קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

פלילים צרכנות

הלוואות כספים – עוצרים ההפקרות בפשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת

המשטרה, רשות המסים והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים ◄ פרקליטות מחוז תל אביב, הגישה הצהרות תובע נגד 6 מעורבים בפרשת המלווים בריבית כשאחד מהם הוא ארבל אלוני, מרוצחיו של נהג המונית דרק רוט ב-1994) שפעלו באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה, כדי לגזול את כספם של אזרחים המצויים במצוקה של תזרים מזומנים.
עורך דין מיכאל אטלן הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן ברקע בור של דולרים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורך דין מיכאל אטלן

בדרך לעצור / לצמצם למינימום את ההפקרות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים? הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, משטרת ישראל ו'רשות המסים' הודיעו היום (שני, כ"א בסיון התשע"ט) כי השלימו את חקירתם המשותפת נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים, הגורמות להרס ולפגיעה כלכלית משמעותית בקרב משפחות נורמטיביות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

במהלך החקירה נגבו מאות הודעות מקורבנות שנפגעו כלכלית על ידי מי מהחשודים ונגבו הודעות מ-180 מעורבים וחשודים הקשורים לביצוע העבירה.

אתמול (א') הגישה פרקליטות מחוז תל אביב הצהרות תובע נגד 6 חשודים בהם גם ארבל אלוני, אחד מרוצחיו של דרק רוט (רצח שזעזע את ישראל בשנת 1994).

ששת החשודים בהונאה שהציעו הלוואות בריביות של עד מאה אחוזים לפונים, חלקם ללא יכולת כלכלית, תוך ניצול מצוקתם וחוסר הבנתם בהתנהלות החברה.

כתב אישום נגד השישה צפוי להיות מוגש בקרוב.

עולה, כי כוח משימה למאבק בתופעת של פשיעה חמורה ומאורגנת בתחום הלוואות כספים ביחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית (יאחבל) בלהב 433, יחידת יהלום ברשות המסים והרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן בראשות הממונה, עורך דין מיכאל אטלן.

אלה סיימו חקירה נרחבת בגין חשד של ביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, עבירות מס, עבירות לפי חוק הגנת הצרכן וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון. החקירה הפכה גלויה בתאריך 20.05.2019, כאשר נעצרו 10 חשודים.

מצג השווא גרם לפונים, חלקם ללא יכולת כלכלית, להסתבכות כספית נוספת וזאת תוך ניצול מצוקתם 

החקירה, החלה בעקבות פיקוח על פעילות בקרב גורמים העוסקים ב'פשיעה כלכלית' במהלכה, נחשף, כי הפעילות הפלילית, הביאה עד כדי פגיעה באזרחים נורמטיביים המצויים בקשיים כלכליים.

מנהל תחום דוברות, תקשורת, הסברה והדרכת קהילה של הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עורך דין דודו אבן חן, הוסיף ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי החשודים, פעלו באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה על מנת לגזול את כספם של אזרחים המצויים במצוקה של תזרים מזומנים.

החשודים, כל אחד על פי חלקו היו מציעים הלוואות, תוך כדי מצגי שווא הן לגבי תנאי ההלוואה והן בנוגע לדמי הטיפול, כאשר ההלוואה, ניתנה בריבית של עד 100% (אחוזים) משווי ההלוואה ודמי הטיפול נאמדים בסכומים של מאות עד עשרות אלפי שקלים.

מצג השווא גרם לפונים, חלקם ללא יכולת כלכלית, להסתבכות כספית נוספת וזאת תוך ניצול מצוקתם וחוסר הבנתם לגביי התנהלות החברה.

כאמור, אתמול הגישה פרקליטות מחוז תל אביב את הצהרות תובע נגד שישה מעורבים בפרשה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן