101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

הריון | לידה | תינוקות חדשות בריאות קורונה | Covid-19

הנקה בעת מגיפת קורונה, מדריך מדא – כך תבטיחי בריאות תינוקך

דר’ שרון ברנסבורג צברי, מנהלת הבנק הלאומי לחלב אם של מדא שעתיד להיפתח, משיבה על שאלות, ברקע התפשטות הקורונה בעולם, הורים רבים חוששים באופן טבעי שטיפול לא נכון שלהם בתינוקות שלהם עלול לחשוף אותם לנגיף ◄ כמו כן, הקפדה על ניקוי של כל דבר שמגיע לפיו של התינוק. אם יש שינוי במצב הבריאותי של התינוק, יש לעדכן את מוקד 101 מדא ◄יש להקפיד שהתינוק, יקבל הזנה בטוחה, תוך שמירה על היגיינה של המזון עצמו ובעת ההכנה וההזנה.
0
0

“החשש הגדול של כל הורה, הוא לגרום לפגיעה בילד שלו. מעבר לנושא ה’הנקה’ יש להקפיד תמיד שכלל הטיפול בתינוק, יעשה בצורה בטוּחה, המבטיחה את שלומו” – כך מסבירה היום (רביעי, כ”ח  ניסן  תש”ף) מנהלת ‘הבנק הלאומי לחלב אם במגן דוד אדום’ דר’ שרון ברנסבורג צברי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

“בימים שבהם נגיף קורונה החדש (19-COVID) מתפשט, הטיפול בתינוק, יכול להיות אתגר לא פשוט עבור ההורים ושאר המטפלים.

דר' שרון ברנסבורג-צברי מנהלת, הבנק הלאומי לחלב אם במדא ברקע: אם מניקה תינוקה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר’ שרון ברנסבורג-צברי

זאת, משום שתינוק, זקוק לטיפול ומגע רציפים, החיוניים עבורו, כשהקרבה אליו עלולה למעשה לחשוף אותו לנגיף” – הוסיפה מנהלת, הבנק הלאומי לחלב אם במדא דר’ ברנסבורג-צברי.

‘חלב אם’ ידוע בסגולותיו הרפואיות, בהגנתו על התינוק ובחיזוק המערכת החיסונית שלו, אבל מה קורה כשהאם עלולה להיות נשאית של נגיף הקורונה?

ומה קורה אם עליה להיות בבידוד? האם היא עלולה להדביק ב(19-COVID) את בנה או בתה התינוקות?

אַלִּיבָּא דְּ־דר’ שרון ברנסבורג צברי, מנהלת הבנק הלאומי לחלב אם של מגן דוד אדום שעתיד להיפתח, משיבה על כל השאלות, על רקע התפשטות נגיף הקורונה בעולם, הורים רבים חוששים באופן טבעי שטיפול לא נכון שלהם בתינוקות שלהם עלול לחשוף אותם לנגיף.

התינוקות הם חסרי ישע, תלויים לגמרי בהוריהם וזקוקים להגנתם. בימים אלה, אימהות מניקות רבות מוצאות את עצמן מבולבלות ואובדות עצות, בכל הקשור לטיפול בתינוקן, ובפרט בנושא; ההנקה ושאיבת החלב.

☚ אני אם מניקה, יש לי חום וצינון. האם אני יכולה להמשיך להניק?

אם יש לך תסמינים היכולים להעיד על הידבקות, עלייך קודם כל לפנות למוקד 101 מגן דוד אדום ובמקביל להקפיד על הגנה על התינוק.

הנחיות משרד הבריאות, אומרות שיש להמשיך להניק את התינוק, תוך נקיטת אמצעי הגנה שונים, בהם מסכה על פני האם, הקפדה על שטיפת ידיים ובעת הצורך שטיפת ידיו של התינוק

כמו כן, הקפדה על ניקוי של כל דבר אשר מגיע לפיו של התינוק. אם יש שינוי במצב הבריאותי של התינוק, יש לעדכן את מוקד 101 מדא.

מנות חלב בטוחות בבנק הלאומי לחלב אם של מגן דוד אדום | צילום: דוברות מדא | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
מנות חלב אם בטוחות

☚ האם הנגיף יכול לעבור בחלב אם?

עד היום לא נמצא נגיף הקורונה ב-חלב אם, כך עולה מבדיקת 6 אימהות מניקות חולות.

אם תינוק נדבק מאימו, סביר שהוא נדבק במהלך הטיפול הכללי בו ולא בהנקה עצמה.

החלב, מכיל לא רק נוגדנים, אלא גם מרכיבי מערכת חיסון, שהם אנטי ויראליים, ולכן הוא פעיל באופן אקטיבי נגד הנגיף.

 אם אני חולה וחייבת בבידוד, האם עליי להיפרד מהתינוק ולהפסיק להניק?

לפי הנחיות משרד הבריאות, הבידוּד של אם מניקה, יכלול את התינוק שלה, תוך נקיטת אמצעי הגנה. אם יש חשש שהאם לא מסוגלת פיזית לטפל בתינוק, יהיה צורך בהפרדה, כדי שהתינוק, יוכל לקבל טיפול מיטבי.

במקרה שבו האם, נאלצת להיות מופרדת מהתינוק ולשאוב לו חלב, חשוב מאוד להקפיד על ניקיון והיגיינה.

חשוב לציין שבאופן כללי הנקה בטוחה יותר עבור התינוק מאשר האכלה באמצעות בקבוק, זאת משום שהחלב בהנקה ישירה מהשד לא חשוף לזיהומים חיצוניים וכמו כן, התינוק, נמצא במנח מוגן יחסית מפני הדבקה.

☚ האם זה בטוח להשתמש בימים אלה בתרומות חלב מאימא אחרת?

בניגוד למנות חלב המופצות על ידי בנקי חלב, העוברות פסטור ובדיקה, החלפת חלב באופן לא פורמלי מאימא לאימא, עלולה לחשוף את התינוק לזיהומים, בהם נגיף הקורונה.

בכל מקרה, יש להקפיד שהתינוק, יקבל הזנה בטוחה, תוך שמירה על היגיינה של המזון עצמו ובעת ההכנה וההזנה.

דר’ ברנסבורג צברי, מוסיפה; “לא משנה אם תינוק יונק או לא, חשוב לזכור, כי מגע פיזי עם התינוק מפחית מתח, ובכך משפר את ההגנה החיסונית שלו ושל המטפל.

לכן, חשוב להקפיד להמשיך לטפל בתינוק ולטפח אותו, ולשמור עליו רגוע ככל האפשר, כל זאת תוך נקיטת אמצעי הגנה וזהירות“.

דובר מדא מר זכי הלר, סייע בהבאת המידע לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’.

 

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן