מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

א.א.ג חדרה חדשות בריאות

הלל יפה – שני מקרים של זיהומים חמורים באפרכסת מ’פירסינג’

אל חדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, הגיעו בסוף השבוע האחרון, צעיר בן 19 ואישה בת 58 עם כאבים, אודם ונפיחות באפרכסת לאחר שניקבו את אוזנם לשם ענידת עגילים. מסתבר, כי השניים, פיתחו זיהומים חמורים באפרכסת ואושפזו על ידי צוות היחידה לאף אוזן גרון לצורך קבלת טיפול אנטיביוטי דרך הוריד.
0
0
דר' יצחק ברוורמן, מנהל היחידה לאף אוזן גרון במרכז הרפואי הלל יפה ברקע: דר' אור דגן בביקורת אצל האישה שאוזנה הזדהמה מפירסינג | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר’ יצחק ברוורמן, ברקע: דר’ אור דגן

צעיר כבן 19, אשר הגיע אל חדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, עם כאבים חמורים באוזן. לאחר בדיקה של דר’ אור דגן מן היחידה לאף אוזן גרון וכירורגיה של ראש צוואר, נראתה דלקת חריפה ב’ אֲפַרְכֶּסֶת’ החלק החיצוני בצד האוזן ובולט מהראש, מיועד למיקוד ולקליטת צלילים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מסתבר, כי שבוע ימים לפני כן, ניקב צעיר את אוזנו לשם ענידת עגיל בחלק העליון של “האפרכסת” וכתוצאה מכך נוצר זיהום באזור המנוקב שגרם להתנפחות האוזן ולהצטברות ‘מוּגלה’ שדרשה התערבות כירורגית.

כעבור מספר שעות, הגיעה אל חדר המיון אישה כבת 58, עם כאבים, נפיחות ואודם ב‘אפרכסת’ לאחר שניקבה את אוזנה כשבוע וחצי, לפני כן.

היא החלה טיפול אנטיביוטי ומשחתי ולאחר שלא ראתה שיפור, הגיעה למרכז הרפואי “הלל יפה“.

דר’ קוסטנטין צ’רניק, מהיחידה לאף אוזן גרון, בדק אותה והבחין במוּגלה אשר הצטברה באזור המנוקב.

דוברת המרכז הרפואי הלל – יפה, הגב’ דפנה נבו, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי הוא החליט לאשפזה להמשך טיפול שכלל פתיחה של האזור המנוקב, הכנסת פתיל נקז לצורך ניקוז המוגלה ומתן טיפול אנטיביוטי דרך הוריד.

מנהל היחידה לאף אוזן גרון במרכז הרפואי הלל יפה, דר יצחק ברוורמן, מציין, כי ניקוב ‘פירסינג’ בחלק העליון של האֲפַרְכֶּסֶת, שמידרדר עד לכדי זיהום חמור ודורש התערבות כירורגית הוא דבר שכיח.

כאשר מנקבים את האוזן בחלק העליון של האפרכסת, חודרים את הסחוּס והסיכוי שיתפתח זיהום גבוה מאוד, שכן אזור זה מקבל אספקת דם מועטה יחסית לעומת אזורים אחרים בגוף ולכן נדרש טיפול אנטיביוטי, דרך הוריד תחת אשפוז.

בחלק מהמקרים, יכולה להצטבר מוגלה ואז יש צורך לנקזה ולבצע הרחבות של הנקב, כדי להוציאה.

דר’ ברוורמן, ממליץ, כי במידה שמעוניינים ב‘ניקוב אוזניים’ יש להקפיד לעשות זאת תחת פיקוח, על ידי בעל מקצוע העושה שימוש ב-כלים היגייניים ובעל ניסיון בביצוע התהליך.

“אמנם מדובר בהליך פשוט ביסודו, אך הוא עלול להביא לזיהומים ולסיבוכים עד לכדי עיוות של האוזן, במידה שלא מטפלים בזמן”, מסכם דר ברוורמן.

0
0דילוג לתוכן