פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

פלילים צרכנות

הלוואות כספים – עוצרים ההפקרות בפשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת

המשטרה, רשות המסים והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים ◄ פרקליטות מחוז תל אביב, הגישה הצהרות תובע נגד 6 מעורבים בפרשת המלווים בריבית כשאחד מהם הוא ארבל אלוני, מרוצחיו של נהג המונית דרק רוט ב-1994) שפעלו באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה, כדי לגזול את כספם של אזרחים המצויים במצוקה של תזרים מזומנים.
0
0
עורך דין מיכאל אטלן הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן ברקע בור של דולרים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך דין מיכאל אטלן

בדרך לעצור / לצמצם למינימום את ההפקרות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים? הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, משטרת ישראל ו’רשות המסים’ הודיעו היום (שני, כ”א בסיון התשע”ט) כי השלימו את חקירתם המשותפת נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים, הגורמות להרס ולפגיעה כלכלית משמעותית בקרב משפחות נורמטיביות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

במהלך החקירה נגבו מאות הודעות מקורבנות שנפגעו כלכלית על ידי מי מהחשודים ונגבו הודעות מ-180 מעורבים וחשודים הקשורים לביצוע העבירה.

אתמול (א’) הגישה פרקליטות מחוז תל אביב הצהרות תובע נגד 6 חשודים בהם גם ארבל אלוני, אחד מרוצחיו של דרק רוט (רצח שזעזע את ישראל בשנת 1994).

ששת החשודים בהונאה שהציעו הלוואות בריביות של עד מאה אחוזים לפונים, חלקם ללא יכולת כלכלית, תוך ניצול מצוקתם וחוסר הבנתם בהתנהלות החברה.

כתב אישום נגד השישה צפוי להיות מוגש בקרוב.

עולה, כי כוח משימה למאבק בתופעת של פשיעה חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים ביחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית (יאחבל) בלהב 433, יחידת יהלום ברשות המסים והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן בראשות הממונה, עורך דין מיכאל אטלן.

אלה סיימו חקירה נרחבת בגין חשד של ביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, עבירות מס, עבירות לפי חוק הגנת הצרכן וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון. החקירה הפכה גלויה בתאריך 20.05.2019, כאשר נעצרו 10 חשודים.

מצג השווא גרם לפונים, חלקם ללא יכולת כלכלית, להסתבכות כספית נוספת וזאת תוך ניצול מצוקתם 

החקירה, החלה בעקבות פיקוח על פעילות בקרב גורמים העוסקים ב‘פשיעה כלכלית’ במהלכה, נחשף, כי הפעילות הפלילית, הביאה עד כדי פגיעה באזרחים נורמטיביים המצויים בקשיים כלכליים.

מנהל תחום דוברות, תקשורת, הסברה והדרכת קהילה של הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עורך דין דודו אבן חן, הוסיף ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי החשודים, פעלו באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה על מנת לגזול את כספם של אזרחים המצויים במצוקה של תזרים מזומנים.

החשודים, כל אחד על פי חלקו היו מציעים הלוואות, תוך כדי מצגי שווא הן לגבי תנאי ההלוואה והן בנוגע לדמי הטיפול, כאשר ההלוואה, ניתנה בריבית של עד 100% (אחוזים) משווי ההלוואה ודמי הטיפול נאמדים בסכומים של מאות עד עשרות אלפי שקלים.

מצג השווא גרם לפונים, חלקם ללא יכולת כלכלית, להסתבכות כספית נוספת וזאת תוך ניצול מצוקתם וחוסר הבנתם לגביי התנהלות החברה.

כאמור, אתמול הגישה פרקליטות מחוז תל אביב את הצהרות תובע נגד שישה מעורבים בפרשה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן