חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

הריון | לידה | תינוקות חדשות בריאות

הלל יפה: יצירת ממשק זמין ואיכותי לנשים הזקוקות לטיפולי פוריות

היחידה ל'הפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה' קיימה כנס מקצועי לגורמי אדמיניסטרציה בקהילה לטובת ייעול ושיפור תהליכים, כיצד ניתן לדלג  מעל הבירוקרטיה ולייעל את השירות והטיפול עבור הנשים הללו וכן, הכרת פעילות היחידה ב"הלל יפה" ◄ הרצאות נוספות שניתנו במסגרת הכנס, כללו גם את ההיבט הנפשי שב'טיפולי הפוריות' את החשיבות של הליווי הסיעודי שמקבלות הנשים במסגרת הטיפולים ו'ההפריה החוץ גופית' את עבודת המעבדה.
0
0
צוות 'היחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה | צילום: דפנה נבו | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
צוות היחידה להפריה חוץ גופית של הלל יפה

צוות ‘היחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה’ בעיר חדרה, יזם וקיים יזם כנס מקצועי בנושא; IVF לקהל יעד, שהיה בנוי בעיקר מגורמים אדמיניסטרטיביים בכל הדרגות בקהילה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

המטרה העיקרית של הכנס היא שיפור וייעול השירות בהליכי הבירוקרטיה תוך חיזוק הקשר בין הגורמים בקהילה לבין בית החולים וחשיפתם לפעילות הענפה ולהצלחות היחידה בטיפולי פוריות.

הפריה חוץ גופית (In Vitro Fertilization – IVF) על פי משרד הבריאות | הפריה חוץ גופית אשר ידועה גם בשמות; “הפריה מלאכותית” ו”הפריית מבחנה“, הינה אחד מן הטיפולים השכיחים ביותר בקרב טיפולי הפוריות המתקדמים.

ההפריה החוץ גופית היא טכניקת טיפולי הפריון השכיחה ביותר בעידן המודרני. בתהליך ההפריה החוץ גופית מתקיימת פגישה יזוּמה בין ה-ביצית ל-זרעון בתנאי מעבדה, כאלטרנטיבה למקום המפגש הטבעי שלהם – “החצוצרה” בגוף האישה.

במסגרת טיפול הפוריות מבצעים שאיבת ביציות מגוף האישה, איחוד עם תאי הזרע והפרייה בתנאי מעבדה. לאחר מכן, מחדירים את העוּבר אל הרחם, תוך מתן טיפול הורמונאלי תומך.

את הכנס ב’יחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה, ריכזה וארגנה אחראית מרפאה בצוות המזכירות ביחידה, הגב’ הילה בן שבת,  שהיא וצוות המזכירות העובדות עימה, נמצאים בקשר היומיומי הישיר מול גורמים אלו ב-קהילה.

הכנס, נפתח בברכות של המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי הלל יפה דר’ אמנון בן משה ומנהל אגף נשים ומיילדות פרופ’ מוטי חלק, שציינו את החשיבות בשמירה על קשר רציף ואדוק בין בית החולים  ‘הלל יפה’ לקהילה, על מנת לספק מענה מקצועי, זמין ויעיל ל-זוגות הזקוקים לייעוץ וטיפול בתחום ‘אי הפריון’.

דוברת ‘המרכז הרפואי הלל יפה’ הגב’ דפנה נבו, הוסיפה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי אחריהם הציגה מנהלת היחידה להפריה חוץ גופית ב”הלל יפה” דר’ עינת שלום-פז, את החידושים והעדכונים האחרונים בתחום טיפולי הפריון.

הרצאות נוספות שניתנו במסגרת הכנס, כללו גם את ההיבט הנפשי שב‘טיפולי הפוריות’ את החשיבות של הליווי הסיעודי שמקבלות הנשים במסגרת הטיפולים ו‘ההפריה החוץ גופית’ את עבודת המעבדה.

ולסיום, ניתן הסבר מפורט על החלק האדמיניסטרטיבי שבטיפולי הפוריות – כיצד ניתן לדלג מעל פני הבירוקרטיה ולייעל את השירות והטיפול עבור הנשים הללו.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן