איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חג החנוכה חדשות עזרה ראשונה

המלצות האיגוד הישראלי לכוויות – כך תמנעו כוויות בחג החנוכה

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית; "כל שנה במהלך תקופת חג החנוכה, נרשמת עליה מדאיגה של כ - 25% בפניות לבתי החולים עם כוויות בעיקר בקרב ילדים..... אין אפילו מיטה אחת ייעודית לטיפול נמרץ בכוויות בקרב ילדים... עד היום למרבה הצער בחלוף כמעט 8 שנים מהחוזר וכ- 9 שנים מ'אסון הכרמל' הוקם רק מרכז כוויות אחד. מדובר בצורך לאומי חיוני ממדרגה ראשונה".
ילדים אוכלים סופגנייה עם חנוכייה דולקת עם נרות חנוכה | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
ילדים עם סופגנייה וחנוכייה

שימוש באש ובשמן רותח, עלולים לגרום ל’כוויות’ או לשריפה – האיגוד הישראלי לכוויות, המהווה חלק מתוך ה’איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית’ מגיש לכם המלצות בטיחות לרגל חג החנוכה ומזכיר, עיקר הסכנה בחג החנוכה היא בכוויות של ילדים, כתוצאה מהדלקת נרות או טיגון סופגניות ולביבות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מנתוני משרד הבריאות ו’ארגון בטרם‘ עולה, כי ילדים בקבוצת הגיל 0 עד 4, הם בעלי הסיכון הגבוה ביותר להיפגע והם מהווים כ – 78% מנפגעי הכוויות. כ-84% מהילדים שנפגעים מכוויות, נפגעים בבית, מרביתם במטבח או בסלון.

על פי הערכות במערכת הבריאות, בכל שנה במהלך תקופת חג החנוכה, נרשמת עליה מדאיגה של כ- 25% בפניות אל בתי החולים עם כוויות בעיקר בקרב ילדים.

באיגוד לכוויות, מסבירים, כי ילדים אשר נפגעו באופן חמוּר כתוצאה מכוויה, עלולים לשלם על כך בחייהם או לסבול מהשפעות ניכרות על איכות שארית החיים ולכן ממליצים להורים להקפיד על כללי זהירות.

המלצות האיגוד הישראלי לכוויות לקראת חג החנוכה;

  • הדלקת נרות, יש לעשות תמיד בהשגחת הורה ובעזרתו. אין להשתמש לצורך ההדלקה בשום אמצעי מלבד גפרורים או מצית שנועד להדליק את הגז. יש לאחסן את הגפרורים והמצית מחוץ להישג ידם של ילדים ב-ארון גבוה או נעוּל.
  • יש למקם את החנוכייה לאחר ההדלקה, רחוק מקרבת ילדים ואסור להשאיר חנוכייה דולקת ללא השגחה. כאשר כל המשפחה הולכת לישון יש לכבות את החנוכייה במידה והיא עדיין דולקת. יש לזכור שנרות הם מקור לאש גלויה העלולה להתלקח.
  • חשוב להימנע מלהניח את החנוכייה, על משטח העשוי מחומר דליק כמו עץ, אלא רק על שיש, זכוכית או מתכת ולוודא שאין בקרבתה קרטון, נייר או חומר דליק אחר.
  • בעת טיגון לביבות או סופגניות, יש להשגיח ולמנוע מהילדים להתקרב אל המחבת או הסיר ואף רצוי להניח את כלי הטיגון, על להבות הגז או הכיריים הקרובות יותר לקיר.
  • במקרה של כוויה, יש לשפוך מים פושרים על המקום למשך מספר דקות ובמקביל להזעיק את כוחות ההצלה או לפנות לבית החולים. קירור מהיר בעזרת מים מונע את נזק החום המתקדם, מחייה תאים שנפגעו ומקל על הכאבים. לכן’ השימוש במים פושרים על אזור הכוויה הוא יעיל ובטוח להאטה ועצירה של השפעת החום מהאזור הנפגע. (אין להשתמש בקרח).

איגוד הישראלי לכוויות; “כיום אין אפילו מיטה אחת ייעודית לטיפול נמרץ בכוויות בקרב ילדים”.

דוברת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הגב’ נאוה עינבר, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; באיגוד הישראלי לכוויות, מוסיפים, כי; “מדינת ישראל אינה ערוכה מספיק להתמודדות עם אירוע כוויות רב נפגעים, מצבנו היום לוקה במחסור חמור בתשתיות ובתקציבים.

המצב מטריד במיוחד לגבי ילדים, היות ובארץ כיום אין אפילו מיטה אחת ייעודית לטיפול נמרץ בכוויות בקרב ילדים“.

ב‘איגוד לכוויות המהווה חלק מהאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית‘ מדגישים, כי; “כוויות הן פגיעה מורכבת אשר יכולה להחמיר ולגרום לנזק בשלב החריף או הממושך.

יש לטפל בנפגע באופן מיידי באמצעות צוות מיומן ובעל ניסיון תוך שימוש במיטות ייעודיות המאפשרות מתן טיפול נמרץ שמטרתו היא מניעת זיהומים וריפוי מהיר של הכוויה תוך שמירה על נוחות מרבית לנפגע”.

באיגוד, מזכירים, כי; “כבר בשנת 2012, בעקבות ‘אסון השריפה בכרמל‘ הוציא משרד הבריאות חוזר מקיף, בו הוצגה הכוונה להקים ארבעה מרכזי כוויות ארציים הכוללים מיטות טיפול נמרץ ייעודיות לטיפול בכוויות.

עד היום למרבה הצער בחלוף כמעט 8 שנים מהחוזר וכ- 9 שנים מאסון הכרמל, הוקם רק מרכז כוויות אחד. מדובר בצורך לאומי חיוני ממדרגה ראשונה”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן