, ממנה, עולה, כי השינויים במכתב הפיקוחי;

1. בנק רשאי להסתמך על הצהרות חתומות של לקוח שהוא בית עסק, כאסמכתה לפתיחה ולניהול החשבון וזאת לצורך ניהול סיכוני ציות מול רשות המסים בישראל; הבנק יעביר העתקים מהצהרות אלו אל רשות המסים בישראל בדרך ובמועד שתקבע רשות המסים;

2. הובהר, כי חלק מ”הדגלים האדומים” ברשימה שבנספח למכתב לא יחולו על חברות ציבוריות.

הפיקוח על הבנקים, מעריך, כי תיקונים אלה, שצפויים להגביר את הוודאות לבנקים בניהול יסייעו בהפחתת החיכוך עם הלקוחות ובהקלה על פעילותם.

אל טיוטת הוראה ניהול סיכוני ציות נוכח קביעת עבירות מס כעבירות מקור.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן