בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

בחזרה לבית הספר ולגן חינוך צרכנות

הממונה על התקינה: הימנעו מקניית מוצרים ללא סימון לשנהל תשפ

במשרד הכלכלה והתעשייה נערכים לפתיחת 'שנת הלימודים תשפ' והממונה על התקינה בפניה להורים ואנשי החינוך: רוכשים ציוד לבית הספר? הימנעו מרכישת מוצרים ללא סימון, כנדרש בתקן הרשמי. שימו לב לסימון הגבלת גיל המשתמש על אריזות כלי כתיבה, ילקוטים, צבעים ומוצרי לימוד. דאגו להרחיק מילדים קטנים מוצרים שאינם מיועדים לשימושם.
יעקב וכטל הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה ברקע ציוד חזרה לבית הספר | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
יעקב וכטל

במסגרת ההיערכות לתחילת שנת הלימודים, פנה היום (שני, י"ב תמוז תשע"ט) הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מר יעקב וכטל, אל המורים ולגננות וביקש להסב את תשומת ליבם/ן להיבטי הבטיחות והבריאות ברכישת כלי כתיבה, צבעים, ציוד לבית ספר ומוצרי משחק ויצירה המיועדים לילדי הגנים ולתלמידי בית הספר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

 עם ראשית ההצטיידות לקראת פתיחת 'שנת הלימודים תשפ', מבצעים המפקחים מטעם 'הממונה על התקינה' ביקורות ונטילות של המוצרים המיועדים לבתי ספר ולגני ילדים, לצורך פיקוח על מידת התאמתם לדרישות ה'תקנים הרשמיים' החלים על מוצרים אלה.

עצות שיפחיתו את הסיכונים שבשימוש במוצרים אלו;

 1. יש לשים לב להגבלת גיל המשתמש ולהרחיק מילדים קטנים את המוצרים שאינם מיועדים לשימושם
 2. יש לשים לב לסכנות, כגון;
 • סכנת פגיעה פיזית כתוצאה מחלקים ופינות חדות, סכנת חנק מחלקים קטנים.
 • פלסטלינה, בצק משחק, בצק פימו וכו', לרבות עפרונות מחודדים, מיועדים רק לשימוש ילדים מעל גיל 6 שנים. שימוש בהם על ידי ילדים מתחת לגילאים אלה עלול לגרום לפגיעה בילדים!
 1. יש לוודא שאריזת המוצר או המוצר עצמו נושאים סימון, הוראות שימוש ואזהרות בעברית :
 • פרטי היבואן וכתובתו בשפה העברית, שם היצרן וארץ הייצור בשפה העברית.
 • הוראות שימוש ואזהרות בשפה העברית – לכל מוצר שמיועד לשימוש ילדים עד גיל 14 שנים, חייבות להיות מצורפות הוראות שימוש ואזהרות. יש לשים לב להוראות ולהקפיד על שימוש נכון במוצר.
 • הגבלת גיל המשתמש או טווח הגילאים לשימוש בטוח במוצר.
 1. בקניית ערכות משחקי לימוד ויצירה שכוללים מגנטים קטנים, יש לוודא שאריזתו של המשחק נושא סימון אזהרה במילים; "אזהרה! לא מתאים לילדים שגילם פחות מ-8 שנים. מוצר זה מכיל מגנטים קטנים. מגנטים  שנבלעו יכולים להיצמד ביחד לרוחב המעיים ולגרום נזקים חמורים. במקרה של בליעה, יש לפנות מיד לקבלת עזרה רפואית".
 1. בקניית ילקוט לתלמידי כיתות א' עד ד' יש לוודא ולהתייחס לדגשים הבאים:
 • כל ילקוט יסומן בעברית  בפרטים אלה: שם היצרן וארץ הייצור או שם היבואן וכתובתו. ילקוטים המיועדים לתלמידי כיתותא' עדד' יסומנו במילים "ילקוט המיועד לתלמידי כיתות א' עד ד'", כנדרש ב'תקן רשמי' החל על ילקוטים אלה.
 • יש לוודא, כי מצורף לילקוט עלון הסברה בדבר משקלו והשימוש הנכון בו, כולל הוראה שמשקל הילקוט, לרבות תכולתו, לא יהיה גדול מ-15% ממשקל התלמיד.
 • יש לשים לב, כי רצועות הילקוט, הבאות במגע עם הכתפיים,תהיינה רחבות ומרופדות. שולי הכתפיות לא יהיו חדים.
 • התקן דורש, כי גב הילקוט יהיה קשיח ומרופד, שלא יהיו בילקוט חלקים שילחצו על חלק כלשהו של גוף התלמיד, ולא יהיו חלקים העלולים לגרום לפצעים כלשהם.
 • יש לוודא, כי התפרים של הילקוט מכוסים בסרט, כדי למנוע את פרימת התפרים.
 • יש לבדוק, כי הרוכסנים של הילקוט נפתחים ונסגרים, כראוי.
 • יש לוודא, קיום של סרטים מחזירי האור בחלקו הקדמי, בצדי הילקוט ובגבי הכתפיות. רוחבם של הסרטים מחזירי האור יהיה 2.5 סנטימטר לפחות.
 • ילקוט, חייב להיות אטום לחדירת מים או מצויד בכיסוי גשם נשלף.

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, בירך שתהיה לכולנו שנת לימודים מוצלחת ובטוחה! מר וכטל, סיכם והדגיש, כי; "מוצרים הנרכשים באמצעות חנויות אינטרנטיות ב-חוץ לארץ, אינם נבדקים בשלבי יבוא להתאמתם לתקנים הרשמיים ואף אינם מפוקחים על ידי מינהל התקינה".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן