איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות רפואת עיניים

הלל יפה השתמש בשתל הקטן ביותר בעולם בניתוח גְּלָאוּקוֹמָה

מחלקת עיניים של המרכז הרפואי הלל יפה-חדרה, ביצעה לראשונה שימוש בשתל הקטן ביותר שקיים כיום בעולם במהלך ניתוחי גְּלָאוּקוֹמָה. השתל, שאורכו 1 מילימטר בלבד, מאפשר הורדה מתונה של הלחץ התוך עיני וניתן לשלבו יחד עם ניתוח קטרקט. ד"ר ביאטריס טיאוסנו, מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי הלל יפה: "זהו עוד נדבך חשוב במציאת פתרונות ניתוחיים חדשניים לסובלים מגלאוקומה".
דר' ביאטריס טיאוסנו, מנהלת מחלקת עיניים (במרכז) מבצעת את הניתוח בשתל הזעיר, בסיוע דר' ערן ברקוביץ, רופא בכיר במחלקה | עיבוד: שולי סונגו
דר’ ביאטריס טיאוסנו

‘המרכז הרפואי הלל יפה’ בעיר חדרה הגיע להישג משמעותי ב-מחלקת עיניים, בו בוצעו לראשונה, ניתוחי גְּלָאוּקוֹמָה Glaucoma | | בעבריתבַּרְקִית, חדשניים, במהלכם הושתל השתל הזעיר ביותר שהושתל אי פעם בבני אדם בארץ ובעולם, שאורכו אחד (1) מילימטר בלבד.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

השתל, הקרוי בשם IStent, מחבר ישירות את הלשכה הקדמית בעין (החלל אשר נמצא בין הקרנית מקדימה ובין הקשתית והאישון מאחור) לתעלת הניקוז ויוצר פתח קבוע המאפשר הפחתה של הלחץ התוך עיני.

ניתוחי גלאוקומה זעיר פולשניים  (MIGS), הכוללים שימוש בשתל כדוגמת ה- IStent, הינם אמצעי חדש המאפשר הורדת לחץ תוך עיני בצורה בטוחה יותר וחודרנית פחות, בהשוואה לניתוחי הגלאוקומה המסורתיים.

כיום ניתן לשלב ניתוח גלאוקומה זעיר פולשני, יחד עם ניתוח להסרת ירוד (קָטָרָקְט בעברית: יָרוֹד, גם; תְּבַלּוּל) מחלה של העין המתבטאת בעכירות של עדשת העין.

המחלה היא אחת הסיבות העיקריות לירידה בראייה בעולם המערבי ולגורם העיוורון העיקרי במדינות מתפתחות.

 גְּלָאוּקוֹמָה | בַּרְקִית, כאמור, הינה אחת הסיבות העיקריות שמובילה לעיוורון בלתי הפיך בארץ ובעולם

וכך לאפשר את הפחתת הלחץ התוך עיני על ידי ניתוח קטרקט משולב גלאוקומה ולצמצם את כמות התרופות שהמטופל משתמש בהן במקביל.

דוברת המרכז הרפואי הלל יפה, הגב דפנה נבו, מסרה לפורטל ‘כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה‘ כי דר’ ביאטריס טיאוסנו, מנהלת מחלקת עיניים ב‘מרכז הרפואי הלל יפה’ ציינה; “בשנים האחרונות אנו עדים לפיתוח אמצעים חדשניים כדוגמת שתל ה-IStent, המהווה נדבך חשוב במתן פתרונות ניתוחיים מתקדמים לסובלים ממחלות עיניים.

אמצעים אלו מאפשרים שליטה טובה יותר, הענקת טיפול יעיל יותר וכמובן משפרים את איכות החיים של הסובלים מהמחלה”. סיכמה דר’ טיאוסנו.

גְּלָאוּקוֹמָה | בַּרְקִית, כאמור, הינה אחת הסיבות העיקריות שמובילה לעיוורון בלתי הפיך בארץ ובעולם כולו. ההערכה היא שמעל ל- 63 מיליון איש (3.54% מאוכלוסיית העולם) סובלים מגלאוקומה.

הטיפול היחידי שהוכח לבַּרְקִית, הוא הפחתת הלחץ התוך עיני במטרה למנוע נזק גלאוקומטוטי ל-עצב הראייה. מרבית החולים מטופלים בטיפול תרופתי קבוע וחלקם זקוקים לניתוח על מנת לעצור את התקדמות המחלה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן