חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

אורתופדיה חדשות בריאות פתח תקווה

הלל יפה: ניתח החלפת מפרק ברך ב-רובוט המקצר זמן ההחלמה

המרכז הרפואי הלל יפה הינו בית החולים הראשון בארץ שהחל לבצע ניתוחים ל'החלפת מפרק ברך' בטכנולוגיה חדשה המתבססת על מכשיר נייד רובוטי משוכלל המקצר את זמן ההחלמה ◄ דר' ירון ברקוביץ, מנהל מחלקה אורתופדית ב', שביצע את הניתוח הראשון; "הרובוט מאפשר הנחת משתל בדיוק מקסימלי, בהתאמה מרבית לגוף המטופל ושיקום קצר יותר".
0
0

המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, החל לאחרונה, לראשונה בישראל, לבצע ניתוחי ‘החלפת מפרק ברך’ באמצעות המכשיר הרובוטי. מדובר בטכנולוגיה חדשה שהחלה לפעול ברחבי העולם כבר משנת 2012 וכבר הצליחה להוכיח את יעילותה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

 

דר' ירון ברקוביץ, מנהל מחלקה אורתופדית ב', הלל יפה, בודק את הגב' לובה קושלין בטרם ביצוע הניתוח | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר’ ברקוביץ בודק את הגב’ קושלין

“מדובר במערכת עזר רובוטית המשלבת שימוש במכשיר רובוטי הנאחז בידי המנתח תוך תהליך תכנון ניתוחי מותאם אישית למטופל.

התוכנה מאפשרת להכווין ולהנחות את המנתח לגבי מיקום מדויק של ה’משתל’ תוך מתן כלים המסייעים לו להכין את העצם ל’השתלת המשתל‘ בצורה מדויקת ביותר” – ציין דר’ ירון ברקוביץ, מנהל מחלקה אורתופדית ב’ ב’מרכז הרפואי הלל יפה‘, שביצע את הניתוח הראשון.

המטופלת הראשונה הגב’ לובה קושלין בת 73 מהעיר פתח תקוה, הגיעה לביצוע הניתוח לאחר 15 שנים של כאבים קשים בברכיים, אשר החמירו בשנה האחרונה.

לאחר שצפתה בדר’ ברקוביץ’ בטלוויזיה, החליטה להגיע “להלל יפה” וזכתה להיות המטופלת הראשונה שנותחה ב’רובוט החדשני להחלפת מפרק ברך‘.

דר' ירון ברקוביץ, עם מכשיר רובוטי קטן ונייד - בזמן הניתוח הראשוני ב-הלל יפה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר’ ברקוביץ ומכשיר רובוטי

דוברת המרכז הרפואי הלל יפה הגב’ דפנה נבו לפורטל ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי יום לאחר הניתוח כבר צעדה על הרגל ואפילו “זרקה חיוכים” למשפחתה.

ניתוח נוסף, כבר בוצע, גם הוא בהצלחה ודר’ ברקוביץ, ציין, כי בית החולים, יבצע את הניתוח כשיגרה, במסגרת היותו בית חולים ציבורי ממשלתי, למטופלים הנדרשים לכך ומתאימים לניתוח.

מדי שנה מתבצעים אלפי ניתוחים ל’החלפת מפרק ברך‘ בעיקר בגילאי 60 ומעלה. 15% לערך מבין המטופלים מביעים שביעות רצון נמוכה מתוצאת הניתוח.

“לאחר שנים רבות בהן נאלצנו לנתח בשיטה ידנית ומכנית, טכנולוגיה זו, תביא לשינוי משמעותי בצורת הניתוח שיתבצע, כאמור, על ידי רובוט משוכלל ביותר, תחת בקרה של אורתופד, אשר עבר הכשרה מקצועית בתפעול ושימוש במכשיר.

כמו כן, טכנולוגיה זו, תאפשר דיוק מקסימלי והתאמה מרבית למטופל וכתוצאה מכך, תביא לשביעות רצון גבוהה יותר מצד המטופלים“, מציין דר’ ברקוביץ.

לובה קושלין, אחרי הניתוח ל'החלפת מפרק ברך' - כבר על הרגליים. טכנולוגיה שמאפשרת שיקום מהיר יותר | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
לובה קושלין, אחרי הניתוח

כיצד הטכנולוגיה עובדת?

★ “בשלב הראשון, הרובוט מייצר תמונה תלת ממדית של ברך המטופל.

★ לאחר מכן, על בסיס התמונה, מתכנן את המיקום המדויק של המשתל, בהתאם לאנטומיה של המטופל.

★ בשלב השלישי, אחרי שממקם את המשתל, בודק המכשיר את היציבות המתוכננת ואת טווח התנועה שתיווצרנה לאחר הניתוח.

★ בשלב הרביעי, מכשיר החיתוך מאפשר את חיתוכי העצם בצורה מדויקת ביותר”, הסביר דר’ ברקוביץ.

יתרונות השיטה, לשיטה זו מספר יתרונות מובהקים;

  1. הרובוט,יוצר תמונה תלת ממדית ולמעשה חוסך את צילומי ה- CT הנדרשים לפני הניתוח.
  2. הרובוט, מאפשר את הנחת המשתלים בצורה מדויקת ביותר תוך התאמה מרבית לאנטומיה של המטופל.
  3. המכשיר, אינו סוטה מהתכנית המתגבשת לפני הניתוח.
  4. טווחי תנועה טובים יותר והליך שיקום קצר יותר.
  5. פעולת החיתוך, נפסקת, ברגע שהמנתח סוטה מגבולות הגזרה שסומנו, כך שלמעשה, מונע מצב של הסרת רקמה גרמית שלא לצורך, דבר שלא קיים בשיטה הידנית.

כאמור, המערך האורתופדי של “הלל יפה“, מבצע החל מהשבוע את הניתוח כשיגרה, במסגרת היותו בית חולים ציבורי ממשלתי.

0
0דילוג לתוכן