פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

הריון | לידה | תינוקות חדשות בריאות

הלל יפה – משתפר מצבה של היולדת שילדה בביתה

פרופ' מוטי חלק, מנהל מערך נשים ויולדות ומומחה לטיפול נמרץ מילדותי של המרכז הרפואי הלל יפה-חדרה; "חייה של יולדת מאיזור הקריות, ניצלו לאחר שילדה בלידה בביתה... ההמלצה היא ללדת במוסד רפואי מסודר, כיום אנו מאפשרים ליולדת ללדת בכל דרך שתבחר, כל עוד לא נשקפת לה או לעוברה סכנה".
'לידת בית' אילוסטרציה
‘לידת בית’ אילוסטרציה

‘לידת בית’ היא לידה המתבצעת, בדגש על פי תכנון מראש, ב’בית היולדת’ או במתקן אחר שאינו רפואי ולא בבית יולדות או ב’מרכז לידה’ אך המשך ההרפתקאות שנשים בוחרות להן בעת שכזו, יכולה לאיים אפילו על חייהן. כך קרה שלשום, כאשר אל חדר מיון נשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה-חדרה, הגיעה באופן עצמאי אישה כבת 30 מאזור הקריות, אשר דיווחה, כי ילדה את ילדה השלישי ב’לידת בית’ וכי מאז הלידה התפתחו בבטנה כאבים עזים ומהותיים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

צוות חדר מיון, המיומן של מערך נשים ויולדות ומומחה לטיפול נמרץ מילדותי של המרכז הרפואי הלל יפה-חדרה בראשותו של המנהל פרופ’ מוטי חלק, בדק את היולדת הטרייה במהירות ואז התגלה, כי היא סובלת מ’קרעים ב-רחמה‘. עם היוודע הסכנה הנשקפת לחייה, היא הובהלה אל חדר הניתוח, שם בוצע ניתוח חירום מציל חיים.

דוברת המרכז הרפואי הלל יפה, הגב’ דפנה נבו, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; מצבה של היולדת, מוגדר כעת יציב והיא אף מתאוששת בימים אלו מן הניתוח ובשעה האחרונה, עדכנה, כי “מצבה של היולדת כבת 30 מאזור הקריות שבצפון הארץ, ממשיך להשתפר”.

המקרה, המוגדר כחריג, דווח במהירות כמתבקש אל משרד הבריאות שפתח בחקירה לנסיבות המקרה שהסתיים הפעם בשלום ובמזל טוב.

היולדת ובעלה, ידעו לספר לצוות הרפואי של המרכז הרפואי הלל יפה-חדרה, כי שתי הלידות הקודמות שלה הסתיימו ב’ניתוח קיסרי‘.

פרופ’ מוטי חלק, מנהל מערך נשים ויולדות, ומומחה לטיפול נמרץ מילדותי, מציין, כי; “יש הוראות מדויקות של משרד הבריאות בנושא ‘לידת בית’. מי שמחליטה בכל זאת לבצע ‘לידת בית’ ולא להגיע לבית החולים, שהוא המקום המועדף לביצוע הלידה, כדאי שתפעל על פי תכנון מראש ותצמד להוראות האלו.

ההמלצה היא ללדת במוסד רפואי מסודר, כיום אנו מאפשרים ליולדת ללדת בכל דרך שתבחר, כל עוד לא נשקפת לה או לעוברה סכנה”.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן