פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות כאן ילדי ישראל רפואת ילדים

המרכז הרפואי הלל יפה אשפז ילד בן 4 עקב שתיית חומר ניקוי חריף

ניקיונות הפסח, גובים עוד קורבן: ילד בן 4 מן הישוב חרמש, מאושפז במחלקת הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה-חדרה, עקב שתיית חומר ניקוי חריף ◄ מצבו של הילד טוב והוא צפוי לעבור בדיקות נוספות לשלילת נזק ל'וושט' ◄דר' עדי קליין, מנהלת מחלקת ילדים: "הנזק של מגע עם חומרי חיטוי לילדים עלול להיות הרסני".
דר' עדי קליין מנהלת מחלקת ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה, ברקע: סלין פוגל לוי ובנה בן ה-4 לירוי לאחר ששתה בביתו חומר ניקוי חריף | עיבוד: שולי סונגו
דר’ קליין וסלין פוגל לוי ובנה לירוי

“אם זה קרה לנו, זה יכול לקרות לכל אחד – שימו לב!” – כך מתריעים הוריו של לירוי בן ה-4, שלמרות שכל חומרי הניקוי בבית משפחת פוגל לוי מן הישוב הקהילתי חֶרְמֵשׁ, באזור צפון-מערב השומרון,  מאופסנים הרחק מהישג ידם של ילדיהם בארון סגור, בנם בן ה- 4 לירוי, שתה בשגגה חומר ניקוי, שהיה, ככל הנראה, מהול במים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הוריו,  הבהילו אותו לחדר מיון ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, שם נבדק ואושפז להשגחה.

אימו סלין, יודעת לספר, כי; “הילד לירוי, מזג לעצמו מים מכד מים קרים מן המקרר ולאחר לגימה אחת, מיד אמר לי שיש להם טעם של… סבון.

דקה אחר כך, הוא בכה והחל להקיא. הנחתי שאולי נשאר חומר חיטוי בכד, שלא נשטף היטב במים ומולא במים שהוכנסו למקרר, אבל למען הסר ספק, ניגשנו אל חדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה, להיבדק והבאנו את חומר החיטוי איתנו.

דר’ עדי קליין; “הילדים בחופשה, מה שהופך את זמינותם של חומרי הניקוי הרעילים, גבוה יותר עבורם…”

כאמור, מצבו של הילד לירוי בן הארבע, הוא; טוב, אבל כמקובל במקרים, כגון, אלו, הוא אמור לעבור בדיקות נוספות על מנת לוודא שלא נגרם לו נזק ב’וושט‘.

דוברת המרכז הרפואי הלל יפה הגב’ דפנה נבו, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; מנהלת מחלקת ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה, דוקטור עדי קליין, מתריעה; “זה הזמן הזה בשנה שכולם מנקים ו‘חומרי הניקוי’ מסביבנו בכמויות גדולות מן הרגיל.

נוסיף לזה, כי הילדים בחופשה, מה שהופך את זמינותם של חומרי הניקוי הרעילים, גבוה יותר עבורם ועקב כך סכנה לגרימת נזק רציני באם יבואו איתם במגע ובעיקר אם ישתו אותם בשגגה, כי יחשבו שמדובר במשהו אחר.

הנזקים לוושט או ל‘קנה הנשימה’ עשויים להיות הרסניים. במקרה של הילד לירוי, אמנם ההורים, הקפידו על הרחקת חומרי הניקוי, אבל נשאר חומר חיטוי בכלי שנוקה.

אי לכך, גם כאן חשוב להעלות את המודעות בעת הניקיונות ולוודא, הסרה מלאה של חומר החיטוי בגמר הניקוי”.
דילוג לתוכן