מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות רפואת עיניים

הלל יפה השתמש בשתל הקטן ביותר בעולם בניתוח גְּלָאוּקוֹמָה

מחלקת עיניים של המרכז הרפואי הלל יפה-חדרה, ביצעה לראשונה שימוש בשתל הקטן ביותר שקיים כיום בעולם במהלך ניתוחי גְּלָאוּקוֹמָה. השתל, שאורכו 1 מילימטר בלבד, מאפשר הורדה מתונה של הלחץ התוך עיני וניתן לשלבו יחד עם ניתוח קטרקט. ד"ר ביאטריס טיאוסנו, מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה: "זהו עוד נדבך חשוב במציאת פתרונות ניתוחיים חדשניים לסובלים מגלאוקומה".
דר' ביאטריס טיאוסנו, מנהלת מחלקת עיניים (במרכז) מבצעת את הניתוח בשתל הזעיר, בסיוע דר' ערן ברקוביץ, רופא בכיר במחלקה | עיבוד: שולי סונגו
דר’ ביאטריס טיאוסנו

‘המרכז הרפואי הלל יפה’ בעיר חדרה הגיע להישג משמעותי ב-מחלקת עיניים, בו בוצעו לראשונה, ניתוחי גְּלָאוּקוֹמָה Glaucoma | | בעבריתבַּרְקִית, חדשניים, במהלכם הושתל השתל הזעיר ביותר שהושתל אי פעם בבני אדם בארץ ובעולם, שאורכו אחד (1) מילימטר בלבד.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

השתל, הקרוי בשם IStent, מחבר ישירות את הלשכה הקדמית בעין (החלל אשר נמצא בין הקרנית מקדימה ובין הקשתית והאישון מאחור) לתעלת הניקוז ויוצר פתח קבוע המאפשר הפחתה של הלחץ התוך עיני.

ניתוחי גלאוקומה זעיר פולשניים  (MIGS), הכוללים שימוש בשתל כדוגמת ה- IStent, הינם אמצעי חדש המאפשר הורדת לחץ תוך עיני בצורה בטוחה יותר וחודרנית פחות, בהשוואה לניתוחי הגלאוקומה המסורתיים.

כיום ניתן לשלב ניתוח גלאוקומה זעיר פולשני, יחד עם ניתוח להסרת ירוד (קָטָרָקְט בעברית: יָרוֹד, גם; תְּבַלּוּל) מחלה של העין המתבטאת בעכירות של עדשת העין.

המחלה היא אחת הסיבות העיקריות לירידה בראייה בעולם המערבי ולגורם העיוורון העיקרי במדינות מתפתחות.

 גְּלָאוּקוֹמָה | בַּרְקִית, כאמור, הינה אחת הסיבות העיקריות שמובילה לעיוורון בלתי הפיך בארץ ובעולם

וכך לאפשר את הפחתת הלחץ התוך עיני על ידי ניתוח קטרקט משולב גלאוקומה ולצמצם את כמות התרופות שהמטופל משתמש בהן במקביל.

דוברת המרכז הרפואי הלל יפה, הגב דפנה נבו, מסרה לפורטל ‘כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה‘ כי דר’ ביאטריס טיאוסנו, מנהלת מחלקת עיניים ב‘מרכז הרפואי הלל יפה’ ציינה; “בשנים האחרונות אנו עדים לפיתוח אמצעים חדשניים כדוגמת שתל ה-IStent, המהווה נדבך חשוב במתן פתרונות ניתוחיים מתקדמים לסובלים ממחלות עיניים.

אמצעים אלו מאפשרים שליטה טובה יותר, הענקת טיפול יעיל יותר וכמובן משפרים את איכות החיים של הסובלים מהמחלה”. סיכמה דר’ טיאוסנו.

גְּלָאוּקוֹמָה | בַּרְקִית, כאמור, הינה אחת הסיבות העיקריות שמובילה לעיוורון בלתי הפיך בארץ ובעולם כולו. ההערכה היא שמעל ל- 63 מיליון איש (3.54% מאוכלוסיית העולם) סובלים מגלאוקומה.

הטיפול היחידי שהוכח לבַּרְקִית, הוא הפחתת הלחץ התוך עיני במטרה למנוע נזק גלאוקומטוטי ל-עצב הראייה. מרבית החולים מטופלים בטיפול תרופתי קבוע וחלקם זקוקים לניתוח על מנת לעצור את התקדמות המחלה.
דילוג לתוכן