איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

א.א.ג חדרה חדשות בריאות

הלל יפה – שני מקרים של זיהומים חמורים באפרכסת מ’פירסינג’

אל חדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, הגיעו בסוף השבוע האחרון, צעיר בן 19 ואישה בת 58 עם כאבים, אודם ונפיחות באפרכסת לאחר שניקבו את אוזנם לשם ענידת עגילים. מסתבר, כי השניים, פיתחו זיהומים חמורים באפרכסת ואושפזו על ידי צוות היחידה לאף אוזן גרון לצורך קבלת טיפול אנטיביוטי דרך הוריד.
דר' יצחק ברוורמן, מנהל היחידה לאף אוזן גרון במרכז הרפואי הלל יפה ברקע: דר' אור דגן בביקורת אצל האישה שאוזנה הזדהמה מפירסינג | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר’ יצחק ברוורמן, ברקע: דר’ אור דגן

צעיר כבן 19, אשר הגיע אל חדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, עם כאבים חמורים באוזן. לאחר בדיקה של דר’ אור דגן מן היחידה לאף אוזן גרון וכירורגיה של ראש צוואר, נראתה דלקת חריפה ב’ אֲפַרְכֶּסֶת’ החלק החיצוני בצד האוזן ובולט מהראש, מיועד למיקוד ולקליטת צלילים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מסתבר, כי שבוע ימים לפני כן, ניקב צעיר את אוזנו לשם ענידת עגיל בחלק העליון של “האפרכסת” וכתוצאה מכך נוצר זיהום באזור המנוקב שגרם להתנפחות האוזן ולהצטברות ‘מוּגלה’ שדרשה התערבות כירורגית.

כעבור מספר שעות, הגיעה אל חדר המיון אישה כבת 58, עם כאבים, נפיחות ואודם ב‘אפרכסת’ לאחר שניקבה את אוזנה כשבוע וחצי, לפני כן.

היא החלה טיפול אנטיביוטי ומשחתי ולאחר שלא ראתה שיפור, הגיעה למרכז הרפואי “הלל יפה“.

דר’ קוסטנטין צ’רניק, מהיחידה לאף אוזן גרון, בדק אותה והבחין במוּגלה אשר הצטברה באזור המנוקב.

דוברת המרכז הרפואי הלל – יפה, הגב’ דפנה נבו, מסרה לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי הוא החליט לאשפזה להמשך טיפול שכלל פתיחה של האזור המנוקב, הכנסת פתיל נקז לצורך ניקוז המוגלה ומתן טיפול אנטיביוטי דרך הוריד.

מנהל היחידה לאף אוזן גרון במרכז הרפואי הלל יפה, דר יצחק ברוורמן, מציין, כי ניקוב ‘פירסינג’ בחלק העליון של האֲפַרְכֶּסֶת, שמידרדר עד לכדי זיהום חמור ודורש התערבות כירורגית הוא דבר שכיח.

כאשר מנקבים את האוזן בחלק העליון של האפרכסת, חודרים את הסחוּס והסיכוי שיתפתח זיהום גבוה מאוד, שכן אזור זה מקבל אספקת דם מועטה יחסית לעומת אזורים אחרים בגוף ולכן נדרש טיפול אנטיביוטי, דרך הוריד תחת אשפוז.

בחלק מהמקרים, יכולה להצטבר מוגלה ואז יש צורך לנקזה ולבצע הרחבות של הנקב, כדי להוציאה.

דר’ ברוורמן, ממליץ, כי במידה שמעוניינים ב‘ניקוב אוזניים’ יש להקפיד לעשות זאת תחת פיקוח, על ידי בעל מקצוע העושה שימוש ב-כלים היגייניים ובעל ניסיון בביצוע התהליך.

“אמנם מדובר בהליך פשוט ביסודו, אך הוא עלול להביא לזיהומים ולסיבוכים עד לכדי עיוות של האוזן, במידה שלא מטפלים בזמן”, מסכם דר ברוורמן.
דילוג לתוכן