גלריית אנשים יום הזיכרון לשואה ולגבורה קיבוץ תערוכות | מוזיאונים

הנצחת השואה המרגשת של קיבוץ גבעת-חיים מאוחד

פרויקט הנצחת השואה קיבוץ גבעת-חיים מאוחד
פרויקט הנצחת השואה קיבוץ גבעת-חיים מאוחד
רחל מרום; "בחרנו לעשות זאת באמצעות העלאת עדויות השורדים לאתר האינטרנט של קיבוץ גבעת-חיים מאוחד וכן באמצעות מיצג הכולל 24 פוסטרים גדולים התלויים מהתקרה ונראים כאילו מרחפים בחלל הכניסה של חדר האוכל של הקיבוץ. על כל כרזה, ישנו צילום פורטרט גדול של השורד ומהצד השני קטע הלקוח מעדותו, המצויה במלואה באתר האינטרנט". עידן מרום; "את השורדים החיים כיום צילמנו בצילום סטודיו צבעוני על ידי צלם מקצועי וזאת כדי לבדל אותם מיתר תמונות השורדים שמצולמים בשחור-לבן".
פרויקט הנצחת השואה קיבוץ גבעת-חיים מאוחד
פרויקט הנצחת השואה קיבוץ גבעת-חיים מאוחד

לכבוד שנת השבעים להקמת מדינת ישראל הוחלט בקיבוץ גבעת חיים-מאוחד להקים פרויקט הנצחה לשואה, שאותו יובילו עדויות שורדי וגיבורי השואה שהיו ועודם חברי הקיבוץ, מתוך רצון לחבר את חברי הקיבוץ והאוכלוסייה שחיה בו כיום לזיכרונות וסיפורים של וותיקי הקיבוץ ושל ראשוני המקום.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כך מפרסם היום (חמישי, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, תשע”ח) ביטאון “התנועה הקיבוצית“, שהוא פרי איחודן של שתי התנועות הקיבוציות הגדולות; התנועה הקיבוצית המאוחדת (התקמ) והקיבוץ הארצי (הקבהא) המביא את סיפורם של מי שעומדים בראש הפרויקט – מיצג המרגש, שהם; רחל ועידן מרום (שהם אם ובנה).

מספרת, רחל; “בחרנו לעשות זאת באמצעות העלאת עדויות השורדים לאתר האינטרנט של הקיבוץ וכן באמצעות מיצג הכולל 24 פוסטרים גדולים התלויים מהתקרה ונראים כאילו מרחפים בחלל הכניסה של חדר האוכל של קיבוץ קיבוץ גבעת-חיים מאוחד. על כל כרזה, ישנו צילום פורטרט גדול של השורד ומהצד השני קטע הלקוח מעדותו, המצויה במלואה באתר האינטרנט“.

עידן הבן של רחל מרום, מוסיף; “את השורדים החיים כיום צילמנו בצילום סטודיו צבעוני על ידי צלם מקצועי וזאת כדי לבדל אותם מיתר תמונות השורדים שמצולמים בשחור-לבן.

 רחל מרום; “לקחנו על עצמנו את הפרויקט מתוך מחשבה לתת כבוד לשורדים, החיים בינינו ואלו שנפטרו…”

תהליך איסוף העדויות כלל המרת הקבצים הישנים והדהויים מהארכיון, ל-טקסט חי, הניתן לעריכה באמצעות תוכנה מיוחדת שרכשנו לשם כך.

תהליך זה, ארך מספר חדשים. מעבר לכאן ולעכשיו, מבחינתי האישית הפרויקט משתלב בתיעוד האינטרנטי של קיבוץ גבעת-חיים מאוחד. אני מנהל ומתחזק את אתר האינטרנט של הקיבוץ, כבר מספר שנים ואשמח לעזור לקיבוצים נוספים שמעוניינים להקים פרויקט דומה”.

מסכמת האם, רחל; “לקחנו על עצמנו את הפרויקט מתוך מחשבה לתת כבוד לשורדים, החיים בינינו ואלו שנפטרו. חשבנו שנכון שתכנים אלה, ירכיבו את אירועים לציון יום השואה בקיבוץ. כרגע פרויקט הדגל הוא “גלריות משפחות של קיבוץ גבעת-חיים מאוחד“.

המטרה היא להעלות תמונות מהווי המשפחות המשתלב בהווי הקיבוץ לאתר האינטרנט. מדובר בתהליך מובנה עם המשפחות הכולל מספר מפגשים, איסוף התמונות, סריקתן עריכתן לגלריה דיגיטלית ואף לאלבום מודפס למי שמעוניין”.

◄ לצפייה בפרויקט לחצו כאן 

השניים, רחל ועידן מרום, מבקשים לפתח את הפרויקט בעתיד על-ידי תערוכות, ערבי תרבות וכל מה שנצליח לאסוף כסף בכדי לממן ולהוציא לאור. לפרטים נוספים ועזרה, אפשר לכתוב אל; idanmerom@gmail.com

About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות ונכד; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן