ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

חדשות מאזני הצדק נעים במשפחה | Family

הסיוע המשפטי, הקים סיוע בתקופת חירום לטיפול באלימות במשפחה

משרד המשפטים: השירות, שבשגרה, היה ניתן בחמישה בתי משפט ברחבי הארץ, הורחב בעקבות מצב החירום לכל בתי משפט השלום ו‘בתי המשפט למשפחה’ ברחבי הארץ, מהעיר קרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום ◄ במקרי חירום מידיים ובמצבים של סכנת חיים ממשית, מומלץ להתקשר 100 למשטרה או 118 לקו החם של משרד הרווחה, הפועל 24 שעות ביממה.
0
0
אלימות במשפחה גבר מכה את בת זוגו המחזיקה בבתם | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
גבר מכה בבת זוגו

הסיוע המשפטי של משרד המשפטים, הקים מערך של עורכי דין, הזמינים לטפל בכל בקשה הנוגעת לחשש מ’אלימות במשפחה’ גם ב’תקופת חירום’ זאת בעקבות סגירת עמדות ‘נגישות לצדק’ הפועלות בימי שגרה בתוך בתי המשפט ברחבי הארץ, בין היתר סיוע משפטי מידי לטיפול במקרים של אלימות במשפחה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מערך עורכי הדין, מציע למי שחשים צורך בכך ו/או חוששים ממצב של אלימות במשפחה, ייצוג בבקשות לצווי הרחקה וצווי הגנה בתיקי אלימות במשפחה. המערך המיוחד פועל – כאמור, גם בימים אלו – בכל השעות בהן פועלות המזכירויות בבתי המשפט שלום ו-בתי המשפט למשפחה ברחבי הארץ.

השירות, שבשגרה, היה ניתן בחמישה בתי משפט ברחבי הארץ, הורחב בעקבות מצב החירום לכל בתי משפט השלום ו‘בתי המשפט למשפחה’ ברחבי הארץ, מהעיר קרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום (הרשימה המלאה מצורפת, למטה).

בכדי לקבל את הסיוע המשפטי בחירום, נדרש להגיע באופן פיזי לאחד מבתי המשפט, המצויים ברשימה ולפנות למזכירות במקום לקבלת טופס בקשה לצו הגנה.

לאחר קבלת הטופס, יש ליצור קשר באמצעות טלפון למוקד הסיוע המשפטי; 073-3927747/48/49/50, לצורך בחינת אפשרות לייצוג.

מרגע שהפונים ייצרו קשר טלפוני עם מוקד הסיוע המשפטי, לאחר הגעתם לבית המשפט כאמור ואם יהיו זכאים ומעוניינים בכך, ימונה להם עורך דין שיתייצב בבית המשפט הרלוונטי בתוך כשעה.

כמובן, במקרי חירום מידיים ובמצבים של סכנת חיים ממשית, מומלץ להתקשר 100 למשטרה או 118 לקו החם של משרד הרווחה, הפועל 24 שעות ביממה.

רשימת בתי המשפט בהם ניתן הסיוע המשפטי לטיפול במקרים של אלימות במשפחה; 

מחוז בית משפט
ירושלים שלום ירושלים
שלום ירושלים- עניינים מקומיים
שלום בית שמש
דרום
שלום באר שבע
שלום אשדוד
שלום אשקלון
שלום קרית גת
שלום דימונה
שלום אילת
מרכז שלום ראשון לציון
שלום כפר סבא
שלום נתניה
שלום פתח תקווה
שלום רמלה
שלום רחובות
בת ים שלום בת ים
תל אביב שלום תל אביב
שלום הרצליה
חיפה שלום חיפה
שלום חדרה
שלום עכו
שלום קריות
צפון שלום נצרת
שלום קרית שמונה
שלום טבריה
שלום עפולה
שלום בית שאן
שלום מסעדה
שלום צפת
שלום קצרין

לפרטים נוספים על סיוע בהליכים המשפטיים בנושא אלימות במשפחה: https://bit.ly/3dc5IcN.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן