101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

בנקים חדשות חדשות עסקים

הפיקוח על הבנקים הודיע הפחתת העמלות לעסקים הקטנים והזעירים

החל מיום חמישי בסוף השבוע שחלף, ה-1.8.19 ומדי שנה, ב-1.3, יערכו הבנקים בדיקת כדאיות עבור העסקים הקטנים (עסק עם מחזור פעילות שנתי עד 5 מיליון ₪) ועבור העוסקים המורשים, ויצרפו אותם למסלול המשתלם עבורם. אותם לקוחות יקבלו הודעה בכתב וב-SMS על שיוך חשבון העוש שלהם לשירות המסלולים.
0
0
דר' חדוה בר המפקחת על הבנקים של בנק ישראל ברקע לוגו הבנק  | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דר’ חדוה בר המפקחת על הבנקים

הפיקוח על הבנקים, הודיע היום (ראשון, ג’ באב התשע”ט) על מהלך להפחתת העמלות לעסקים הקטנים והזעירים. ביום חמישי שעבר, צורפו באופן אוטומטי לקוחות הבנקים שהם עסק קטן למסלול עמלות עובר ושב (עוש) מוזל וקבוע שמותאם להם ויחסוך עד מאות שקלים בשנה. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

המפקחת על הבנקים דר’ חדוה בר; “ביום חמישי האחרון, יצא לפועל שלב נוסף במדיניות הפיקוח על הבנקים להקל על מגזר העסקים הקטנים ולהביא להוזלת סל השירותים הבנקאיים שלהם.

בהתאם להנחיית הפיקוח עסקים קטנים ועוסקים מורשים צורפו באופן יזום על ידי הבנק לשירות המסלולים הבסיסי או המורחב, בהתאם לפעילותם בחשבון. להערכתנו, צעד זה צפוי לחסוך לעסקים הקטנים עד מאות שקלים בשנה“.

החל מיום חמישי בסוף השבוע שחלף, ה-1.8.19 ומדי שנה, ב-1.3, יערכו הבנקים בדיקת כדאיות עבור העסקים הקטנים (עסק עם מחזור פעילות שנתי עד 5 מיליון ₪) ועבור העוסקים המורשים, ויצרפו אותם למסלול המשתלם עבורם.

אותם לקוחות יקבלו הודעה בכתב וב-SMS על שיוך חשבון העוש שלהם לשירות המסלולים.

דוברות והסברה כלכלית של בנק ישראל, הגב’ מיטל רולניצקי מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; המסלול המורחב של העמלות הוא המתאים לרוב העסקים הקטנים והעוסקים המורשים.

מסלול זה כולל עד 50 פעולות בערוץ ישיר (כלומר; באתר האינטרנט של הבנק, באפליקציה, מכשירים אוטומטיים, עמדה דיגיטלית בסניף וכו’) ועד 10 פעולות פקיד לחודש, בתשלום חודשי קבוע שנע בין 20 ל – 30 ₪ (ראה איור למטה).

לדוגמא, עסק קטן טיפוסי שמבצע כל חודש 38 פעולות ב-ערוץ ישיר (25 הפקדות מזומן, 4 זיכויים מחברת הסליקה, 4 הפקדות צ’קים, 5 תשלומים לספקים) שילם בממוצע 64 ₪, מדי חודש לפני ההצטרפות למסלול מורחב.

לעומת זאת, בתכנית המסלול המורחב ישלם כ-24 ש”ח בלבד, וכך יחסוך כ- 480 בשנה בעקבות הוראת הפיקוח על הבנקים.

טבלת השוואה בין העמלות שישלם עסק קטן לפני ואחרי כניסה לתוקף של הוראת הפיקוח (וצירופו למסלול עמלות מורחב)

טבלת השוואה בין העמלות שישלם עסק קטן לפני ואחרי כניסה לתוקף של הוראת הפיקוח (וצירופו למסלול עמלות מורחב)

* לפי ממוצע של המחיר התעריפי בחמשת הבנקים הגדולים בשירות עמלת פעולה בערוץ ישיר ובשירות מסלול מורחב.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן