קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדרה חדשות ספורט ישראל

הפועל חדרה לא תשחק בליגת העל עדיין ללא אישור תקציב

בית המשפט; "העותרת (הפועל חדרה) ניצבת לפני משוכות משמעותיות, הן בשים לב לכך שהעותרת עצמה מאשרת, כי נפלו פגמים בהתנהלותה (על פני הדברים לא מדובר בליקויים מעטים או זניחים, אלא בליקויים מהותיים)" ◄רשם העמותות; "העתירה, הוגשה בשיהוי בלתי מוצדק. עמותת לימוד כדורגל בתי ספר – מכבי חדרה (המפעילה את קבוצת הכדורגל הפועל חדרה) ידעה על החלטת הרשם שלא להעניק לה אישור ניהול תקין מספר שבועות לפני הגשת העתירה. כבר אז ידעה, כי היעדר אישור הניהול התקין, יערים קשיים על מצב קבוצת הכדורגל של העמותה, הן בשל העדר אישור תקציבי והן בשל העדר היכולת לגייס תקציבים עירוניים".
כב' השופטת דנה כהן לקח
כב' השופטת דנה כהן לקח

בעוד שחקני הכדורגל של הפועל חדרה מתאמנים בפולין במלוא הקצב לקראת פתיחת עונת הכדורגל בליגת העל החדשה דחה היום (חמישי, ז' באב התשע"ח) בית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים במעמד כב' השופטת דנה כהן לקח,את בקשתה של עמותת לימוד כדורגל בתי ספר – מכבי חדרה (המפעילה את קבוצת הכדורגל הפועל חדרה-גבעת אולגה שולם שוורץ), לחייב ב'צו ביניים' את 'רשם העמותות', להעניק לה אישור ניהול תקין לשנת 2018. כדי, שתוכל לקבל אישור הרשות לבקרה התקציבית בהתאחדות הכדורגל לרישום בליגת העל לכדורגל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

דוברת היחידות המקצועיות במשרד המשפטים הגב' ליפז דה גרוט, מסרה, ל'פורטל 'כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim  אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי בית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים, דחה את הבקשה משני טעמים מרכזיים;

ראשית, העתירה, הוגשה בשיהוי בלתי מוצדק. עמותת לימוד כדורגל בתי ספר – מכבי חדרה (המפעילה את קבוצת הכדורגל הפועל חדרהידעה על החלטת הרשם שלא להעניק לה אישור ניהול תקין מספר שבועות לפני הגשת העתירה.

כבר אז ידעה, כי היעדר אישור הניהול התקין, יערים קשיים על מצב קבוצת הכדורגל של העמותה, הן בשל העדר אישור תקציבי והן בשל העדר היכולת לגייס תקציבים עירוניים.

שנית, בכל הנוגע לסיכויי העתירה, צוין כי; "העותרת (הפועל חדרה) ניצבת לפני משוכות משמעותיות, הן בשים לב לכך שהעותרת עצמה מאשרת, כי נפלו פגמים בהתנהלותה (על פני הדברים לא מדובר בליקויים מעטים או זניחים, אלא בליקויים מהותיים)".

רשם העמותות, יוצג בדיון על ידי עורך דין חגי דומברוביץ' מטעם פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי).

 העותרת – הפועל חדרה – עצמה מאשרת, כי נפלו פגמים בהתנהלותה

דובר הפועל חדרה, מר אסי קוטין, פרסם היום (חמישי), כי; "להודעות השונות שיוצאות ומתפרסמות בתקשורת אין משמעות בנוגע להופעה שלנו בליגת העל. אנו חוזרים ומדגישים: נשחק רק בליגת העל".

הדובר הוסיף וסיכם; "עברנו כבר את מרבית המכשולים, ובשבוע הבא, יאושר סופית התקציב שלנו בבקרה, שכבר אושר עקרונית. את המערכה מול רשם העמותות נמשיך לנהל בבית המשפט".

לבקשת כתבנו משה נעים, התייחסה דוברת היחידות המקצועיות במשרד המשפטים הגב' ליפז דה גרוט, לדברי הדובר מר קוטין ומסרה, ל'פורטל 'כאן ישראל | kanisrael  | כאן נעים | kan-naim  כי; "רשם העמותות הודיע לעמותת לימוד כדורגל בתי ספר – מכבי חדרה (המפעילה את קבוצת הכדורגל הפועל חדרה-גבעת אולגה שולם שוורץ), המדוברת, כי לא יוענק לה אישור ניהול תקין לשנת 2018, וכי בכוונתו להביאה להליך פירוק.

זאת לאור ממצאים חמורים שהעלתה בדיקה מטעם הרשם לגבי התנהלות העמותה. העמותה הגישה עתירה לבית המשפט והנושא עודנו תלוי ועומד.

בכל מקרה, הדוברת במשרד המשפטים הגב' גרוט, ציינה כי; "אין לרשם העמותות סמכות לקבוע עליית ליגה של קבוצת כדורגל כזו או אחרת".

יצוין שבדיוק בחודש שעבר, מסרה דוברת היחידות המקצועיות במשרד המשפטים הגב' ליפז דה גרוט, כי "טענות העמותה החדרתית בדבר מניעת הליכי פירוק לאור הפגיעה שתיגרם לפעילותה, אינן יכולות להתקבל.

האחריות לעניין זה, מונחת על כתפיהם של חברי ועד עמותה, והם אלו אשר הובילה אותה למצב זה שבו לא ניתן לאפשר את המשך התנהלותה שלא תחת פיקוח בית המשפט" – הייתה אז לשון ההחלטה.

פעולותיו של רשם העמותות לאכיפת הוראות החוק וכללי ניהול תקין מול עמותות שונות, נועדו בין היתר, להביא להתנהלות תחרותית הוגנת, ולכך שלא יינתן יתרון למי שמפר את הוראות החוק.

אל החלטה בעניין המשך טיפול בליקויים שנמצאו בהתנהלות העמותה הפועל חדרה-גבעת אולגה-שולם שוורץ.

אל דוח רשם העמותות ותוצאות בדיקה עמותת מכבי חדרה שבאמצעותה פועלת הפועל חדרה.

אל החלטה בעניין צו ביניים – מכבי חדרה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן