חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

א.א.ג חדרה חדשות בריאות

הלל יפה – שני מקרים של זיהומים חמורים באפרכסת מ’פירסינג’

אל חדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, הגיעו בסוף השבוע האחרון, צעיר בן 19 ואישה בת 58 עם כאבים, אודם ונפיחות באפרכסת לאחר שניקבו את אוזנם לשם ענידת עגילים. מסתבר, כי השניים, פיתחו זיהומים חמורים באפרכסת ואושפזו על ידי צוות היחידה לאף אוזן גרון לצורך קבלת טיפול אנטיביוטי דרך הוריד.
0
0
דר' יצחק ברוורמן, מנהל היחידה לאף אוזן גרון במרכז הרפואי הלל יפה ברקע: דר' אור דגן בביקורת אצל האישה שאוזנה הזדהמה מפירסינג | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר’ יצחק ברוורמן, ברקע: דר’ אור דגן

צעיר כבן 19, אשר הגיע אל חדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, עם כאבים חמורים באוזן. לאחר בדיקה של דר’ אור דגן מן היחידה לאף אוזן גרון וכירורגיה של ראש צוואר, נראתה דלקת חריפה ב’ אֲפַרְכֶּסֶת’ החלק החיצוני בצד האוזן ובולט מהראש, מיועד למיקוד ולקליטת צלילים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מסתבר, כי שבוע ימים לפני כן, ניקב צעיר את אוזנו לשם ענידת עגיל בחלק העליון של “האפרכסת” וכתוצאה מכך נוצר זיהום באזור המנוקב שגרם להתנפחות האוזן ולהצטברות ‘מוּגלה’ שדרשה התערבות כירורגית.

כעבור מספר שעות, הגיעה אל חדר המיון אישה כבת 58, עם כאבים, נפיחות ואודם ב‘אפרכסת’ לאחר שניקבה את אוזנה כשבוע וחצי, לפני כן.

היא החלה טיפול אנטיביוטי ומשחתי ולאחר שלא ראתה שיפור, הגיעה למרכז הרפואי “הלל יפה“.

דר’ קוסטנטין צ’רניק, מהיחידה לאף אוזן גרון, בדק אותה והבחין במוּגלה אשר הצטברה באזור המנוקב.

דוברת המרכז הרפואי הלל – יפה, הגב’ דפנה נבו, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי הוא החליט לאשפזה להמשך טיפול שכלל פתיחה של האזור המנוקב, הכנסת פתיל נקז לצורך ניקוז המוגלה ומתן טיפול אנטיביוטי דרך הוריד.

מנהל היחידה לאף אוזן גרון במרכז הרפואי הלל יפה, דר יצחק ברוורמן, מציין, כי ניקוב ‘פירסינג’ בחלק העליון של האֲפַרְכֶּסֶת, שמידרדר עד לכדי זיהום חמור ודורש התערבות כירורגית הוא דבר שכיח.

כאשר מנקבים את האוזן בחלק העליון של האפרכסת, חודרים את הסחוּס והסיכוי שיתפתח זיהום גבוה מאוד, שכן אזור זה מקבל אספקת דם מועטה יחסית לעומת אזורים אחרים בגוף ולכן נדרש טיפול אנטיביוטי, דרך הוריד תחת אשפוז.

בחלק מהמקרים, יכולה להצטבר מוגלה ואז יש צורך לנקזה ולבצע הרחבות של הנקב, כדי להוציאה.

דר’ ברוורמן, ממליץ, כי במידה שמעוניינים ב‘ניקוב אוזניים’ יש להקפיד לעשות זאת תחת פיקוח, על ידי בעל מקצוע העושה שימוש ב-כלים היגייניים ובעל ניסיון בביצוע התהליך.

“אמנם מדובר בהליך פשוט ביסודו, אך הוא עלול להביא לזיהומים ולסיבוכים עד לכדי עיוות של האוזן, במידה שלא מטפלים בזמן”, מסכם דר ברוורמן.

0
0דילוג לתוכן