פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חג החנוכה חדשות עזרה ראשונה

המלצות האיגוד הישראלי לכוויות – כך תמנעו כוויות בחג החנוכה

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית; "כל שנה במהלך תקופת חג החנוכה, נרשמת עליה מדאיגה של כ - 25% בפניות לבתי החולים עם כוויות בעיקר בקרב ילדים..... אין אפילו מיטה אחת ייעודית לטיפול נמרץ בכוויות בקרב ילדים... עד היום למרבה הצער בחלוף כמעט 8 שנים מהחוזר וכ- 9 שנים מ'אסון הכרמל' הוקם רק מרכז כוויות אחד. מדובר בצורך לאומי חיוני ממדרגה ראשונה".
ילדים אוכלים סופגנייה עם חנוכייה דולקת עם נרות חנוכה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
ילדים עם סופגנייה וחנוכייה

שימוש באש ובשמן רותח, עלולים לגרום ל’כוויות’ או לשריפה – האיגוד הישראלי לכוויות, המהווה חלק מתוך ה’איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית’ מגיש לכם המלצות בטיחות לרגל חג החנוכה ומזכיר, עיקר הסכנה בחג החנוכה היא בכוויות של ילדים, כתוצאה מהדלקת נרות או טיגון סופגניות ולביבות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מנתוני משרד הבריאות ו’ארגון בטרם‘ עולה, כי ילדים בקבוצת הגיל 0 עד 4, הם בעלי הסיכון הגבוה ביותר להיפגע והם מהווים כ – 78% מנפגעי הכוויות. כ-84% מהילדים שנפגעים מכוויות, נפגעים בבית, מרביתם במטבח או בסלון.

על פי הערכות במערכת הבריאות, בכל שנה במהלך תקופת חג החנוכה, נרשמת עליה מדאיגה של כ- 25% בפניות אל בתי החולים עם כוויות בעיקר בקרב ילדים.

באיגוד לכוויות, מסבירים, כי ילדים אשר נפגעו באופן חמוּר כתוצאה מכוויה, עלולים לשלם על כך בחייהם או לסבול מהשפעות ניכרות על איכות שארית החיים ולכן ממליצים להורים להקפיד על כללי זהירות.

המלצות האיגוד הישראלי לכוויות לקראת חג החנוכה;

  • הדלקת נרות, יש לעשות תמיד בהשגחת הורה ובעזרתו. אין להשתמש לצורך ההדלקה בשום אמצעי מלבד גפרורים או מצית שנועד להדליק את הגז. יש לאחסן את הגפרורים והמצית מחוץ להישג ידם של ילדים ב-ארון גבוה או נעוּל.
  • יש למקם את החנוכייה לאחר ההדלקה, רחוק מקרבת ילדים ואסור להשאיר חנוכייה דולקת ללא השגחה. כאשר כל המשפחה הולכת לישון יש לכבות את החנוכייה במידה והיא עדיין דולקת. יש לזכור שנרות הם מקור לאש גלויה העלולה להתלקח.
  • חשוב להימנע מלהניח את החנוכייה, על משטח העשוי מחומר דליק כמו עץ, אלא רק על שיש, זכוכית או מתכת ולוודא שאין בקרבתה קרטון, נייר או חומר דליק אחר.
  • בעת טיגון לביבות או סופגניות, יש להשגיח ולמנוע מהילדים להתקרב אל המחבת או הסיר ואף רצוי להניח את כלי הטיגון, על להבות הגז או הכיריים הקרובות יותר לקיר.
  • במקרה של כוויה, יש לשפוך מים פושרים על המקום למשך מספר דקות ובמקביל להזעיק את כוחות ההצלה או לפנות לבית החולים. קירור מהיר בעזרת מים מונע את נזק החום המתקדם, מחייה תאים שנפגעו ומקל על הכאבים. לכן’ השימוש במים פושרים על אזור הכוויה הוא יעיל ובטוח להאטה ועצירה של השפעת החום מהאזור הנפגע. (אין להשתמש בקרח).

איגוד הישראלי לכוויות; “כיום אין אפילו מיטה אחת ייעודית לטיפול נמרץ בכוויות בקרב ילדים”.

דוברת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הגב’ נאוה עינבר, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; באיגוד הישראלי לכוויות, מוסיפים, כי; “מדינת ישראל אינה ערוכה מספיק להתמודדות עם אירוע כוויות רב נפגעים, מצבנו היום לוקה במחסור חמור בתשתיות ובתקציבים.

המצב מטריד במיוחד לגבי ילדים, היות ובארץ כיום אין אפילו מיטה אחת ייעודית לטיפול נמרץ בכוויות בקרב ילדים“.

ב‘איגוד לכוויות המהווה חלק מהאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית‘ מדגישים, כי; “כוויות הן פגיעה מורכבת אשר יכולה להחמיר ולגרום לנזק בשלב החריף או הממושך.

יש לטפל בנפגע באופן מיידי באמצעות צוות מיומן ובעל ניסיון תוך שימוש במיטות ייעודיות המאפשרות מתן טיפול נמרץ שמטרתו היא מניעת זיהומים וריפוי מהיר של הכוויה תוך שמירה על נוחות מרבית לנפגע”.

באיגוד, מזכירים, כי; “כבר בשנת 2012, בעקבות ‘אסון השריפה בכרמל‘ הוציא משרד הבריאות חוזר מקיף, בו הוצגה הכוונה להקים ארבעה מרכזי כוויות ארציים הכוללים מיטות טיפול נמרץ ייעודיות לטיפול בכוויות.

עד היום למרבה הצער בחלוף כמעט 8 שנים מהחוזר וכ- 9 שנים מאסון הכרמל, הוקם רק מרכז כוויות אחד. מדובר בצורך לאומי חיוני ממדרגה ראשונה”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן