"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

פלילים צרכנות

הלוואות כספים – עוצרים ההפקרות בפשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת

המשטרה, רשות המסים והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים ◄ פרקליטות מחוז תל אביב, הגישה הצהרות תובע נגד 6 מעורבים בפרשת המלווים בריבית כשאחד מהם הוא ארבל אלוני, מרוצחיו של נהג המונית דרק רוט ב-1994) שפעלו באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה, כדי לגזול את כספם של אזרחים המצויים במצוקה של תזרים מזומנים.
עורך דין מיכאל אטלן הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן ברקע בור של דולרים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך דין מיכאל אטלן

בדרך לעצור / לצמצם למינימום את ההפקרות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים? הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, משטרת ישראל ו'רשות המסים' הודיעו היום (שני, כ"א בסיון התשע"ט) כי השלימו את חקירתם המשותפת נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים, הגורמות להרס ולפגיעה כלכלית משמעותית בקרב משפחות נורמטיביות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

במהלך החקירה נגבו מאות הודעות מקורבנות שנפגעו כלכלית על ידי מי מהחשודים ונגבו הודעות מ-180 מעורבים וחשודים הקשורים לביצוע העבירה.

אתמול (א') הגישה פרקליטות מחוז תל אביב הצהרות תובע נגד 6 חשודים בהם גם ארבל אלוני, אחד מרוצחיו של דרק רוט (רצח שזעזע את ישראל בשנת 1994).

ששת החשודים בהונאה שהציעו הלוואות בריביות של עד מאה אחוזים לפונים, חלקם ללא יכולת כלכלית, תוך ניצול מצוקתם וחוסר הבנתם בהתנהלות החברה.

כתב אישום נגד השישה צפוי להיות מוגש בקרוב.

עולה, כי כוח משימה למאבק בתופעת של פשיעה חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים ביחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית (יאחבל) בלהב 433, יחידת יהלום ברשות המסים והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן בראשות הממונה, עורך דין מיכאל אטלן.

אלה סיימו חקירה נרחבת בגין חשד של ביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, עבירות מס, עבירות לפי חוק הגנת הצרכן וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון. החקירה הפכה גלויה בתאריך 20.05.2019, כאשר נעצרו 10 חשודים.

מצג השווא גרם לפונים, חלקם ללא יכולת כלכלית, להסתבכות כספית נוספת וזאת תוך ניצול מצוקתם 

החקירה, החלה בעקבות פיקוח על פעילות בקרב גורמים העוסקים ב'פשיעה כלכלית' במהלכה, נחשף, כי הפעילות הפלילית, הביאה עד כדי פגיעה באזרחים נורמטיביים המצויים בקשיים כלכליים.

מנהל תחום דוברות, תקשורת, הסברה והדרכת קהילה של הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עורך דין דודו אבן חן, הוסיף ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי החשודים, פעלו באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה על מנת לגזול את כספם של אזרחים המצויים במצוקה של תזרים מזומנים.

החשודים, כל אחד על פי חלקו היו מציעים הלוואות, תוך כדי מצגי שווא הן לגבי תנאי ההלוואה והן בנוגע לדמי הטיפול, כאשר ההלוואה, ניתנה בריבית של עד 100% (אחוזים) משווי ההלוואה ודמי הטיפול נאמדים בסכומים של מאות עד עשרות אלפי שקלים.

מצג השווא גרם לפונים, חלקם ללא יכולת כלכלית, להסתבכות כספית נוספת וזאת תוך ניצול מצוקתם וחוסר הבנתם לגביי התנהלות החברה.

כאמור, אתמול הגישה פרקליטות מחוז תל אביב את הצהרות תובע נגד שישה מעורבים בפרשה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן