בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

אורתופדיה חדשות בריאות פתח תקווה

הלל יפה: ניתח החלפת מפרק ברך ב-רובוט המקצר זמן ההחלמה

המרכז הרפואי הלל יפה הינו בית החולים הראשון בארץ שהחל לבצע ניתוחים ל'החלפת מפרק ברך' בטכנולוגיה חדשה המתבססת על מכשיר נייד רובוטי משוכלל המקצר את זמן ההחלמה ◄ דר' ירון ברקוביץ, מנהל מחלקה אורתופדית ב', שביצע את הניתוח הראשון; "הרובוט מאפשר הנחת משתל בדיוק מקסימלי, בהתאמה מרבית לגוף המטופל ושיקום קצר יותר".

המרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, החל לאחרונה, לראשונה בישראל, לבצע ניתוחי 'החלפת מפרק ברך' באמצעות המכשיר הרובוטי. מדובר בטכנולוגיה חדשה שהחלה לפעול ברחבי העולם כבר משנת 2012 וכבר הצליחה להוכיח את יעילותה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

 

דר' ירון ברקוביץ, מנהל מחלקה אורתופדית ב', הלל יפה, בודק את הגב' לובה קושלין בטרם ביצוע הניתוח | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר' ברקוביץ בודק את הגב' קושלין

"מדובר במערכת עזר רובוטית המשלבת שימוש במכשיר רובוטי הנאחז בידי המנתח תוך תהליך תכנון ניתוחי מותאם אישית למטופל.

התוכנה מאפשרת להכווין ולהנחות את המנתח לגבי מיקום מדויק של ה'משתל' תוך מתן כלים המסייעים לו להכין את העצם ל'השתלת המשתל' בצורה מדויקת ביותר" – ציין דר' ירון ברקוביץ, מנהל מחלקה אורתופדית ב' ב'מרכז הרפואי הלל יפה', שביצע את הניתוח הראשון.

המטופלת הראשונה הגב' לובה קושלין בת 73 מהעיר פתח תקוה, הגיעה לביצוע הניתוח לאחר 15 שנים של כאבים קשים בברכיים, אשר החמירו בשנה האחרונה.

לאחר שצפתה בדר' ברקוביץ' בטלוויזיה, החליטה להגיע "להלל יפה" וזכתה להיות המטופלת הראשונה שנותחה ב'רובוט החדשני להחלפת מפרק ברך'.

דר' ירון ברקוביץ, עם מכשיר רובוטי קטן ונייד - בזמן הניתוח הראשוני ב-הלל יפה | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
דר' ברקוביץ ומכשיר רובוטי

דוברת המרכז הרפואי הלל יפה הגב' דפנה נבו לפורטל ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי יום לאחר הניתוח כבר צעדה על הרגל ואפילו "זרקה חיוכים" למשפחתה.

ניתוח נוסף, כבר בוצע, גם הוא בהצלחה ודר' ברקוביץ, ציין, כי בית החולים, יבצע את הניתוח כשיגרה, במסגרת היותו בית חולים ציבורי ממשלתי, למטופלים הנדרשים לכך ומתאימים לניתוח.

מדי שנה מתבצעים אלפי ניתוחים ל'החלפת מפרק ברך' בעיקר בגילאי 60 ומעלה. 15% לערך מבין המטופלים מביעים שביעות רצון נמוכה מתוצאת הניתוח.

"לאחר שנים רבות בהן נאלצנו לנתח בשיטה ידנית ומכנית, טכנולוגיה זו, תביא לשינוי משמעותי בצורת הניתוח שיתבצע, כאמור, על ידי רובוט משוכלל ביותר, תחת בקרה של אורתופד, אשר עבר הכשרה מקצועית בתפעול ושימוש במכשיר.

כמו כן, טכנולוגיה זו, תאפשר דיוק מקסימלי והתאמה מרבית למטופל וכתוצאה מכך, תביא לשביעות רצון גבוהה יותר מצד המטופלים", מציין דר' ברקוביץ.

לובה קושלין, אחרי הניתוח ל'החלפת מפרק ברך' - כבר על הרגליים. טכנולוגיה שמאפשרת שיקום מהיר יותר | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
לובה קושלין, אחרי הניתוח

כיצד הטכנולוגיה עובדת?

★ "בשלב הראשון, הרובוט מייצר תמונה תלת ממדית של ברך המטופל.

★ לאחר מכן, על בסיס התמונה, מתכנן את המיקום המדויק של המשתל, בהתאם לאנטומיה של המטופל.

★ בשלב השלישי, אחרי שממקם את המשתל, בודק המכשיר את היציבות המתוכננת ואת טווח התנועה שתיווצרנה לאחר הניתוח.

★ בשלב הרביעי, מכשיר החיתוך מאפשר את חיתוכי העצם בצורה מדויקת ביותר", הסביר דר' ברקוביץ.

יתרונות השיטה, לשיטה זו מספר יתרונות מובהקים;

  1. הרובוט,יוצר תמונה תלת ממדית ולמעשה חוסך את צילומי ה- CT הנדרשים לפני הניתוח.
  2. הרובוט, מאפשר את הנחת המשתלים בצורה מדויקת ביותר תוך התאמה מרבית לאנטומיה של המטופל.
  3. המכשיר, אינו סוטה מהתכנית המתגבשת לפני הניתוח.
  4. טווחי תנועה טובים יותר והליך שיקום קצר יותר.
  5. פעולת החיתוך, נפסקת, ברגע שהמנתח סוטה מגבולות הגזרה שסומנו, כך שלמעשה, מונע מצב של הסרת רקמה גרמית שלא לצורך, דבר שלא קיים בשיטה הידנית.

כאמור, המערך האורתופדי של "הלל יפה", מבצע החל מהשבוע את הניתוח כשיגרה, במסגרת היותו בית חולים ציבורי ממשלתי.
דילוג לתוכן