101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות קורונה | Covid-19

הלל יפה-חדרה: רופא במחלקה למאומתי קורונה חלה בנגיף ואושפז

מי שהגיע בשבוע החולף למחלקת זיהומיות א' ל'מאומתי קורונה' ב'מרכז הרפואי הלל יפה' היה בהחלט מופתע לראות את דר' ג'מיל מוחיסן, רופא בכיר במחלקה, מסתובב בין החולים המאושפזים, ללא כל לבוש מגן, כנדרש. בנוסף לקשיי הנשימה, השיעול הטורדני וההרגשה הכללית הרעה, היה עוד מרכיב שהקשה על דר' מוחיסן, במיוחד בזמן האשפוז והיא העוּבדה, כי אימו, כיראם, שאושפזה לצידו, סבלה מתסמיני מחלת הקורונה, כך שמצבה הוגדר קשה.
0
0
דר' ג'מיל מוחסין, מסייע לטיפול באימו, כיראם בתוך המחלקה ל'מאומתי קורונה' ב'מרכז הרפואי הלל יפה' חדרה | דוברות הלל יפה| עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דר’ מוחסין, מסייע לטיפול באימו

דר’ ג’מיל מוחיסן, מי שהוביל ב”גל הראשון של הקורונה” את מחלקה זיהומית א’ – המחלקה ל’מאומתי קורונה’ במרכז הרפואי הלל יפה בעיר חדרה, נמצא מאומת לנגיף קורונה | Covid-19, לאחר שנדבק, ככל הנראה, מאימו. השניים, אושפזו במחלקה וכעבור שלושה ימים, כשחל שיפור במצבו, החל דר’ מוחיסן, לסייע לעמיתיו הרופאים בטיפול בחולים המאושפזים במחלקה. הפעם; ללא צורך בלבוש מגן ומסכה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מי שהגיע בשבוע החולף למחלקת זיהומיות א’ ל’מאומתי קורונה‘ ב’מרכז הרפואי הלל יפה‘ היה בהחלט מופתע לראות את דר’ ג’מיל מוחיסן, רופא בכיר במחלקה, מסתובב בין החולים המאושפזים, ללא כל לבוש מגן, כנדרש.

הסיבה; דר’ מוחיסן, נמצא מאוּמת לחולה קורונה, זאת לאחר שנדבק ב-נגיף Covid-19, ככל הנראה, מאימו הגב’ כיראם. בעקבות ההתדרדרות במצבם, אף אושפזו השניים במחלקה.

כעבור מספר ימים, לאחר שהתאושש וחל שיפור במצבו, הפך דר’ ג’מיל מוחיסן, ממטפל למטוּפל והחל לסייע בטיפול בחולים המאושפזים במחלקת זיהומיות א’ למאומתי קורונה ב’הלל יפה‘.

לצד עמיתיו הממוגנים מכף רגל ועד ראש, עבר בין החדרים, בדק את המטופלים, הפעם – ללא צורך בלבוש מגן. “לראות את הרופא שמטפל בך ישירות, ללא מסכה, פנים אל מול פנים, מקנה תחושת ביטחון.

המטופלים הרגישו שמי שעומד מולם מבין בדיוק מה הם מרגישים וכמה התסמינים של המחלה הזו קשים” – ציין דר’ מוחיסן, יתרון אחד עיקרי ממצבו.

דוברת ‘המרכז הרפואי הלל יפה’ הגב’ דפנה נבו, הוסיפה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי בנוסף לקשיי הנשימה, השיעול הטורדני וההרגשה הכללית הרעה, היה עוד מרכיב שהקשה על דר’ מוחיסן, במיוחד בזמן האשפוז והיא העוּבדה, כי אימו, כיראם, שאושפזה לצידו, סבלה מתסמיני מחלת הקורונה, כך שמצבה הוגדר קשה.

“חלק מההחלטה שלי להתאשפז, היה גם מצבי הפיזי שהורע, אבל גם כדי שאוכל להיות לצד אימי. לתת לה הרגשה בטוחה שאני נמצא לצידה ומטפל בה לאורך כל הדרך. היה לי קשה לראות אותה סובלת, אך אני שמח שמצבה השתפר וכעת היא מרגישה טוב יותר”.

כעבור מספר ימים, השתפר גם מצבו של דר’ מוחיסן, כמו גם מצבה של אימו והשניים, שוחררו ל‘בידוד ביתי’ וימשיכו את הטיפול במסגרת הקהילה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן