מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

בנקים

הפיקוח על הבנקים ורשות המסים מקלים פתיחת ניהול חשבון לבתי עסק

לאור התקופה שחלפה והניסיון שנצבר במערכת הבנקאית, הפיקוח על הבנקים ערך במכתב מספר שינויים, בשיתוף רשות המסים ובתאום עם הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, שמטרתם להקל על תהליכי פתיחת חשבון לעסקים וניהולו והוא מפורסם כעת כ"טיוטת הוראה להערות הציבור" ◄הפיקוח על הבנקים, מעריך, כי תיקונים אלה, שצפויים להגביר את הוודאות לבנקים בניהול סיכוני הציות, יסייעו בהפחתת החיכוך עם הלקוחות ובהקלה על פעילותם.
0
0
זוג מול תוצאות מדאיגות המוצגות כל גבי מסך המחשב
זוג מודאג מול מסך המחשב

הפיקוח על הבנקים ורשות המסים, הודיעו היום (יום רביעי, ג’  בתשרי התשע”ט) על צעדים שכל מטרתם היא להקל על תהליך פתיחה וניהול חשבון לבתי עסק.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כזכור, על רקע הכללת עבירת מס במסגרת החוק לאיסור הלבנת הון ומימון טרור בישראל ב- 2016, פרסם הפיקוח על הבנקים ביום 13.11.2016 מכתב בנושא; “היערכות לניהול סיכוני ציות נוכח קביעת עבירת מס כעבירות מקור” (קישור), שפירט מספר דגשים, כמו גם דגלים אדומים שעשויים להיות רלוונטיים יותר לעבירות מס לצורך ניהול סיכוני ציות בבנקים.

לאור התקופה שחלפה והניסיון שנצבר במערכת הבנקאית, הפיקוח על הבנקים ערך במכתב מספר שינויים, בשיתוף רשות המסים ובתאום עם הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, שמטרתם להקל על תהליכי פתיחת חשבון לעסקים וניהולו והוא מפורסם כעת כ”טיוטת הוראה להערות הציבור“.

█ תיקונים אלה, שצפויים להגביר את הוודאות לבנקים בניהול יסייעו בהפחתת החיכוך עם הלקוחות ובהקלה על פעילותם.

דוברות והסברה כלכלית של בנק ישראל ודוברות תקשורת והסברה של רשות המסים בישראל, פרסמו הודעה משותפת לעיתונות, ממנה, עולה, כי השינויים במכתב הפיקוחי;

1. בנק רשאי להסתמך על הצהרות חתומות של לקוח שהוא בית עסק, כאסמכתה לפתיחה ולניהול החשבון וזאת לצורך ניהול סיכוני ציות מול רשות המסים בישראל; הבנק יעביר העתקים מהצהרות אלו אל רשות המסים בישראל בדרך ובמועד שתקבע רשות המסים;

2. הובהר, כי חלק מ”הדגלים האדומים” ברשימה שבנספח למכתב לא יחולו על חברות ציבוריות.

הפיקוח על הבנקים, מעריך, כי תיקונים אלה, שצפויים להגביר את הוודאות לבנקים בניהול יסייעו בהפחתת החיכוך עם הלקוחות ובהקלה על פעילותם.

אל טיוטת הוראה ניהול סיכוני ציות נוכח קביעת עבירות מס כעבירות מקור.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן