"מוזר, נחמד וטוב": 50 שנה להתנדבות בקיבוצים

התנועה הקיבוצית מציינת 50 שנה להגעת המתנדבים והמתנדבות – אותם צעירים שבאו מחו"ל לעזור בעבודה בקיבוצים ולחוות מקרוב חיים שיתופיים. כתבתו של רובי המרשלג, מתוך חדשות הערב 18.10.18.

פורום כאן נעים

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות בכנסת

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות חגיגית בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת לפני שנתיים 26.12.16. שידורי ערוץ הכנסת - ערוץ 99.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – זוחלים

זוחלים - מדוע הנחשים ויתרו על הרגליים, ההבדל בין נשיפה לשיפה, מטבעונים עושים אהבה, ההצלחה הגדולה של הצפע, והחרדון הקדמון מהערבה. צלם ובמאי: משה אלפרט. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות. חנוכה שמייח.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה, צמחוני יותר בריא בקלי קלות

חוזליטו

חוסה חימנס פרננדס (1943), הידוע בשם הבמה חוזליטו (חוסליטו), זמר ספרדי שהתפרסם והצליח בשנות ה-50 וה-60. אחד מילדי הפלא המפורסמים והמצליחים בכל הזמנים. התפרסם בקול סופרן מיוחד במינו. הפופולריות שלו הייתה לא רק במדינות דוברות ספרדית, אלא גם במדינות צפון אירופה ובאגן הים התיכון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מאזני הצדק

העליון – חסינות שיפוטית לרשמי ההוצאה לפועל

בפסק הדין, הודגש, כי תכליתה העיקרית של החסינות השיפוטית היא לשרת את האינטרס הציבורי, ולא את האינטרס האישי של נושאי המשרה השיפוטית ◄ פסק דין זה מצטרף לפסק דין תקדימי בבקשת רשות ערעור נגד עלי אדם (רע"א 3359/18) שניתן לאחרונה, בו נקבע, כי החסינות של נושא משרה שיפוטית הינה חסינות מהותית מוחלטת, וכב' השופט עמית, הוסיף בדעת יחיד, כי; "אין לעקוף חסינות זו לא מלמטה, לא מלמעלה ולא מהצדדים".
יצחק עמית, שופט בית המשפט העליון
יצחק עמית, שופט בית המשפט העליון

בית המשפט העליון קיבל את עמדת המדינה וקבע כי לרשמי ההוצאה לפועל, בדומה לשופטים, עומדת חסינות מהותית על כל פעולה שעשו במסגרת תפקידם השיפוטי ולכן לא ניתן לתבוע את המדינה באחריות שילוחית של נושא משרה. בכך, דחה ביהמ"ש העליון תביעה נגד רשות האכיפה והגבייה בגין עוולת רשלנות שנטענה נגד רשמת ההוצאה לפועל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

המערערים הגישו ערעור על פסק דינו (החלקי) של בית המשפט המחוזי בעיר ירושלים, בו נדחתה על הסף תביעת נזיקין נגד רשות האכיפה והגביה בשל חסינות נושאי משרה שיפוטית.

לטענת המערערים בערעור, על רשמי ההוצאה לפועל חל דין עובדי מדינה המאפשר תביעה נגד המדינה ב'אחריות שילוחית' של נושא משרה, זאת בשל חסינות דיונית המוקנית להם בחוק.

בית המשפט העליון, כאמור דחה את הערעור ובכך קיבל את עמדת המדינה, לפיה לרשמי ההוצאה לפועל, כמו לשופטים, מוקנית חסינות שיפוטית מהותית.

פסק דין זה מצטרף לפסק דין תקדימי בבקשת רשות ערעור נגד עלי אדם (רע"א 3359/18) שניתן לאחרונה, בו נקבע, כי החסינות של נושא משרה שיפוטית הינה חסינות מהותית מוחלטת, וכב' השופט עמית, הוסיף בדעת יחיד, כי; "אין לעקוף חסינות זו לא מלמטה, לא מלמעלה ולא מהצדדים".

█ "הדרך לתקוף החלטות שיפוטיות היא בביקורת שיפוטית על ידי ערכאת הערעור…"

בפסק הדין, הודגש, כי תכליתה העיקרית של 'החסינות השיפוטית' היא לשרת את האינטרס הציבורי ולא את האינטרס האישי של נושאי המשרה השיפוטית; לציבור אינטרס ראשון במעלה בתפקודה התקין של מערכת שיפוטית עצמאית ובלתי תלויה המספקת לציבור שירות נאמן והוגן, ללא מורא וללא משוא פנים.

עוד נקבע בפסק הדין, כי "הדרך לתקוף החלטות שיפוטיות היא בביקורת שיפוטית על ידי ערכאת הערעור, לעתים בדרך של עתירה לבגץ ובמקרים אחרים במסגרת בקשה לפסלות שופט או פניה לנציב תלונות הציבור על שופטים", ולא באמצעות תביעה נזיקית.

את המדינה ייצגה עורכת דין שרון מן אורין מהמחלקה האזרחית בפרקליטות המדינה.

אל; עא 10015-17 רוה נ רשות האכיפה והגבייה פסק דין 10-10-18.
  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשתי נכדות אוריאן ול-מילה שרה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

    דילוג לתוכן