מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חדשות עסקים מאזני הצדק צרכנות

המשנה ליועמש: לא להפקיד שיקים לאירוע שלא קוּים בימי הקורונה

עורכת דין רני נויבואר, ראשת האשכול האזרחי בייעוץ וחקיקה של משרד המשפטים; "הפקדת שיקים שניתנו כנגד אירועים שלא התקיימו בשל נסיבות שאינן תלויות בצדדים עשויה להיחשב התנהגות בחוסר תום לב ואינה עולה בקנה אחד עם דיני השטרות, שכן האירוע שבגינו ניתן השיק הדחוי, לא התקיים... אם לא יגיעו הצדדים להסכמה על קיום האירוע במועד אחר ובתנאים אחרים, ראוי, כי לכל הפחות, יסכימו על התנאים לסיומו של החוזה בהתאם לזכויותיהם לפי הדין".
ארז קמיניץ המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט אזרחי) ברקע: אולם חתונות ריק מאדם | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ארז קמיניץ המשנה ליועמש

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט אזרחי), ארז קמיניץ, פנה היום (יום שני, ט”ז בסיון, תש”פ) אל בעלי אולמות האירועים בהמלצה להגיע להסכמות עם לקוחות שהזמינו אירועים שלא קוימו בסופו של יום, עקב התפשטות נגיף הקורונה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עולה, כי במכתב ששלחה ל’התאחדות בעלי האולמות ו-גני האירועים‘ על דעתו של קמיניץ, כותבת עורכת דין רני נויבואר, ראשת האשכול האזרחי בייעוץ וחקיקה של משרד המשפטים, כי על בעלי אולמות להגיע לפתרונות מאוזנים והוגנים לשני הצדדים ולא להפקיד שיקים של לקוחות שהזמינו אירועים, שלא התקיימו לבסוף בשל משבר הקורונה.

מפניות שהתקבלו בייעוץ וחקיקה שבמשרד המשפטים וכן ברשות להגנת הצרכן ובמועצה לצרכנות, התגלה, כי ישנם מקרים שבהם בעלי אולמות אירועים, הפקידו ‘שיקים דחויים‘ עבור אירועים שבסופו של יום לא נערכו בשל משבר הקורונה ואף מוסיפים להחזיק בשיקים של לקוחות מתוך כוונה לפרוע אותם כאשר יגיע זמן פירעונם בעתיד וזאת חרף העובדה שהאירוע לא התקיים.

עורך דין נויבואר, מציינת, כי; “מעשים אלה הם בעייתיים עד מאוד מבחינה משפטית. במכתב, מוצע לצדדים להגיע להסכמה בדבר המשכו של החוזה, כלומר, קיום האירוע במועד ובתנאים שיסוכמו על ידי הצדדים.

ואולם אם אין הסכמה להתאמת החוזה לנסיבות המשתנות, לא יוכלו בעלי האולמות לעשות דין לעצמם ולהפקיד את השיקים.

עורך דין נויבואר, מדגישה, כי העובדה שבעל אוּלם, מחזיק באמצעי תשלום כלשהו כגון; שיקים, אינה מעניקה לו לגיטימציה להשתמש בו.

דוברת מחוז ירושלים של אגף דוברות הסברה ותקשורת | משרד המשפטים, הגב’ אפרת אורן, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; בין היתר נאמר במכתב, כי; “הפקדת שיקים שניתנו כנגד אירועים שלא התקיימו בשל נסיבות שאינן תלויות בצדדים עשויה להיחשב התנהגות בחוסר תום לב ואינה עולה בקנה אחד עם דיני השטרות, שכן האירוע שבגינו ניתן השיק הדחוי, לא התקיים”.

עורכת דין רני נויבואר, מציינת לסיום, כי; “אם לא יגיעו הצדדים להסכמה על קיום האירוע במועד אחר ובתנאים אחרים, ראוי, כי לכל הפחות, יסכימו על התנאים לסיומו של החוזה בהתאם לזכויותיהם לפי הדין“.

לחץ והורד; המכתב לאולמות האירועים סופי להפצה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן