חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות חדשות עסקים מאזני הצדק צרכנות

המשנה ליועמש: לא להפקיד שיקים לאירוע שלא קוּים בימי הקורונה

עורכת דין רני נויבואר, ראשת האשכול האזרחי בייעוץ וחקיקה של משרד המשפטים; "הפקדת שיקים שניתנו כנגד אירועים שלא התקיימו בשל נסיבות שאינן תלויות בצדדים עשויה להיחשב התנהגות בחוסר תום לב ואינה עולה בקנה אחד עם דיני השטרות, שכן האירוע שבגינו ניתן השיק הדחוי, לא התקיים... אם לא יגיעו הצדדים להסכמה על קיום האירוע במועד אחר ובתנאים אחרים, ראוי, כי לכל הפחות, יסכימו על התנאים לסיומו של החוזה בהתאם לזכויותיהם לפי הדין".
0
0
ארז קמיניץ המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט אזרחי) ברקע: אולם חתונות ריק מאדם | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ארז קמיניץ המשנה ליועמש

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט אזרחי), ארז קמיניץ, פנה היום (יום שני, ט”ז בסיון, תש”פ) אל בעלי אולמות האירועים בהמלצה להגיע להסכמות עם לקוחות שהזמינו אירועים שלא קוימו בסופו של יום, עקב התפשטות נגיף הקורונה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עולה, כי במכתב ששלחה ל’התאחדות בעלי האולמות ו-גני האירועים‘ על דעתו של קמיניץ, כותבת עורכת דין רני נויבואר, ראשת האשכול האזרחי בייעוץ וחקיקה של משרד המשפטים, כי על בעלי אולמות להגיע לפתרונות מאוזנים והוגנים לשני הצדדים ולא להפקיד שיקים של לקוחות שהזמינו אירועים, שלא התקיימו לבסוף בשל משבר הקורונה.

מפניות שהתקבלו בייעוץ וחקיקה שבמשרד המשפטים וכן ברשות להגנת הצרכן ובמועצה לצרכנות, התגלה, כי ישנם מקרים שבהם בעלי אולמות אירועים, הפקידו ‘שיקים דחויים‘ עבור אירועים שבסופו של יום לא נערכו בשל משבר הקורונה ואף מוסיפים להחזיק בשיקים של לקוחות מתוך כוונה לפרוע אותם כאשר יגיע זמן פירעונם בעתיד וזאת חרף העובדה שהאירוע לא התקיים.

עורך דין נויבואר, מציינת, כי; “מעשים אלה הם בעייתיים עד מאוד מבחינה משפטית. במכתב, מוצע לצדדים להגיע להסכמה בדבר המשכו של החוזה, כלומר, קיום האירוע במועד ובתנאים שיסוכמו על ידי הצדדים.

ואולם אם אין הסכמה להתאמת החוזה לנסיבות המשתנות, לא יוכלו בעלי האולמות לעשות דין לעצמם ולהפקיד את השיקים.

עורך דין נויבואר, מדגישה, כי העובדה שבעל אוּלם, מחזיק באמצעי תשלום כלשהו כגון; שיקים, אינה מעניקה לו לגיטימציה להשתמש בו.

דוברת מחוז ירושלים של אגף דוברות הסברה ותקשורת | משרד המשפטים, הגב’ אפרת אורן, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; בין היתר נאמר במכתב, כי; “הפקדת שיקים שניתנו כנגד אירועים שלא התקיימו בשל נסיבות שאינן תלויות בצדדים עשויה להיחשב התנהגות בחוסר תום לב ואינה עולה בקנה אחד עם דיני השטרות, שכן האירוע שבגינו ניתן השיק הדחוי, לא התקיים”.

עורכת דין רני נויבואר, מציינת לסיום, כי; “אם לא יגיעו הצדדים להסכמה על קיום האירוע במועד אחר ובתנאים אחרים, ראוי, כי לכל הפחות, יסכימו על התנאים לסיומו של החוזה בהתאם לזכויותיהם לפי הדין“.

לחץ והורד; המכתב לאולמות האירועים סופי להפצה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן