בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות הרשויות המקומית חדשות טובות חדשות כאן ישראל

המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל יקים מאות גני משחקים

 המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הרב אריה דרעי, מצמצם פערים בכמות גני המשחקים ברחבי הנגב בגליל ובפריפריה החברתית שתגדל ביותר מ8% ◄ מתוך 84 הרשויות המקומיות בהן יוקמו גני משחקים, ב-21 ישובים ומועצות, יוקמו גני שעשועים לראשונה לאחר שמעולם שלא היה בשטחן גן משחקים וביניהן; חריש, אבו גוש, מועצה אזורית גזר, אל-קאסום, מועצה אזורית גליל תחתון, ג'יסר א-זרקא, כפר קרע, עמק לוד, קריית ארבע ובסמת טבעון.
שר הפנים הרב אריה מכלוף דרעי
שר הפנים הרב אריה מכלוף דרעי

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, על פי דיווח של לשכת העיתונות הממשלתית, ממשיך לטפח את הדור הצעיר והחל בימים אלה בהקמת מאות גני משחקים בלמעלה מ- 80 רשויות מקומיות ברחבי הפריפריה, הנגב והגליל בעלות הכוללת של כ- 70 מיליון ₪.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

גן המשחקים הראשון, יושק השבוע בעיר נצרת עילית במעמד השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ושר הפנים הרב אריה מכלוף דרעי, מנכל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מר אריאל משעל וראש עיריית נצרת עילית מר רונן פלוט.

מאות גני המשחקים הממוקמים ברחבי הפריפריה, הנגב והגליל, עומדים בתקנים המחמירים בעולם, מונגשים ומאפשרים אינטגרציה ל'ילדים בעלי מוגבלויות' המתקנים צבועים בשכבות הגנה מתקדמות ומונעים כוויות, גני המשחקים בעלי רצפה ייחודית למניעת זעזועים המקטינה את הסיכוי לפציעות, מתקני משחק עם הצללה, סביבת משחק המעודדת פעילות גופנית ומעניקים מענה מגיל אפס ומעלה לרבות בני נוער.

בעקבות הקמת גני המשחקים, כמות גני המשחקים ברשויות המקומיות ברחבי הנגב, הגליל והפריפריה החברתית תגדל בכ-8%.

מתוך 84 הרשויות המקומיות בהן יוקמו גני משחקים, ב-21 ישובים ומועצות, יוקמו גני שעשועים לראשונה לאחר שמעולם שלא היה בשטחן גן משחקים וביניהן; אבו גוש, מועצה אזורית גזר, אל-קאסום, מועצה אזורית גליל תחתון, ג'יסר א-זרקא, חריש, כפר קרע, עמק לוד, קריית ארבע ובסמת טבעון.

מבדיקת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל את צרכי התושבים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, עלה, כי קיים חוסר בפארקים ובגני שעשועים עבור פעילויות פנאי ובילוי בקרב משפחות וילדים.

לאור זאת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, פעל לתכנון, ייצור, אספקה והתקנה של מתקני שעשועים בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית.

במסגרת הפרויקט, יצר המשרד קשר עם מספר ספקים כאשר לכל רשות מוצע דגם אותו היא יכולה לבחור מתוך מודלים ייחודיים של גני שעשועים בגדלים שונים, אשר יוקמו ברשויות בהתאם לשטחים שהן הקצו לכך.

█ השר דרעי; "אנו מאמינים שבאמצעות גני המשחקים, יפחיתו הילדים את "זמן המסך" ויעסקו יותר בפעילות חברתית וספורטיבית בגני השעשועים…"

החברות שיקימו את גני המשחקים פסגות, גן גנית ואלו את ניצן, אשר יספקו לרשויות המקומיות את גני המשחקים בכל רחבי הארץ.

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הרב אריה דרעי; "הילדים הם דור העתיד ועלינו להעניק להם את מרב הכלים לאיכות חיים טובה יותר, החל מחינוך בלתי פורמלי בשעות היום, ועד לפעילויות פנאי ומשחק בשעות אחר-הצהריים.

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הוסיף, כי; "אנו מאמינים שבאמצעות גני המשחקים, יפחיתו הילדים את "זמן המסך" ויעסקו יותר בפעילות חברתית וספורטיבית בגני השעשועים.

נמשיך לייצר עוד הזדמנויות לשוויון מעשי בין הפריפריה למרכז הארץ וחיזוק הדור הצעיר בכל תחומי החיים".

מנכל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל מר אריאל משעל; "אין כל סיבה שלילד בפריפריה לא יהיה גן משחקים מתקדם ליד הבית".

לדברי מר משעל; "ישנן רשויות שאלו גני המשחקים הראשונים שנבנים בהן ומעתה במקום 0 גני משחקים יהיו לילדים כ- 5 גני משחקים ליד הבית.

זהו צעד נוסף שהמשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, עושה לחיזוק הפריפריה ואנו ממשיכים לפעול להעצמת הפריפריה החברתית והגאוגרפית בתחומים נוספים למען האזרחים והילדים".

ראש עיריית נצרת עילית מר רונן פלוט; "הקמת גן המשחקים עבור ילדי נצרת עילית התאפשרה לאור יוזמת השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל להקמת מאות גני משחקים.

גן המשחקים הוא אחד מתוך ארבעה גני משחקים שהוקמו לאחרונה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל למען ילדי נצרת עילית שכבר במהלך הקיץ הנוכחי, יוכלו ליהנות מהם ולהנעים בהם את שעות הפנאי". סיכם ראש עיריית נצרת עילית מר פלוט.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן