חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

בניה ירוקה חדשות מדינה ירוקה קיימות ירוקה

המועצה הישראלית לבניה ירוקה ביום ג הכנס השנתי ‘מראה מקום’

בכנס השנתי שיתקיים ביום שלישי ה-10.9, החל מהשעה 8:00 באוניברסיטת תל אביב, צפויים להשתתף למעלה מ-1,000 משתתפים בהם מאות מאנשי המקצוע המובילים בישראל ◄ מנכלית המועצה הישראלית לבניה ירוקה הגב' הילה ביניש; "מטרת הכנס היא לשים דגש על מקומות במרחב שנעים להיות בהם, ומאפשרים ניהול אורך חיים בריא...".
0
0
הילה ביניש מנכלית המועצה הישראלית לבניה ירוקה ברקע לוגו הכנס השנה בסימן; "מראה מקום" | צילום: עדי כהן| עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
הילה ביניש

הכנס השנתי של המועצה הישראלית לבניה ירוקה באוניברסיטת תל אביב’ יתקיים השנה בסימן; “מראה מקום” ביום שלישי, ה-10.9, החל מהשעה 8:00. במסגרתו של הכנס, תתקיים הצגה וחשיפה למקומות שונים ב-ערים, רחובות ובניינים אשר מהווים נקודות המחברות אליהן אנשים, רעיונות, כלים ופרויקטים המבקשים לייצר “מקום”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

המועצה הישראלית לבניה ירוקה’ הינה הגוף המוביל בקידום מרחב בנוי סביבתי, איכותי, בריא ונגיש לכל בישראל. הכנס השנתי של המועצה הישראלית לבניה ירוקה הוא הכנס המרכזי בתחום ולוקחים בו חלק עם למעלה מ-1,000 משתתפים בהם מאות מאנשי המקצוע המובילים בישראל בתחום.

הכנס, בסימן; “מראה מקום” יכלול דוברים בינלאומיים המובילים בתחומם, מיצגי קונספט, מתחם תוכן, מושב מקביל לאורך הכנס, אירועי Networking ועוד.

בין הדוברים המרכזיים;

 • דר’ מריאלה אלפונסו, מייסדת State of Place, פלטפורמה לניתוח נתונים עירוניים שמסייעת לתכנון ופיתוח מיטבי של מרחבים בעיר.
 • מייקל זץ, מנהל תכנית ה-energy star – ב-Environmental Protection Agency.
 • תמר ורבורג, דירקטורית לחוסן וקיימות בפירמת האדריכלים הבינלאומית Sasaki.

עוד בין הדוברים;

 • מיטל להבי, סגנית ראש עירית תל אביב-יפו,
 • ניסים פרץ, מנכל נתיבי ישראל,
 • דניאלה פוסק, אדריכלית,
 • רמי בונה, יושב ראש הועדה מחוזית בתל אביב,
 • עורך דין איתן אטיה, נשיא קבוצת אלומיניום קונסטרקשיין,
 • גלית כהן, מנכל פורום ה-15, סמנכלית לתכנון ומדיניות במשרד להגנת הסביבה,
 • אלי כהן, מנכל תרמוקיר.
 דר' מריאלה אלפונזו, המייסדת והמנכ"לית של State of Place | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר’ מריאלה אלפונזו

מנכלית המועצה הישראלית לבניה ירוקה הגב’ הילה ביניש; “מטרת הכנס היא לשים דגש על מקומות במרחב שנעים להיות בהם ומאפשרים ניהול אורח חיים בריא.

אנו נתמקד בתכנון שמעודד סביבת מגורים פעילה להליכה ברגל, שיש בה עירוב שימושים וכלכלה מקומית.

כלל נושאים אלו, יבואו לידי ביטוי בשיח עם מאות משתתפים ומובילי דעת קהל.

בדיונים ובהרצאות, ייקחו חלק בכירים ממשרדי הממשלה, הרשויות המקומיות, מתכננים, אדריכלים, אושיות בינלאומיות בתחום ועוד”. סיכמה הגב’ ביניש מנכלית המועצה הישראלית לבניה ירוקה.

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, מוסד ללא מטרות רווח, הוקמה ב-2009 כפלטפורמה רב מגזרית של המגזר העסקי, הציבורי, השלישי והאקדמי.

קשת של חברות וארגונים שותפים בקהילת החברים של המועצה הפועלת לשיפור המרחב הבנוי תוך יצירת שיח רחב הנותן ביטוי לאינטרסים השונים.

קהילת החברים מסייעת למועצה לציבור ידע על מצב התכנון והביצוע בשטח, תוך קידום התעשייה המקומית ולהשפיע על קביעת מדיניות דרך הכרות עם החסמים וההזדמנויות בשטח בכל רגע נתון.

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, אמונה על פיתוח מקצועי של ידע וכלים בעולמות הבנייה הירוקה והתכנון בר קיימא אותם היא מפיצה באמצעות מגוון פעילויות, בהן הכשרות של בית הספר לבנייה ירוקה המארחות אלפי משתתפים כל שנה ועבודות ייעוץ לגופים פרטיים, רשויות מקומיות וגורמים ממשלתיים.

במקביל, המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, יוזמת ומנהלת פרויקטים בשטח התורמים להעלאת מודעות ובהם שיפור מרחבי למידה בבתי ספר בהתאם  לעקרונות ה-בנייה הירוקה, הטמעת תכנים חדשניים במוסדות אקדמיים המכשירים את הדור המקצועי הבא ותכנית מנהיגות לבכירים בשלטון המקומי.

0
0דילוג לתוכן