101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

אור עקיבא | Or Akiva חדשות כאן חולון לוד מימונה 2019 מימונה-Mimouna

המימונה – אירועי ליל המִימוּנָה נפתחו הערב ומחר חג המימונה

תרבחו ותסעדו! הצטרפו אליי למימונה באור עקיבא

פורסם על ידי ‏Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו‏ ב- יום שבת, 27 באפריל 2019
חגיגות מימונה, ייפתחו הערב ליל המִימוּנָה, ميمونة  (מוצאי שבת, כ"ב בניסן התשע"ט), ברחבי הארץ, ויימשכו עד מחר (א’) אחר הצהרים ◄על פי הצפי צפויים לקחת חלק בחגיגות ליל ויום המימונה למעלה מ-2 מיליון איש. ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו ורעייתו הגב’ שרה, יתארחו בביתו של מימון מזכיר סניף הליכוד בעיר אור עקיבא ◄ נשיא הפדרציה העולמית, סם בן-שטרית; "גדולה מלאכה שמכבדת את בעליה" (נדרים מ"ט-ע"ב).
0
0
שולחן חג המימונה הערב אצל משפחת מימון לוי בעיר אור עקיבא
שולחן חג המימונה אצל משפחת מימון לוי

חגיגות מימונה, ייפתחו הערב ב-ליל המִימוּנָה, ميمونة  (מוצאי שבת, כ”ב בניסן התשע”ט), ברחבי הארץ, ויימשכו עד מחר חג המִימוּנָה, יום ראשון, | כ”ג ניסן, ה’תשע”ח) אחר הצהרים. אירועי חגיגות “ליל המימונה” ו”יום המימונה, תשע”ט 2019″, יעמדו השתא בסימן; “גדולה מלאכה שמכבדת בעליה” (מדברי חכמינו זכרם לברכה). על פי הצפי צפויים לקחת חלק בחגיגות ליל ויום המימונה למעלה מ-2 מיליון איש. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

האירוע המרכזי של חגיגות ליל המִימוּנָה, הערב מוצאי שבת יהיה בעיר לוד בשעה 21:00, בלובי “היכל התרבות” העירוני, על שם מקסים לוי רחוב קפלן 2, בעיר. בתכנית: ברכות, הזמר מאוזיו קרוצ’י ולהקה אנדלוסית, דוכן המאכלים המסורתיים המסורתית של המימונה, ייפתח ב- 21:30. הכניסה במחיר סמלי 5 ₪ לאדם.

מחר  יום ראשון, | כ”ג ניסן, ה’תשע”ח) חג המִימוּנָה,יימשכו חגיגות המימונה המרכזיות ורב-שיח בעיר חולון. בשעה 18:30 בתיאטרון חולון שד’ קוגל 11 בעיר. בשעה יתקיים ב- 18:00; “רב -שיח” של אנשי רוח על הנושא; “גדולה מלאכה שמכבדת בעליה” (באולם מס’ 3) הכניסה חופשית.

בערב בשעה 20:00; יתקיימו חגיגות המימונה המרכזיות של העיר חולון. בתכנית: ברכות, הבדרן סטנדאפיסט שמעון רגב, וכן, מופע של “להקת שפתיים” המהוללת (באולם מס’ 1) כניסה במחיר סמלי של 25 ₪ בקופת התיאטרון.

אמנם מערכת הבחירות מאחורינו, אך אישי ציבור והפוליטיקאים הרבים רואים בחג זה, עוד הזדמנות מצוינת ליצור קשר עם הציבור הרחב והערב הזה הם מסתערים על בתי התושבים שדלתם פתוחה. ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו ורעייתו הגב’ שרה, יתארחו בביתו של מזכיר סניף הליכוד בעיר אור עקיבא, קבלן השיפוצים מר מימון לוי.

שרת התרבות והספורט חברת הכנסת הגב’ מירי רגב, מסרה, כי היא תבקר בח-5 מימונות. היא תפתח את מסעה הגדוש בפחמימות ומתוקים במועצה המקומית גן יבנה ומשם תמשיך לערים אשקלון, אשדוד, לוד ותסיים לחגוג במושב עזריה.

שרת המשפטים היוצאת הגב’ איילת שקד, תבחן את פופולריותה אחרי המפלה של רשימתה והיא תגיע ל-3 מימונות במועצה מקומית מְבַשֶּׂרֶת צִיּוֹן, בבית ראש המועצה האזורית חוף אשקלון מר איתמר רביבו ובעיר לוד.

יושב ראש איחוד מפלגות הימין, המועמד לתפקיד שר החינוך, מר רפי פרץ, ישתתף בשתי חגיגות: ב’עץ אפרים‘ ובעיר לוד.  חבר כנסת יאיר לפיד (סיעת כחול לבן), יבקר בשתי מימונות, שתיהן בעיר רחובות.

לרגל חגיגות המימונה, מסר השירות המטאורולוגי, כי תחזית מזג האוויר, להלילה ולמחר יום ראשון; הלילה יהיה: בהיר עד מעונן חלקית. יתכנו ערפילים במישור החוף, השפלה וצפון מערב הנגב.

מחר יום ראשון, חג המימונה (כ”ג בניסן התשע”ט): יהיה נאה. תחול ירידה קלה נוספת בטמפרטורות בעיקר במישור החוף ובשפלה.

ביום שני (כ”ד בניסן התשע”ט, 29/04) צפוי מזג האוויר, להיות מעונן חלקית בעננות בגובה רב ובינוני. תחול התחממות ניכרת וירידה בלחות. יהיה חם מהרגיל עד שרבי בעיקר באזורי פנים הארץ.

יושב ראש הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו מר סם בן-שטרית,
סם בן-שטרית

█ דבר נשיא הפדרציה העולמית, סם בן-שטרית; “גדולה מלאכה שמכבדת את בעליה” (נדרים מ”ט-ע”ב)

מורשת ישראל, מרבה לשבח ולהלל כל המתפרנס מפרי עמלו, והיא ציוותה עלינו: “יגיע כפיך כי תאכל” (תהילים כ”ח-ב’). היא הטיפה לבל יהיה אדם סמוך על שולחן חברו, ויהווה נטל על הציבור.

היא מעלה על נס את אוהבי המלאכה והעבודה, והשתמשה בביטויים עזים ולעיתים חדים, כגון; “לעולם יפשוט אדם נבלות בשוק ואל יזדקק לבריות” (מדרש רבא) “גדולה מלאכה שמכבדת את בעליה” (נדרים מ”ט-ע”ב) “כל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטלה וגוררת עוון” (פרקי אבות ב’-ב’) ויכולים אנו להפליג ולהוסיף כהנה וכהנה.

רבני ישראל וחכמינו הקדמונים, היו נאה דורשים ונאה מקיימים: התנא רבן יוחנן היה סנדלר. עמיתו היה נפח והוא רב-נפחא.

רבי עקיבא היה רועה צאן, הלל הזקן היה חוטב עצים, הרמב”ם מצא את פרנסתו במקצועו כרופא והדוגמאות מני ים.

רבים מחכמי ישראל בארצות המזרח ובצפון אפריקה, שירתו בקודש ללא כל תמורה; כשליחי ציבור וחזנים בבתי כנסת, שוחטים, מוהלים, פוסקי-הלכה, בוררים בדיני  ממונות ובענייני אישות, דרשנים, עורכי חופה וקידושין ומשכיני שלום בין הבריות.

את פרנסתם מצאו במלאכות שהתמחו בהן, או שלחו את ידיהם בפרקמטיה. הציבור כיבד את מוצא פיהם ונהג בהם כבוד ודרך ארץ.

דודי הצדיק סידנא באבא אילו ישועה, כיהן כרב העיר תלשינת, כשוחט, שליח ציבור, מוהל, עורך חופות וקידושין, ואף הפריש מעשר מפרנסתו, כסוחר בדים ומוצרי צריכה כשותף לאבי, זכרו לברכה.

█ פתיחת ליל המימונה בבית-הכנסת

לאחר תפילת ערבית במוצאי שביעי של פסח, נהגו יהודי מרוקו לקרוא פסוקים מיוחדים, לכבוד חגיגות המימונה, פסוקים מספר “משלי” הפסוקים האלו מבטאים את מהותו של חג המימונה.

ומצא-חן ושכל טוב בעיני אלקים ואדם. בטח אל-ה’ בכללבך ואל-בינתך אל-תשען! (משלי ג’ 4-5)
משלי שלמה בן-דוד מלך ישראל (א’- 1)
יהי-מקורך ברוך ושמח מאשת נעוריך (ח’- 18)
ברכת ה’ היא תעשיר ולא יוסיף עצב עמה (י’ – 22)
גל ה’ מעשיך ויכנו מחשבותיך (ט”ז – 3)
רודף צדקה וחסד ימצא חיים צדקה וכבוד (כ”א – 21)
נוצר תאנה יאכל פריה ושומר אדוניו יכבד (כ”ז – 18)
מגדל-עז שם ה’ בו-ירוץ צדיק ונשגב (י”ח – 10)
כי-בי ירבו ימיך ויוסיפו לך שנות חיים (ט’ – 11)
ברוך ה’ לעולם אמן ואמן (תהילים פ”ט).

? תְרְבְּחוּ וּתְסָעדוּ.

0
0דילוג לתוכן