קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות מאזני הצדק

העליון – חסינות שיפוטית לרשמי ההוצאה לפועל

בפסק הדין, הודגש, כי תכליתה העיקרית של החסינות השיפוטית היא לשרת את האינטרס הציבורי, ולא את האינטרס האישי של נושאי המשרה השיפוטית ◄ פסק דין זה מצטרף לפסק דין תקדימי בבקשת רשות ערעור נגד עלי אדם (רע"א 3359/18) שניתן לאחרונה, בו נקבע, כי החסינות של נושא משרה שיפוטית הינה חסינות מהותית מוחלטת, וכב' השופט עמית, הוסיף בדעת יחיד, כי; "אין לעקוף חסינות זו לא מלמטה, לא מלמעלה ולא מהצדדים".
יצחק עמית, שופט בית המשפט העליון
יצחק עמית, שופט בית המשפט העליון

בית המשפט העליון קיבל את עמדת המדינה וקבע כי לרשמי ההוצאה לפועל, בדומה לשופטים, עומדת חסינות מהותית על כל פעולה שעשו במסגרת תפקידם השיפוטי ולכן לא ניתן לתבוע את המדינה באחריות שילוחית של נושא משרה. בכך, דחה ביהמ"ש העליון תביעה נגד רשות האכיפה והגבייה בגין עוולת רשלנות שנטענה נגד רשמת ההוצאה לפועל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

המערערים הגישו ערעור על פסק דינו (החלקי) של בית המשפט המחוזי בעיר ירושלים, בו נדחתה על הסף תביעת נזיקין נגד רשות האכיפה והגביה בשל חסינות נושאי משרה שיפוטית.

לטענת המערערים בערעור, על רשמי ההוצאה לפועל חל דין עובדי מדינה המאפשר תביעה נגד המדינה ב'אחריות שילוחית' של נושא משרה, זאת בשל חסינות דיונית המוקנית להם בחוק.

בית המשפט העליון, כאמור דחה את הערעור ובכך קיבל את עמדת המדינה, לפיה לרשמי ההוצאה לפועל, כמו לשופטים, מוקנית חסינות שיפוטית מהותית.

פסק דין זה מצטרף לפסק דין תקדימי בבקשת רשות ערעור נגד עלי אדם (רע"א 3359/18) שניתן לאחרונה, בו נקבע, כי החסינות של נושא משרה שיפוטית הינה חסינות מהותית מוחלטת, וכב' השופט עמית, הוסיף בדעת יחיד, כי; "אין לעקוף חסינות זו לא מלמטה, לא מלמעלה ולא מהצדדים".

█ "הדרך לתקוף החלטות שיפוטיות היא בביקורת שיפוטית על ידי ערכאת הערעור…"

בפסק הדין, הודגש, כי תכליתה העיקרית של 'החסינות השיפוטית' היא לשרת את האינטרס הציבורי ולא את האינטרס האישי של נושאי המשרה השיפוטית; לציבור אינטרס ראשון במעלה בתפקודה התקין של מערכת שיפוטית עצמאית ובלתי תלויה המספקת לציבור שירות נאמן והוגן, ללא מורא וללא משוא פנים.

עוד נקבע בפסק הדין, כי "הדרך לתקוף החלטות שיפוטיות היא בביקורת שיפוטית על ידי ערכאת הערעור, לעתים בדרך של עתירה לבגץ ובמקרים אחרים במסגרת בקשה לפסלות שופט או פניה לנציב תלונות הציבור על שופטים", ולא באמצעות תביעה נזיקית.

את המדינה ייצגה עורכת דין שרון מן אורין מהמחלקה האזרחית בפרקליטות המדינה.

אל; עא 10015-17 רוה נ רשות האכיפה והגבייה פסק דין 10-10-18.
  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

    דילוג לתוכן