קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן ישראל

המדינה: כתב אישום נגד השר חיים כץ רק לאחר בחינת השימוע

רק לאחר השלמת החקירה של השר כץ, עתידים ממצאיה לעבור ללשכות פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, בליווי חוות דעת של הפרקליטות המלווה אודות הממצאים שהתקבלו.בתיק נוסף 'תיק התעשייה האווירית' בו גם בו נחשד השר כץ, הועברה חוות דעת של המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה אל לשכת פרקליט המדינה וכן, נותרו היבטים נוספים לצורך בדיקה ◄השר כץ, מסר לתקשורת, אחר הגשת כתב החשדות נגדו שהוא בטוח שאחרי הליך השימוע, התיק ההזוי הזה יגנז, כי אין בו שום דבר עובדתי או משפטי".
חיים כץ שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ברקע לוגו התנועה לאיכות השלטון בישראל | צילום אתר הכנסת | עיבוד צילום: שולי סונגו
השר חיים כץ

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים וחבר הכנסת מטעם מפלגת הליכוד, חבר כנסת חיים כץ, החשוד בקבלת שוחד ובמעשי מרמה, יידע סופית אם יועמד לדין רק לאחר הבחירות לכנסת ה-21 ב-9 באפריל, כך מסתמן מהתגובה המקדמית של המדינה לבית המשפט הגבוה לצדק (בגץ) במסגרת עתירת 'התנועה לאיכות השלטון' הדורשת לקבל החלטה בעניינו של השר חיים כץ לפני הבחירות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

זאת ועוד; המדינה סבורה שדין העתירה להידחות על הסף, תוך חיוב העותרת התנועה למען איכות השלטון בישראל, עמותה הפועלת לקידום ממשל איכותי יותר במדינת ישראל ב-הוצאות משפטיות.

בתגובה שהוגשה באמצעות עורך דין דר' יובל רויטמן וורך דין יונתן נד"ב ממחלקת הבגצים בפרקליטות המדינה, נאמר, בתמצית, כי; "בכל הנוגע לתיק ניירות הערך בה נחשד השר חיים כץ, הרי שבעקבות השימוע שנערך לשר, העבירה פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ללשכת פרקליט המדינה וללשכת היועץ המשפטי לממשלה חוות דעת ביחס לשימוע שהתקיים.

כזכור, לפני כחודש, הוחלט על ביצוע השלמת חקירה מסוימת לאחר 'השימוע' וזו צפויה להסתיים בתוך פרק זמן של שבועות אחדים.

מנהל חדר תקשורת ודובר היחידות המשפטיות אגף דוברות הסברה ותקשורת, משרד המשפטים עורך דין נועם שרביט, מסר

כי רק לאחר השלמת החקירה של השר כץ, עתידים ממצאיה לעבור ללשכות פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, בליווי חוות דעת של הפרקליטות המלווה אודות הממצאים שהתקבלו.

בתיק נוסף 'תיק התעשייה האווירית' בו גם בו נחשד השר כץ, הועברה חוות דעת של המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה אל לשכת פרקליט המדינה וכן, נותרו היבטים נוספים לצורך בדיקה.

מנהל חדר תקשורת ודובר היחידות המשפטיות באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים עורך דין נועם שרביט, מסר לפורטל 'כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי הועברה חוות דעתו של המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים.

לאחר כל אלה ובכפוף לבחינת הצורך בהשלמת התייחסות להיבטים שביחס אליהם טרם הושלמה הבדיקה, עובר לכתיבת חוות הדעת, עתידה חוות הדעת להיות מובאת בפני פרקליט המדינה, לצורך מתן המלצתו ליועץ המשפטי לממשלה, בנושא.

בכך לא תם הטיפול בתיקיו של שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים וחבר הכנסת מטעם מפלגת הליכוד, מר חיים כץ, משום שלאחר מכן, היועץ המשפטי לממשלה עתיד להידרש לנושא, לבוחנו ולקבל החלטה בעניין.

כזכור, השר כץ, מסר לתקשורת, אחר הגשת כתב החשדות נגדו שהוא בטוח שאחרי הליך השימוע, התיק ההזוי הזה יגנז, כי אין בו שום דבר עובדתי או משפטי".

 קורות חייו של חיים כץ

חיים כץ, נולד בשנת תש”ח, 1947, בגרמניה ועלה ארצה עם משפחתו בשנת 1949. הוא למד בבית-הספר המקצועי ”אורט” בגבעתיים, ובמקצועו הוא טכנאי אלקטרוניקה. הוא שירת בצה”ל והשתחרר בדרגת רס”ר.

משנת 1983 היה חבר מועצת עובדי התעשייה האווירית ויושב-ראש נציגות הטכנאים וההנדסאים. במסגרת זו איגד ורשם את כל הטכנאים וההנדסאים של התעשייה האווירית בהסתדרות הטכנאים הארצית. בשנת 1993 התמנה למזכיר הארגון הארצי של עובדי התעשייה האווירית. כץ היה חבר דירקטוריון בחברות ”סאן-דור”, ”המשקם”, ”הפועל” ו”מבטחים”.

בשנת 1996 התמנה ליושב-ראש צוות גיבוש מדיניות של ההסתדרות בנושא מימוש הסדר קרנות הפנסיה. בשנת 1997 נבחר לחבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל. בשנת 1998 ייסד את סיעת ”עוז” בהסתדרות, שזכתה ב-15.7% מקולות חברי ההסתדרות.

לראשונה נבחר לכנסת החמש-עשרה מטעם הליכוד, והיה חבר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות, בוועדת המדע והטכנולוגיה ובוועדת החקירה הפרלמנטרית לבדיקת יישומו ומימונו של חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

בכנסת השש-עשרה היה יושב-ראש ועדת העבודה, הרווחה והבריאות.

בכנסת השבע-עשרה היה יושב-ראש ועדת המשנה לפנסיה וועדת המשנה בנושא: בעיה בתשלומי פנסיה בגופים שונים, וחבר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות ובוועדת הכספים.

בכנסת השמונה-עשרה היה יושב-ראש ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ועדת המשנה לעניין תיקון התקנון האחיד – השוואת זכויות אלמנים לאלמנות וועדת המשנה לפנסיה, וחבר בוועדת הכספים.

בכנסת התשע-עשרה היה יושב-ראש ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, וחבר בוועדת הכספים, בוועדה המשותפת לדיון בהצעת חוק הביטוח הלאומי (חישוב דמי לידה למבוטחת עצמאית), התשע”ד–2014, ובוועדה המשותפת לדיון בהצעת חוק למניעת הטרדה מינית (תיקון – העברת נטל ההוכחה במקרה של פיטורין בשל הגשת תלונה על הטרדה מינית), התשע”ג–2013.

בכנסת העשרים, בממשלה ה-34, משמש חבר כנסת חיים כץ כשר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. הוא מתגורר בישוב שוהם. הוא נשוי ואב לשלושה ילדים. המידע על השר כץ הובא מתוך אתר הכנסת.
  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

    דילוג לתוכן