חדשות כאן ילדי ישראל מסחר | תעשייה צרכנות

הממונה על התקינה, מזהיר: סכנה בשימוש מאווררים ליד ילדים

ילד נוגע באצבעו במאוורר | עיבוד: שולי סונגו ©
ילד נוגע באצבעו במאוורר
לאחרונה התקבלו דיווחים נוספים בהם ילדים הכניסו אצבעות לתוך רשת מגן המאוורר ונפגעו בעוצמה מהלהבים המסתובבים. חלק מהמקרים אף הובילו עד לכדי קטיעת אצבעות ◄ הממונה על התקינה, מר איגור דוסקלוביץ', מבקש מציבור ההורים והמטפלים בילדים להרחיק מאווררים מהישג ידם של ילדים ובכך למנוע פגיעות קשות כתוצאה מפגיעה מכנית של חלקים נעים או התחשמלוּת ממערכת החשמל המניעה את המאוורר.
ילד נוגע באצבעו במאוורר, סכנה | עיבוד: שולי סונגו ©
ילד נוגע באצבעו במאוורר

ציבור ההורים מוזהר מן הסכנה בשימוש מאווררים בקרבת ילדים זאת לאחר מקרי פגיעה חוזרים ונשנים, כך הודיע היום (יום שלישי, י”ט בתמוז התשפ”א) הממונה על התקינה ב’מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה’ המהנדס איגור דוסקלוביץ.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עם קבלת הדיווחים הראשונים על מקרי פגיעה של ילדים כתוצאה ממאווררים, בספטמבר 2020, פעל הממונה על התקינה להפסקת מכירה ואיסוף מוצרים מן החנויות וכן לפרסום הודעות אזהרה בערוצי התקשורת השונים לגבי מאווררים שגרמו לפציעות;

איגור דוסקלוביץ הממונה על התקינה ומנהל מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
איגור דוסקלוביץ

לאחרונה, התקבלו דיווחים נוספים בהם ילדים הכניסו אצבעות לתוך רשת מגן המאוורר ונפגעו בעוצמה מהלהבים המסתובבים.

חלק מהמקרים אף הובילו עד לכדי קטיעת אצבעות.

הממונה על התקינה, המהנדס מר איגור דוסקלוביץ’, מבקש מציבור ההורים והמטפלים בילדים להרחיק מאווררים מהישג ידם של ילדים ובכך למנוע פגיעות קשות כתוצאה מפגיעה מכנית של חלקים נעים או התחשמלוּת ממערכת החשמל המניעה את המאוורר.

כמו כן, בהמלצת הממונה על התקינה, במידה ויש ילדים קטנים בבית, כדאי לוודא ש-רשת המגן שמונעת גישה ללהבים של המאוורר, צפופה ומונעת כניסת אצבעות ילדים.

לדברי דוסקלביץ, מאוורר, הינו מוצר שעלול לסכן ילדים בקרבתו, גם אם הוא מתאים להוראות התקן.

לחצו בקישור אל; דיווח על מוצר לא בטיחותי ניתן לפנות למנהל התקינה

המלצות לפני רכישה ולשימוש במאווררים; 

About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות ונכד; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן