ברכת חג שבועות | מערכת כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

הריון | לידה | תינוקות חדשות בריאות

הלל יפה: יצירת ממשק זמין ואיכותי לנשים הזקוקות לטיפולי פוריות

היחידה ל'הפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה' קיימה כנס מקצועי לגורמי אדמיניסטרציה בקהילה לטובת ייעול ושיפור תהליכים, כיצד ניתן לדלג  מעל הבירוקרטיה ולייעל את השירות והטיפול עבור הנשים הללו וכן, הכרת פעילות היחידה ב"הלל יפה" ◄ הרצאות נוספות שניתנו במסגרת הכנס, כללו גם את ההיבט הנפשי שב'טיפולי הפוריות' את החשיבות של הליווי הסיעודי שמקבלות הנשים במסגרת הטיפולים ו'ההפריה החוץ גופית' את עבודת המעבדה.
צוות 'היחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה | צילום: דפנה נבו | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
צוות היחידה להפריה חוץ גופית של הלל יפה

צוות ‘היחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה’ בעיר חדרה, יזם וקיים יזם כנס מקצועי בנושא; IVF לקהל יעד, שהיה בנוי בעיקר מגורמים אדמיניסטרטיביים בכל הדרגות בקהילה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

המטרה העיקרית של הכנס היא שיפור וייעול השירות בהליכי הבירוקרטיה תוך חיזוק הקשר בין הגורמים בקהילה לבין בית החולים וחשיפתם לפעילות הענפה ולהצלחות היחידה בטיפולי פוריות.

הפריה חוץ גופית (In Vitro Fertilization – IVF) על פי משרד הבריאות | הפריה חוץ גופית אשר ידועה גם בשמות; “הפריה מלאכותית” ו”הפריית מבחנה“, הינה אחד מן הטיפולים השכיחים ביותר בקרב טיפולי הפוריות המתקדמים.

ההפריה החוץ גופית היא טכניקת טיפולי הפריון השכיחה ביותר בעידן המודרני. בתהליך ההפריה החוץ גופית מתקיימת פגישה יזוּמה בין ה-ביצית ל-זרעון בתנאי מעבדה, כאלטרנטיבה למקום המפגש הטבעי שלהם – “החצוצרה” בגוף האישה.

במסגרת טיפול הפוריות מבצעים שאיבת ביציות מגוף האישה, איחוד עם תאי הזרע והפרייה בתנאי מעבדה. לאחר מכן, מחדירים את העוּבר אל הרחם, תוך מתן טיפול הורמונאלי תומך.

את הכנס ב’יחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה, ריכזה וארגנה אחראית מרפאה בצוות המזכירות ביחידה, הגב’ הילה בן שבת,  שהיא וצוות המזכירות העובדות עימה, נמצאים בקשר היומיומי הישיר מול גורמים אלו ב-קהילה.

הכנס, נפתח בברכות של המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי הלל יפה דר’ אמנון בן משה ומנהל אגף נשים ומיילדות פרופ’ מוטי חלק, שציינו את החשיבות בשמירה על קשר רציף ואדוק בין בית החולים  ‘הלל יפה’ לקהילה, על מנת לספק מענה מקצועי, זמין ויעיל ל-זוגות הזקוקים לייעוץ וטיפול בתחום ‘אי הפריון’.

דוברת ‘המרכז הרפואי הלל יפה’ הגב’ דפנה נבו, הוסיפה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי אחריהם הציגה מנהלת היחידה להפריה חוץ גופית ב”הלל יפה” דר’ עינת שלום-פז, את החידושים והעדכונים האחרונים בתחום טיפולי הפריון.

הרצאות נוספות שניתנו במסגרת הכנס, כללו גם את ההיבט הנפשי שב‘טיפולי הפוריות’ את החשיבות של הליווי הסיעודי שמקבלות הנשים במסגרת הטיפולים ו‘ההפריה החוץ גופית’ את עבודת המעבדה.

ולסיום, ניתן הסבר מפורט על החלק האדמיניסטרטיבי שבטיפולי הפוריות – כיצד ניתן לדלג מעל פני הבירוקרטיה ולייעל את השירות והטיפול עבור הנשים הללו.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן