חדשות כאן ישראל מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ פלילים

המפכל: ידעו ארגוני הפשע שהזרוע הארוכה של המשטרה תשיגם

מפכל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי: "אנו עדים בימים האחרונים לרצף אירועים פלילים חמורים ברחבי הארץ, כשחלקם גבוּ חיי אדם. המאבק המשטרתי בפשיעה החמוּרה והעבריינים נמשך כל העת, מעל ומתחת לפני השטח, באמצעות מגוון כוחות ואמצעים, כולל יחידות מיוחדות. אנחנו נמשיך להיאבק בנחישות ולסכל פשיעה חמורה ומאורגנת, למען שלום הציבור וביטחונו. נעמיק את האכיפה במישור הגלוי והסמוי, נשתמש בכל הכלים שברשותנו ולא ניתן לארגוני הפשיעה להרים ראש או נשק".
0
0
רב ניצב יעקב שבתאי מפכל המשטרה, טקס המשטרה לקראת יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל, ברקע עבריין עם סכין | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
רב ניצב יעקב שבתאי

משטרת ישראל, השלימה את היערכותה לקראת אבטחת אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות ברחבי הארץ. אלפי שוטרים ו-לוחמי משמר הגבול, יתפרסו בצירים בסמוך לטקסים ובמוקדי הבילוי. הם יפעלו לשמור על הביטחון הסדר הציבורי, לטפל בפשיעה על כל גווניה, להכווין את התנועה ולהבטיח את קיומם התקין של ימי אזכור אלו ואת שלומם וביטחונם של אזרחי ישראל. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

טקס המשטרה לקראת יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל, התקיים היום שלישי (א’ באייר, תשפ”א), הטקס התקיים במטה הארצי של משטרת ישראל בירושלים, במעמד השר לביטחון הפנים חכ אמיר אוחנה, מפכל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, סגן השר לביטחון הפנים חכ גדי יברקן, מנכל המשרד לביטחון פנים מר משה צ’יקו אדרי, ובהשתתפות סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, קצינים ושוטרים.

במהלך הטקס, הוענקו דרגה ומינויים לקציני וקצינות משטרה בכירים, במסגרת ‘סבב המינויים של המשטרה’ שנערך בארגון בימים אלו.

השר לביטחון הפנים, חבר כנסת אמיר אוחנה, אמר; “בימים אלה אנו מציינים שלושה ימים שעצב ושמחה, צער הזיכרון וחדוות התקווה כרוכים בהם אלה באלה. יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, ויום העצמאות.

מדינת ישראל היא מציאות שרירה וקיימת – לא חלום. עולם בו יש בית לאומי לעם היהודי, עולם בו יש לו גם מגן וחרב.

ואתם – המשרתים בכוחות הביטחון בכלל ובמשטרת ישראל בפרט – אתם המגן והחרב. אתם – שנלחמים בפשיעה, בטרור ובתאונות הדרכים, אתם האמונים על שלומו וביטחונו – ובשנה הזאת גם על בריאותו של הציבור, אתם מקור גאוותנו ושמחתנו.

השבוע, כבכל שנה, אנו מתייחדים ומתכנסים באבל לאומי ובאבל פרטי. החל במילים העתיקות של תפילת “אל מלא רחמים” המקודשות בְּדִמעותיהם, בּדמם ובנשימותיהם האחרונות של ילדים, זקנים, נשים וגברים יהודים שעלו על המוקד בשואת עמנו, וכּלה בתפילת הקדיש על נפגעי פעולות האיבה וחללי מערכות ישראל ש”מִנְּשָׁרִים קַלּוּ מֵאֲרָיוֹת גָּבֵרוּ“.

הסמיכות, ואפילו – הצמידות, בין ימי הזיכרון לבין שמחת עצמאותנו, מבהירה לנו היטב על מה, מדוע, ולמען מה מסרו נפשם, ועל מה הופקדו הנשארים אחריהם.

אבל לא רק אויבים מבחוץ יש למדינת ישראל – יש לה גם אויבים מבית. בשנה האחרונה מתנהלת מלחמה של ממש לא רק במגפת הקורונה אלא גם במגפת הפשיעה והאלימות שבחברה הערבית.

כמה דמעות, כמה כאב וכמה צער על נשים, ילדים וגברים שאיבדו את חייהם מוקדם מדי. חלומות שלא יתגשמו, תקוות שלא יתממשו.

בשנים האחרונות, השקיעו הממשלה ומשטרת ישראל משאבים רבים – חסרי תקדים – בבניית עוד ועוד תחנות משטרה ביישובים הערביים, ובגיוס שוטרים מוסלמים לשירות במשטרה.

השר אוחנה; “יש פער ואפילו גדול, בין היקפה, עוצמתה והישגיה של הפעילות המשטרתית, גם בשנה מאתגרת זו, לבין הדימוי הציבורי”. 

רק שלשום, חנכנו את המחזור הראשון של שוטרים בדואים ובירכנו את המחזור השני שכבר עובר הכשרה. אין די בכך. על כן בחודשים האחרונים, החלו המפכל, יחד עם מפקדי המשטרה, להוציא לפועל תכניות התקפיות במיוחד נגד העבריינים;

כוחות היממ, החטיבה הטקטית של משמר הגבול, היסמגים, הכחולים והירוקים, פועלים יחד ביתר שאת במחוז הצפון בפיקודו של ניצב שמעון לביא. ב-טובא זנגריה, טורעאן, ב-תמרה ועוד – והביאו כבר לעליה מאוד משמעותית במעצרים ובתפיסות כלי נשק, באגרופי ברזל לעברייני האלימות – האמלח והסדח.

במחוז הדרום, בפיקודו של ניצב פרץ עמר, פועלים כוחות משימה מיוחדים ב-רהט, בעיר באר שבע, בצירים ובכבישים – במטרה לחזק את ביטחונם האישי של תושבי הדרום, במטרה להשליט חוק וסדר.

תפיסת הנשק והאמלח במחוז חסרי תקדים. תכניות הפעולה שהכניס מפקד משמר הגבול הטרי, ניצב אמיר כהן, יחזקו את החיל המפואר של משמר הגבול שעליו פיקדת אתה, המפכל, בשנים האחרונות ויהפכו אותו לאגרוף מחץ במלחמה הזאת.

יחד עם הכוחות הללו ורבים נוספים שלא הזכרתי, יפעל גם ‘אגף סיף‘ החדש שהקמנו, בראשותו של אבו ח’אלד, ניצב ג’מאל חכרוש.

סיף – בשפה הערבית; חרב ובעברית; סיכול פשיעה בחברה הערבית, אגף שייעודו הבלעדי, יהיה לפעול יחד עם כל הכוחות במשטרת ישראל, כדי להביא לצמצום מקרי הרצח והאלימות בחברה הערבית.

הימים האחרונים מלמדים עד כמה המלחמה הזאת נחוצה והכרחית. פעמים רבות פגשתי את השוטרים ואת הכוחות הפועלים בשטח ואני יכול לאשר שדבריו של המפכל אז לשרנכונים. יש פער ואפילו גדול, בין היקפה, עוצמתה והישגיה של הפעילות המשטרתית, גם בשנה מאתגרת זו, לבין הדימוי הציבורי.

גם זה פער שעלינו לסגור. ואני, שמכיר ביכולות, באמצעים ומכיר היטב את פיקוד המשטרה ובתכניות אומר מכאן בצורה הכי ברורה; אין לי אף לא אבק של ספק – אנחנו ננצח. מדינת ישראל ומשטרת ישראל, יכריעו את העבריינות. אגרופי ברזל כבדים מאוד, כבר הונפו והם בדרכם לשנות את פני הפשיעה בחברה הערבית.

לכן ולכם, השוטרות והשוטרים שילוו את האירועים והחגיגות, שישמרו על שלומו וביטחונו של הציבור, בזמן שכולם חוגגים, המשיכו לעמוד על משמרתכם – זכות גדולה נפלה בחלקכם להגשים את חלום הדורות לשנה הבאה בירושלים – זכות עליה חלמו אלפיים שנה. אתם היום מקור גאוותנו – אתם סמל עצמאותנו – ואתם על ראש שמחתנו“.

המפכל; “אנחנו נמשיך להיאבק בנחישות ולסכל פשיעה חמורה ומאורגנת, למען שלום הציבור וביטחונו”. 

מפכל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, אמר; “עצמאותה של המדינה כרוכה במידה רבה בדמותם של שוטריה ולוחמיה. במסירותם, ביכולותיהם המקצועיות, בנאמנותם לערכיה. מלאכתו של השוטר היא שליחות יומיומית, להגן ולשרת על המדינה כמדינת חוק דמוקרטית.

כמשטרה לאומית הפועלת בחברה רב תרבותית, תחומי עיסוקה של משטרת ישראל רָבים ומגוונים. אין רגע ישראלי יותר מן הרגע הזה, שבין אמירת יִזְכּוֹר להנפת הדגל.

המעבר החד כל כך, מספר למעשה את הסיפור הישראלי כולו; חירות ועצמאות לצד מחיר כבד וכואב. נזכור את חברינו שנפלו למען ביטחון המדינה ואת מעשי גבורתם, נאמץ לליבנו את המשפחות השכולות ונאחל החלמה מלאה לפצועים”.

מטעם דוברות המשטרה הוסיף מר עידן אלוז לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; היום (שלישי) לפני הצהריים בטקס המשטרה לקראת יום העצמאות במטה הארצי, התייחס מפכל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, לאירועי האלימות והפשיעה שהתרחשו בימים האחרונים ברחבי הארץ.

רב ניצב שבתאי, הוסיף; “אנו עדים בימים האחרונים לרצף אירועים פלילים חמורים ברחבי הארץ, כשחלקם גבוּ חיי אדם. המאבק המשטרתי בפשיעה החמוּרה והעבריינים נמשך כל העת, מעל ומתחת לפני השטח, באמצעות מגוון כוחות ואמצעים, כולל יחידות מיוחדות.

בהמשך דבריו התייחס המפכל לאתגרי המשטרה בעת הנוכחית; אנחנו נמשיך להיאבק בנחישות ולסכל פשיעה חמורה ומאורגנת, למען שלום הציבור וביטחונו. נעמיק את האכיפה במישור הגלוי והסמוי, נשתמש בכל הכלים שברשותנו ולא ניתן לארגוני הפשיעה להרים ראש או נשק“.

רב ניצב שבתאי, הזהיר, כי; “ידע כל ארגון פשיעה, שהזרוע הארוכה של המשטרה, תגיע אליו ותרדוף אותו בכל מקום, עד שימצא עצמו מאחורי סורג ובריח.

אין לי ספק, כי אתם השוטרים, כמי שעומדים בקו הראשון ונושאים במשא הכבד, תבצעו את המוטל על המשטרה על הצד הטוב ביותר וכי במאמץ מלוּכד, נוכל לכל משימותינו”.

בסיום דבריו התייחס המפכל רב ניצב שבתאי, להיערכותה של המשטרה לקראת ‘אירועי הזיכרון והעצמאות‘ ואמר; “בליל יום רביעי, נחגוג כולנו את יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל.

בתקופה מיוחדת זו, הגדוּשה באירועים גדולים כלל מערכי המשטרה; השוטרים, לוחמי מגב, קצינים, מתנדבים – כולם פרוּסים ברחבי הארץ, במוקדים ובאירועים השונים.

המטרה על מנת להבטיח, כי הציבור בישראל, יוכל לחגוג, לבלות ולציין את האירועים השונים, תוך שישמר שלומו וביטחונו, כמו גם הסדר הציבורי.

זוהי הזדמנות עבורי להודות לאלפי השוטרים והשוטרות, על עשייה תובענית בשליחות ציבורית לא קלה ולחזק את ידי כולכם בעבודה הרבה שעוד נכונה לנו.

בטוחני, כי בשל עבודתכם המקצועית והמסורה, גם בשנת העצמאות הבאה עלינו לטובה, תמשיך המשטרה להיות ציר חשוב ומרכזי, הניצב במוקד הפעילות לשמירת חוסנה וביטחונה של מדינת ישראל“. סיכם מפכל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן