בורסה הביס והכיס חדשות כסף מדבר

העיניים נשואות לנתוני המדד בארה”ב ובישראל נקודת עיוות?

אלי אייזן אסטרטג ראשי בטראסט קפיטל: " גם בישראל, יתפרסם השבוע 'מדד המחירים' ובהחלטותיו לגבי הריבית, בנק ישראל, יתחשב בעובדה שבאמצעות מדיניות הריבית שלו הוא מייצר מצב בו הריבית הריאלית בישראל נמוכה מארצות הברית, שמעיד על עיוות מסוים, בהתחשב בחוסנם של שני המשקים".
0
0
אלי אייזן אסטרטג ראשי ב'טראסט קפיטל' מקבוצת גלובלנט | ברקע: דולר | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אלי אייזן

“אם הנחת היסוד בשבוע שעבר, הייתה, כי ‘בנק ישראל’ במסגרת מאמציו לייצר מְדִינִיּוּת פִיסְקָלִית מרחיבה שתתמוך במאמץ המלחמתי מכין את הקרקע להורדה ב-ריבית, ההתפתחויות בצפון הארץ על רקע “מלחמת חרבות ברזל” מקטינות את ההסתברות לכך…” אומר אלי אייזן אסטרטג ראשי ב’טראסט קפיטל’ מקבוצת גלובלנט.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

לדברי אייזן; “כיום ההנחה היא שאם על רקע “מלחמת חרבות ברזל” המצב בצפון הארץ, יסלים עלויות המלחמה הישירות עלולות לגדול מאוד ו’בנק ישראל‘ ישהה תרחישים שכוללים הורדת ריבית.

אנו רואים את המערכת הפיננסית מגלמת את הסיטואציה וממהרת להגיב; הדולר, חוזר ומתחזק, תשוּאות איגֶרֶת חוב עולות ו-מדדי המניות, סובלים”.

אייזן, הוסיף וציין; “אך עוד קודם לכן, מחר (שלישי, א כסלו התשפ”ד) יתפרסם ‘מדד המחירים‘ ב-ארצות הברית, שיהיה מפתח להחלטות הפד | הפדרל ריזרב (מערכת המשמשת כסמכות המוניטרית העליונה והבנק המרכזי של ארצות הברית. בהמשך (כאשר ברקע, תשואות האיגֶרֶות חוב אמריקאיות, חזרו לעלות).

גם בישראל, יתפרסם השבוע ‘מדד המחירים‘ ובהחלטותיו לגבי הריבית של בנק ישראל, שיתחשב בעובדה שבאמצעות מדיניות הריבית שלו הוא מייצר מצב בו הריבית הריאלית בישראל, נמוכה מארצות הברית.

מה שמעיד על עיוות מסוים, בהתחשב בחוסנם של שני המשקים”. סיכם אלי אייזן, אסטרטג ראשי ב‘טראסט קפיטל’ מ’קבוצת גלובלנט‘.

המידע הובא ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה באמצעות יועצת התקשורת הגב’ רות מרגולין לב-ארי ממשרד “צור תקשורת“.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן